bitbay gieldy 710x100

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut? Z pomocą przychodzi Binance Tax!

Giełda Binance wprowadziła narzędzie ułatwiające rozliczanie podatku od kryptowalut, Binance Tax.

Zbliżający się okres podatkowy bywa najbardziej stresującym czasem w ciągu roku, szczególnie dla inwestorów kryptowalutowych, a już na pewno dla tych zajmujących się daytradingiem. Wie o tym także giełda Binance, która wprowadziła narządzie ułatwiające rozliczanie podatku od obrotu kryptowalutami.

Obecnie narzędzie dostępne jest tylko w Kanadzie i we Francji. Nie popadajcie jednak w panikę, na stronie kryptowaluty.info.pl znajdziecie artykuł, z którego dowiecie się w szczegółach, jak rozliczyć się z fiskusem handlując kryptowalutami. Przeczytacie tam mnóstwo przydatnych informacji, między innymi jakie są obecnie regulacje i podejście urzędów skarbowych, znajdziecie tam również obszerny dział komentarzy z pytaniami użytkowników i odpowiedziami zespołu kryptowaluty.info.pl, który na bieżąco rozwiewa wątpliwości użytkowników.

 Co to jest Binance Tax?

Binance Tax to kalkulator wyliczający podatek od transakcji zrealizowanych w ciągu roku. Jednym kliknięciem pozwala na zaimportowanie swoich transakcji do kalkulatora i uzyskanie prostego i kompleksowego rozliczenia swoich zobowiązań podatkowych w zależności od jurysdykcji. Narzędzie jest we wczesnej fazie wdrażania i jak wspomniałam dostępne jest na razie tylko we Francji i w Kanadzie, ale giełda zapewnia że „użytkownicy mieszkający gdzie indziej mogą być pewni, że ciężko pracujemy nad wdrożeniem wsparcia dla większej liczby regionów, a także nad dodaniem wsparcia dla większej liczby twoich ulubionych sieci i portfeli poza Binance.”

Korzystanie z narzędzia jest darmowe, jeśli ilości transakcji w ciągu roku nie przekracza 100. Binance Tax dostarcza szczegółowych informacji o transakcjach, które przeprowadzasz w ramach ekosystemu Binance, aby pomóc Ci rozliczyć się z podatków, w tym między innymi: transakcje spot, darowizny kryptowalut, a nawet nagrody za hard forki blockchain.

Dodaj opinię