bitbay gieldy 710x100

Binance dołącza do oficjalnej strefy kryptowalut w Dubaju

Binance jako pierwsza giełda kryptowalut dołączyła do centrum kryptowalut ustanowionego przez Dubai World Trade Center Authority (DWTCA).

Utworzenie centrum zostało ogłoszone zaledwie wczoraj, a Binance dołączyło do niego jako pierwsza platforma kryptowalutowa. Centrum jest współtworzone przez lokalne władze, co może ułatwić giełdzie otrzymanie licencji na prowadzenie działalności w Dubaju.

Przedstawiciel giełdy powiedział, że: „Binance wierzy, że nowy program Dubaju przyczyni się do wzrostu światowej gospodarki. Celem jest pomoc giełdom kryptowalut, firmom oferującym usługi technologii blockchain i rozproszonej księgi rachunkowej oraz szerokiej gamie cyfrowych walut i aktywów, aby uzyskać licencję w Dubaju”.

Dubai World Trade Center (DWTC) będące do tej pory należącym do rządu miejscem wydarzeń i wystaw w Dubaju, oficjalnie potwierdziło że stanie się kompleksową strefą dla kryptowalut. DWTC będzie pełnić funkcję regulatora dla produktów, operatorów i giełd kryptowalutowych.

Celem DWTC jest stworzenie przyjaznego kryptowalutom środowiska z jednoczesną dbałością o ochronę inwestorów i przestrzeganie przepisów związanych przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy (AML).

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: „Dubai World Trade Center dostarczy i będzie nadzorować nowe światowej klasy ramy regulacyjne dotyczące zasad prawnych i wykonawczych dotyczących wirtualnych aktywów”.

Binance zgodnie ze złożonymi kilka miesięcy temu obietnicami, zamierza współpracować z wszystkimi organami regulującymi branżę kryptowalut na świecie. CEO giełdy, Changpeng Zhao jako jeden z pierwszych poinformował o powstaniu centrum kryptowalut w Dubaju, zamierzając aktywnie działać w tym rejonie i współtworzyć ekosystem cyfrowych walut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dodaj opinię