bitbay gieldy 710x100

Kraken

kraken

Kraken jest jedną z największych i najstarszych giełd kryptowalut na świecie. Założony został w 2011 roku w San Francisco przez Jesse’go Powell’a. Usługi giełdy są dostępne w ponad 170 krajach na całym świecie.

Na giełdzie dostępnych jest ponad 40 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy XRP. Ponadto Kraken umożliwia handel kontraktami futures na kryptowaluty oraz handel z dźwignią do 5x.

Na giełdzie dostępnych jest wiele walut fiat, wliczając w to amerykańskiego i kanadyjskiego dolara, euro czy japońskiego jena.

W wersji mobilnej dostępne są dwie aplikacje, Kraken Pro dla profesjonalnych traderów oraz Kraken Futures do handlu kontraktami terminowymi.

Kraken obok giełdy Coinbase, został poproszony o wsparcie w rozwiązaniu sprawy upadku największej giełdy w historii kryptowalut – MtGox. Jego działania przyczyniły się do rozwiązania tej kwestii i pomogły w odzyskaniu środków dla wielu poszkodowanych klientów MtGox.

5 opinii o “Kraken”

  1. kraken zmienil sie w skam, jesli nie macie tam konta nie otwierajcie.
    Ze wzgledu na duzy transfer przestali ogarniac, nie mozna zlozyc orderu ze stop losem, dodatkowo bardzo czesto nie przyjmuje orderow. Czyli w sytuacji gdy jakis popularny produkt nie idzie zgodnie z waszym planem i chcecie wyjsc z pozycji, po prostu nie mozecie, poniewaz order nie zostaje przyjety i sie leci… a wiecie jak stabilne sa krypto.

    O koncowym sukcesie decyduja szczegoly.

    Odpowiedz

Dodaj opinię