bitbay gieldy 710x100

Kantor Ekspert

kantor ekspert

Co warto wiedzieć o kantorach internetowych?

Jeżeli szukasz kantorów online działających w Polsce, to z pewnością spotkałeś się z bardzo dużą ilością różnego rodzaju serwisów. Ten model wymieniania waluty zyskuje coraz większa popularność, gdyż ma znaczną przewagę nad tradycyjnymi, stacjonarnymi kantorami. Przede wszystkim nie wymaga fizycznego pojawienia się w danej placówce. Dzięki temu możesz oszczędzić czas, dokonać wymiany o dowolnej porze dnia i nocy niezależnie od godzin otwarcia danego miejsca, a także zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Za sprawą tego, że transakcja odbywa się bezgotówkowo, nie musisz wychodzić z domu, posiadając przy sobie dużej ilość pieniędzy. Zamiast tego całość środków błyskawicznie wyląduje bezpośrednio na Twoim rachunku bankowym, bez ryzyka padnięcia ofiarą kradzieży po drodze. Kolejnym plusem kantorów internetowych, który stawia je nie tylko ponad kantorami stacjonarnymi, ale także bankami, jest to, że z reguły posiadają bardziej opłacalne kursy wymiany walut. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż prowizje pobierane przez wcześniej wymienione instytucje często potrafią znacząco uszczuplić wymienianą kwotę.

Jak wybrać najlepszy kantor online? Przygotowaliśmy serię artykułów na temat najpopularniejszych usługodawców tej branży w Polsce. Jednym z nich jest doświadczony Kantor Ekspert. Opinie klientów na jego temat są pozytywne, a przez 7 lat działalności zdążył on zdobyć dla siebie rzeszę oddanych użytkowników. Zapoznaj się z naszym opisem, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.

Historia powstania Kantor Ekspert i nagrody branżowe

Twórcy tego kantoru przez wiele lat zdobywali doświadczenie na stacjonarnym rynku wymiany walut. Ich własnością jest sieć kantorów na terenie województwa lubelskiego. Pozwoliło im to wejść do świata walut online z dużą dozą wiedzy i branżowego know-how. W ten sposób udało się zbudować dość konkurencyjny serwis.

kantor ekspert kantor internetowy

Internetowy Kantor Ekspert powstał w roku 2014, oferując przede wszystkim usługi wymiany walut. Od tamtego czasu sukcesywnie zdobywa nowych klientów i usprawnia swoje funkcjonalności. Skutkuje to nie tylko tym, że Kantor Ekspert ma dobre opinie użytkowników, ale także stał się laureatem wielu nagród branżowych. Można wśród nich wymienić między innymi certyfikat Rzetelna Firma przyznawany pod patronatem Krajowego Rejestru Długów albo tytuł Firmy Wiarygodnej Finansowo. Ten ostatni przyznawany jest po weryfikacji w rejestrze dłużników BIG, bazie Biura Informacji Kredytowej oraz Bankowym Rejestrze Związku Banków Polskich. Oznacza to, że Kantor Ekspert terminowo reguluje swoje zobowiązania zarówno wobec innych przedsiębiorców, banków, jak i klientów. Wśród innych odznaczeń uzyskanych przez ten kantor internetowy znajduje się też certyfikat „Uczciwy Przedsiębiorca”.

Objęta przez Kantor Ekspert strategia rozwoju sprawiła, że w 2021 roku za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowali oni swoich klientów, że łączą się z SUPER GRUPA PL. Jest to największy operator kantorów internetowych na polskim rynku, który działa na licencji Komisji Nadzoru Finansowego. Połączenie pozwoliło kantorowi na rozszerzenie zakresu swojej działalności, między innymi poprzez zaoferowanie większej liczby współpracujących banków, przyśpieszony czas realizacji transakcji czy umożliwienie wymiany walut i przesyłania ich bezpośrednio na rachunki osób trzecich.

Czy Kantor Ekspert jest bezpieczny?

Powodem, który stopuje bardzo dużą liczbę potencjalnych klientów przed korzystaniem z usług kantorów online, są kwestie bezpieczeństwa. Wszelkie instytucje finansowe operujące online mogą paść ofiarą ataku cyberprzestępców albo zostać wykorzystane przez oszustów w celu dokonywania nadużyć. W jaki sposób Kantor Ekspert zabezpiecza się przed tego rodzaju działaniami?

Podstawowym zabezpieczeniem jest to, że serwis korzysta z protokołów SSL. Umożliwia to szyfrowanie strumienia informacji wymienianych między użytkownikiem danej strony, a jej serwerem. Dzięki temu masz gwarancje, że wszystkie dane, którymi się dzielisz, są odpowiednio chronione i poufne.

Wśród niewątpliwych czynników przemawiających na korzyść Kantor Ekspert w kwestii bezpieczeństwa, jest posiadanie licencji na świadczenie usług płatniczych. Jest ona wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego po tym, jak dany serwis przejdzie rygorystyczny, długotrwały audyt. Oznacza to, że firmy, które dostały taką licencję mogą pochwalić się dobrą sytuacją finansową i odpowiedzialnym sposobem zarządzania oraz posiadają odpowiednie zasoby, które wystarczają do bieżącej obsługi pieniędzy klientów. Dodatkowo mają też odpowiednie zabezpieczenia na wypadek ogłoszenia upadłości. Przejawia się to między innymi tym, że środki przekazywane na transakcje przez klientów są deponowane na oddzielnych kontach i nie wchodzą w skład masy upadłościowej.

Kolejną z metod bezpieczeństwa stosowaną przez Kantor Ekspert jest dogłębna weryfikacja klientów. Zakładając tam konto, musisz podać odpowiednie dane osobowe i móc je potwierdzić. Dzięki temu ograniczane są wszelkie próby oszustw i nieprawidłowości.

Co godne pochwały, Kantor Ekspert ma bardzo rozbudowaną sekcję blogową, w której można znaleźć bardzo dużo artykułów edukacyjnych na temat kwestii bezpieczeństwa w kantorach internetowych. Dzięki temu bardziej gorliwi użytkownicy mogą sami doszkolić się na ten temat i dodatkowo zwiększyć ochronę swoich środków finansowych, a także nauczyć się przeprowadzać transakcje w maksymalnie odpowiedzialny sposób.

Jak zarejestrować się i zacząć korzystać z Kantor Ekspert?

Do korzystania z usług kantoru wymagane jest założenie indywidualnego konta na platformie. Jest to czynność nieobciążona dodatkowymi opłatami. By zacząć proces wystarczy, że podasz adres e-mail oraz wymyślisz hasło – od tej pory będą to Twoje dane logowania. W ciągu paru minut od wysłania formularza otrzymasz wiadomość mailową z linkiem aktywacyjnym. Gdy w niego klikniesz, zostaniesz poproszony o uzupełnienie danych osobowych (imię i nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL oraz seria i numer dokumentu tożsamości, obywatelstwo i telefon kontaktowy) oraz o dodanie numerów rachunków bankowych, z których zamierzasz korzystać. Jeżeli rejestrujesz konto na firmę, musisz też obok własnych danych osobowych podać rodzaj prowadzonej działalności, nazwę i adres firmy oraz NIP. Po tym etapie możesz przejść już do wymiany walut.

Pierwszym krokiem będzie zasilenie przelewem Twojego portfela walutowego. Dzięki temu będziesz miał środki, które możesz wymienić na dowolną inną interesującą Cię walutę. Istotną informacją jest to, że minimalna ilość waluty, jaką możesz wymienić, wynosi 100 jednostek (czyli na przykład 100 euro, 100 funtów, 100 dolarów lub ich równowartość w złotówkach). Kantor Ekspert umożliwia wymianę 10 różnych walut, w tym oczywiście te najpopularniejsze.

Po tym jak zasilisz portfel, pozostaje Ci wybrać daną walutę oraz konto, na które mają zostać przelane środki po wymianie. Jak widać, proces jest nieskomplikowany i może być wykonany w ciągu paru minut.

Kantor Ekspert – funkcje i możliwości

Wymiana walut jest główną funkcją serwisu Kantor Ekspert. Portal zapewnia dostęp do aktualizowanych co 30 sekund kursów sprzedaży i kupna, dzięki czemu możesz dokonywać transakcji na podstawie najświeższych informacji. Co istotne, kantor nie pobiera żadnych prowizji za wykonywanie zleceń walutowych. Jeżeli chodzi o koszty przelewów, to w przypadku większości polskich banków też są one darmowe, aczkolwiek transfery do banków zagranicznych kosztują 10 złotych (5, jeżeli dotyczą euro). Kantor Ekspert realizuje zlecenia w dni powszednie w godzinach od 8:30 do 16:30. Oznacza to, że tylko w tych godzinach możesz otrzymać przelewy zwrotne. Możesz jednak zlecać poszczególne operacje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Bardzo wygodną opcją, którą udostępnia Kantor Ekspert w kwestii wymiany walut, jest możliwość stworzenia zleceń automatycznych. Możliwe jest ustawienie ich jako jednorazowych operacji, wykonywanych w konkretnym dniu lub godzinie albo też jako transakcji cyklicznych dokonywanych na przykład co tydzień, lub co miesiąc. To bardzo przydatna opcja dla osób spłacających kredyty w obcych walutach. Możliwe jest także ustawienie transakcji automatycznej w taki sposób, by aktywowała się, dopiero gdy dana waluta osiągnie interesujący Cię kurs. Dzięki temu możesz zaoszczędzić lub zyskać więcej pieniędzy, a nie musisz non stop śledzić notowań.

Kantor Ekspert umożliwia także swoim klientom negocjowanie kursów. Wszystkie wartości podane na stronie głównej są w tym przypadku tylko ceną wyjściową, którą można zmienić. W tym przypadku kantor zachęca do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

W dobie technologii mobilnych Kantor Ekspert nie pozostaje z tyłu i stworzył swoją dedykowaną aplikację na telefon. Współpracuje ona z urządzeniami wyposażonymi w system operacyjny Android. Przejrzysty interfejs i duży zakres funkcjonalności sprawia, że aplikacja Kantor Ekspert ma dobre opinie w sklepie Google Play i korzysta z niej duża liczba użytkowników.

Dodaj opinię