bitbay gieldy 710x100

Bybit

bybit opinie

Bybit – opinie i recenzja platformy z instrumentami pochodnymi i rynkiem spot na kryptowaluty

Giełda Bybit może pochwalić się już paroletnim doświadczeniem związanym z obecnością na rynku od 2018 roku. Obsługuje klientów z całego świata, umożliwiając zakup i sprzedaż kryptowalut za złotówki (PLN), a trzon użytkowników platformy stanowią przede wszystkim traderzy z Ameryki Północnej, Europy, Rosji, Japonii, Korei Południowej oraz regionu południowo-wschodniej Azji. Jej założycielem jest Ben Zhou, który przez wiele lat pracował wcześniej dla brokera forex XM. Firma Bybit została zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, ale jej siedziba znajduje się w Singapurze.

Platforma szczyci się swoją misją, którą jest wykreowanie dla osób zafascynowanych kryptowalutami miejsca, gdzie Ci będą mogli realizować wszystkie swoje potrzeby. Z tego powodu wśród głównych założeń Bybit można znaleźć ciągły pęd do innowacji, mającej skutkować zrewolucjonizowaniem branży i połączeniem najlepszych praktyk związanych z kryptowalutami i bardziej tradycyjnymi finansami.

Czy te ambitne cele mają szanse na powodzenie? Na razie trudno to ocenić, ale nie da się zaprzeczyć, że z roku na rok giełda Bybit cieszy się coraz większą popularnością. W 2022 roku liczba jej użytkowników przekroczyła 5 milionów, a opinie na jej temat są w dużej części pozytywne.

Twórcy Bybit twierdzą, że stworzona przez nich platforma handlowa zbudowana jest wokół potrzeb klientów i ma umożliwić im działania w przyjaznym środowisku. Z kolei ciągły rozwój i innowacyjność mają za zadanie ugruntować pozycję giełdy jako wydajnego, sprawiedliwego i transparentnego miejsca.

Giełda Bybit oferuje swoim użytkownikom wiele możliwości. Między innymi bezterminowe kontrakty futures, dźwignie finansowe, transakcje spot i nie tylko. Strona zapewnia też stały wgląd w aktualne notowania giełdowe i monitoruje kursy najważniejszych tokenów cyfrowych. W porównaniu do konkurencji nie posiada wielu kryptowalut, ale biorąc pod uwagę intensywny rozwój firmy, należy założyć, że stan ten będzie zmieniał się na lepsze wraz z upływem czasu.

Platforma handlowa wspiera także rynek NFT, umożliwiająca zarówno artystom, jak i kolekcjonerom aktywne partycypowanie w transakcjach.

Bybit – opinie o bezpieczeństwie

Transakcje aktywami cyfrowymi zawsze obarczone są ryzykiem strat finansowych. Większość traderów decydujących się na handel nie potrafi osiągnąć sukcesu w tej dziedzinie, co skutkuje stratą kapitału, a nie jego pomnożeniem. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju porażki nie wynikają ze złej ochrony zapewnianej przez giełdy, ale z powodu indywidualnych decyzji ich klientów.

Sprawdzając opinie na temat bezpieczeństwa użytkowania giełdy Bybit i innych podobnych platform trzeba pamiętać o jednej kwestii. Wiele negatywnych głosów może wynikać z rozgoryczenia spowodowanego złymi inwestycjami i nie musi wcale świadczyć źle o samej platformie handlowej i jej podejściu do ochrony klienta.

Z tego powodu przygotowaliśmy wnikliwą analizę odnośnie Bybit. Skupiamy się w niej na legalnych podstawach działania tej platformy, a także faktycznych zabezpieczeniach klienckich, które są przez nią stosowane.

Strona Bybit stosuje protokoły SSL. Umożliwia także swoim użytkownikom aktywowanie podwójnej weryfikacji, czyli tak zwanego 2FA (nie jest to obowiązkowy krok, ale rekomendowany). Oznacza to, że do zalogowania się na platformę potrzebne jest przepisanie stosownego kodu udostępnionego na urządzeniu mobilnym klienta. Dzięki temu ryzyko włamania się na dany profil jest znacznie ograniczone.

Kolejnym narzędziem ochronnym stosowanym przez platformę Bybit jest możliwość sprawdzenia autentyczności wiadomości, które są otrzymywane od giełdy. Każdy adres email, telefon lub strona, mogą zostać zweryfikowane na głównej stronie Bybit. Jeżeli nie są one powiązane z platformą, niezwłocznie pojawia się stosowny komunikat, który o tym mówi. W ten sposób można łatwo wykryć potencjalną próbę oszustwa.

Giełda Bybit zapewnia też materiały edukacyjne dla swoich użytkowników. Posiada bardzo rozbudowany dział wsparcia, w którym można zapoznać się z poradami na temat zwiększenia swojego bezpieczeństwa.

Wyżej wymienione środki zapobiegawcze są godne pochwały, ale należy zaznaczyć, że Bybit nie jest regulowany przez żadną międzynarodową instytucję nadzoru finansowego. Na razie nie jest to w żaden sposób problematyczne i nie przeszkadza platformie zdobywać coraz większej bazy użytkowników. Samo Bybit deklaruje, że aktywnie stara się o pozyskanie stosownych licencji.

Handel kryptowalutami za pośrednictwem Bybit

Giełda Bybit zapewnia swoim traderom wgląd w kursy różnego rodzaju aktywów cyfrowych, co ułatwia przeprowadzanie transakcji. Notowania są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Na ich podstawie można korzystać z podstawowych funkcji platformy, do których należy między innymi handel spot, czyli taki w którym aktywa przekazywane są bezpośrednio między osobą sprzedającą i kupującą, bez pośredników.

W obecnej chwili platforma udostępnia wiele par handlowych, w tym także najpopularniejsze kryptowaluty takie jak Bitcoin (BTC), XRP (XRP) czy Ether (ETH) w relacji z dolarem amerykańskim (USD).

Traderzy zarejestrowani na Bybit mogą korzystać także z kontraktów terminowych. Wliczają się w nie także kontrakty odwrócone, czyli takie, w których depozytem zabezpieczającym są wybrane cyfrowe tokeny, a nie waluty fiducjarne.

Platforma Bybit umożliwia także przeprowadzenie transakcji przy pomocy dźwigni finansowej. Jest to narzędzie, które umożliwia zwiększenie skali inwestycji, przy minimalnym wkładzie własnym. Przykładowo podczas używania dźwigni 1:3, użytkownik musi pokryć ze swojego kapitału jedynie jedną trzecią wszystkich potrzebnych środków, a reszta jest pożyczana od giełdy. Lewarowanie znacząco zwiększa potencjalne zyski, ale przy nietrafionej transakcji mnoży także poniesione straty, dlatego należy korzystać z niego bardzo ostrożnie.

Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni traderzy powinni zainteresować się także nowymi funkcjonalnościami wprowadzanymi na giełdę. Jedną z nich jest kopiowanie ruchów innych handlarzy. Osoby, które mogą poszczycić się dobrymi wynikami, mają możliwość udostępnienia swoich strategii kupna i sprzedaży innym, w zamian otrzymując 1% ich przyszłych zysków. Natomiast początkujący przez kopiowanie ruchów użytkowników-ekspertów nie muszą poświęcać własnego czasu na samodzielne analizowanie rynku i zdać się na doświadczenie innych.

Jak założyć profil tradera na Bybit (rejestracja konta)?

Proces tworzenia konta na platformie handlowej Bybit nie jest skomplikowany. Profil użytkownika umożliwiający przeprowadzanie transakcji jest całkowicie darmowy. Wystarczy wejść na stronę główną giełdy przy pomocy komputera lub urządzenia mobilnego i kliknąć odpowiadający za rejestrację przycisk „sign up” znajdujący się w prawnym górnym rogu.

Zarejestruj się i odbierz nagrody do 30 000 dolarów dla nowych użytkowników!


bybit giełda bez weryfikacji

Zakładanie konta możliwe jest przy pomocy adresu email lub numeru telefonu. Po wybraniu sposobu należy wymyślić jeszcze hasło zabezpieczające i również wprowadzić je w odpowiednią rubryczkę. Po wykonaniu powyższych kroków do użytkownika jest wysyłana wiadomość weryfikująca, w którą trzeba kliknąć, by dokończyć proces.

Co istotne, giełda Bybit umożliwia utworzenie anonimowego konta, w którym nie trzeba podawać swoich danych osobowych. Jednakże wiąże się ono z pewnymi ograniczeniami, między innymi limitem wypłat do 2 BTC dziennie.

Jeżeli użytkownik chciałby zwiększyć limity dziennych wypłat na swoim koncie musi najpierw przejść procedurę KYC (poznaj swojego klienta), która wymaga weryfikacji tożsamości. W przypadku podstawowego profilu trzeba podać numer i serię swojego dowodu tożsamości (paszport lub dowód osobisty), a także przesłać zdjęcie twarzy. Korzystanie z najwyższego progu limitów wymaga także dodatkowo dokumentu poświadczającego miejsce zamieszkania, takiego jak wyciąg z rachunku bankowego albo rachunku za media.

Po dostarczeniu wszystkich wyżej wymienionych dokumentów i zdjęcia można cieszyć się pełnymi możliwościami handlowymi giełdy Bybit.

Bybit – wysokość prowizji oraz opłat

Platformy handlowe takie jak Bybit mają służyć do zarabiania, dlatego oczywiste jest, że sprawy wszelkich dodatkowych opłat są bardzo istotne dla potencjalnych klientów. Sprawdziliśmy, z jakimi dodatkowymi kosztami muszą liczyć się użytkownicy tej giełdy.

Samo założenie i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe. Podobnie jak handel spot na tokeny BTC, ETH, XRP i EOS. Można więc powiedzieć, że podstawowe funkcjonalności Bybit nie wymagają uiszczania żadnych dodatkowych opłat.

Opłaty transakcyjne różnią się w zależności od tego, czy dany użytkownik jest dostawcą płynności, czy konsumentem. Bybit pobiera także prowizje od wypłat środków. Szczegóły dotyczące aktualnej taryfy giełdy znajdziesz na ich stronie.

Giełda Bybit – pozostałe zalety

Bybit jest perspektywiczną firmą o sporym potencjale i posiada stale rosnącą bazę klientów. Chociaż giełda posiada obecnie mało par handlowych i nie jest dostępna w języku polskim, to przyjazny i przejrzysty interfejs oraz bardzo dobre, wielojęzykowe wsparcie klienta (działające 24 godziny przez 7 dni w tygodniu) mogą rekompensować te wady.

Mocną stroną Bybit jest także solidna aplikacja na urządzenia mobilne. Posiada ona spore możliwości i jest wspierana na równi z wersją przeglądarkową. Można za jej pomocą handlować, jak i sprawdzać aktualne notowania i kursy. To doskonałe narzędzie do tego, by przeprowadzać transakcje zgodnie z upodobaniami użytkownika, z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.

Na dobrą wzmiankę zasługuje też sekcja z pomocami dotyczącymi funkcjonowania giełdy. Każdy użytkownik może bez problemu znajdzie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, tutoriale, a także porady, które pomogą mu zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta i skuteczniej korzystać z oferowanych narzędzi. Dzięki temu nawet najbardziej początkujący traderzy przy odrobinie chęci będą w stanie szybko zapoznać się ze wszystkimi mechanizmami, które potrzebne są do przeprowadzania skutecznych transakcji.

Lista i opinie o innych giełdach kryptowalut

14 opinii o “Bybit”

 1. Przestrzegam i nie polecam!!!
  Od kilku miesięcy nie jestem w stanie zrobić „transferu identyfikacji” z jednego mojego konta na drugie. Na niezweryfikowane konto wpłaciłem 2 tys. EUR i nie mam do tego kapitału dostępu bo nie chcą mi go zweryfikować. Support zadaje mi różne pytania i odpowiada „nie na temat”. Nawet dezaktywowałem zweryfikowane konto (tam nie miałem żadnych środków) bo nie wiedziałem co zrobić ale teraz ciągle nie mogę zweryfikować tego na które zrobiłem przelew bo użyłem moich danych do tego pierwszego konta. Ok, nawet jeśli zrobiłem ten błąd i przypadkiem założyłem konta na dwa moje maile to wystarczyło by zwrócić przelew na banku z którego przyszedł. Nic takiego się nie dzieje!
  Zamiast tego każą mi robić zdjęcia z oświadczeniami i praktycznie sprawa nie jest załatwiona. Wygląda to niestety na przywłaszczenie środków!!!
  Oczywiście nie zamierzam im tego odpuścić ale cały czas zastanawiam się co zrobić.
  Może ktoś ma podobne doswiadczenia i może coś pomóc.

  Odpowiedz
 2. Zaczynam mieć dość tej giełdy co z tego że opłaty tanie Jak nie można wypłacić pieniędzy kody nie działają autenticator nie działa Mam tego już dość robię to pół dnia Nie wiem czy to jest specjalnie żeby wyciągnąć pieniądze od ludzi którzy wpłacą ale nie będą mogli wypłacić

  Odpowiedz
 3. Nie polecam nie dosc ze pobieraja porwizje za krypto to jeszcze jest problem przesłac je na konto np.revolut .
  Zakładka trading działa jak krew z nosa i z trudem odpalic jakąkolwiek transakcje.ich chatbot pomocy jest nie praktyczny jak i na live chat czeka sie ponad pol godziny.wybierzcie binance

  Odpowiedz
 4. dzień dobry zarejestrowałem się na waszej stronie i ktoś mnie okradł bo nie mam pieniędzy i nie wiem gdzie o r są proszę o pomoc bo robiłem przelew na 1000 fr i zniknęły mi pieniądze proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • A możesz podać więcej danych na jakiej stronie się zarejestrowałeś? Co znaczy że zniknęły pieniądze?

 5. Ciągłe problemy z wpłatami i wypłatami, opóźnienia w tradingu i blokowanie konta pod byle pretekstem. Kiepska giełda.

  Odpowiedz
  • Gram tam od wielu lat i nie miałem nigdy żadnych problemów z wypłatami ani blokowaniem konta.

 6. Uwaga! Po pewnym okresie użytkowania przychodzi taki e-mail i zamrażają konto. Każą dostarczyć całą masę dokumentów,(bez uzasadnienia) które umożliwi całkowite przejęcie waszej tożsamości. Macie na to 5 dni i jak nie spełnicie to żegnacie się ze środkami, a że mają siedzibę w Singapurze to zastanówcie się jakie macie szanse. PRZESTRZEGAM!

  Dear Trader,

  Thank you for contacting Bybit Customer Support.

  During your recent purchase attempt via card payment, the transaction(s) has triggered our high risk transaction system.

  For security reasons, we have restricted your withdrawal function(s). In order for us to assist you further, please provide us with the following required documents within 5 business days.

  Kindly provide us with the below documents:
  1. PDF or images of your credit/debit card statement which was issued within the last 3 months, and includes:
  a. Logo & name of bank used
  b. Your name & address
  c. Card number (First 6 and last 4 digits)
  d. Amount, date and time of transaction(s) related to this email

  2. If your credit/debit card statement does not have your address, please provide an additional proof of address that has your name on it (any official letters/documents. Eg. Water, electricity or gas bill, envelope of your credit card/bank statement).

  3. A selfie of you holding your credit/debit card covering the middle card numbers.

  4. Selfie picture (HD resolution) of yourself holding a piece of paper containing the following hand-written note:

  „I hereby declare that the Express crypto purchase was personally made by myself (Full name, national ID/passport number), dated DD-MMM-YYYY. ”

  5. Photos of your passport details page and residence visa (if you have moved countries) and/or driver’s license of the country of you are residing in.

  Kindly also provide us with proof of funds (The following proofs are acceptable):
  a. Certificate of income of an individual issued by the employer.
  b. Copy of personal income tax return.
  c. Copies of contracts of donation, purchase and sale, hiring, for the performance of work or the provision of services.
  d. Copies of documents on the ownership of the property.
  e. Copies of documents on payments made to an individual, confirming the income (property) indicated by an individual.
  f. Copies of documents confirming the fact of the transaction(s) aimed at the acquisition of shares (stakes), including payment (indicating the date of payment) for such transaction(s).
  g. Screen shots from the relevant personal account of the exchange where the withdrawal and trading is carried out.

  Failure to provide the requested documents in the timeframe stated may result in your Bybit account functions to be restricted permanently.

  If you have any further questions, please feel free to contact our Customer Service team through live chat on our official website or reply to this email.

  Your kind understanding and cooperation is appreciated.

  With warmest regards
  Bybit Support |

  Odpowiedz
  • Nie przejęcie tylko weryfikacja Twojej tożsamości. Jest to normalna procedura na giełdach kryptowalut, jeżeli chcesz operować na fiatach, a zakup poprzez kartę debetową czy kredytową jest właśnie taką operacją. Jest to zwykła procedura KYC.

 7. Podobna do Bitmexa też ma dźwignię 1:100 ale ma tą zaletę, że można przelewać tam oprócz BTC także kryptowaluty ETH, XRP oraz EOS.

  Odpowiedz

Dodaj opinię