bitbay gieldy 710x100

Plus500

plus500 logo broker

Platforma handlowa Plus500 – dowiedz się więcej!

Plus500 to jedna z najwyżej ocenianych platform oferujących możliwość handlowania kontraktami CDF. Zawdzięcza to kilkunastu latom doświadczenia i znakomitej strategii rozwoju. Zanim zaczniesz inwestować za jej pomocą, zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na jej temat. Z pewnością dowiesz się wielu przydatnych rzeczy.

Platforma Plus500 koncentruje się przede wszystkim na innowacyjnych rozwiązaniach i zyskiwaniu przewagi technologicznej nad konkurencją. Jest to znakomity prognostyk dla potencjalnych klientów, którzy mogą liczyć na wysoki komfort użytkowania narzędzi zgodnych z najnowszymi trendami w branży. Plus500 nieustannie poszerza ofertę nowych instrumentów, które znacząco zwiększają możliwości zaangażowanych w platformę inwestorów.

Grupa Plus500 może poszczycić się tytułem pierwszej firmy na świecie oferującej handel kontraktami CFD na akcje bez prowizji. Usługa ta weszła w życie w 2009 roku. Już w następnym roku uruchomili własną przeglądarkową aplikację umożliwiającą handel online zarówno za pośrednictwem komputerów (również Mac), jak i smartfonów.

W 2011 roku Plus500 obsługiwało już ponad 2 miliony różnego rodzaju transakcji miesięcznie, a ich autorska aplikacja stała się najwyżej ocenianym narzędziem giełdowym w App Store.

Rok 2013 to kolejne innowacje obrazujące pionierskie aspiracje Plus500. Najpierw spółka wchodzi na giełdę London Stock Exchange, a następnie wprowadza pierwsze na świecie kontrakty różnic kursowych dla waluty Bitcoin.

W następnych latach Plus500 może pochwalić się między innymi uruchomieniem platformy handlowej WebTrader, działającej zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Dalsze pasma sukcesów i pogłębiająca się renoma sprawiają, że już w 2018 roku firma dołącza do indeksu UK FTSE 250 głównych spółek giełdowych o średniej kapitalizacji.

Nieustanne dążenie do rozwoju technologii powiązanej z handlem CFD sprawia, że w 2019 roku Plus500 dodaje do swojej platformy ogromną liczbę zaawansowanych funkcji wykresów do analizy technicznej, które znacząco wzbogacają możliwości ich narzędzi. Należy spodziewać się po nich jeszcze więcej branżowych innowacji, jako że w roku 2021 zostało otwarte ich nowe centrum badań i rozwoju z siedzibą w izraelskim Tel Awiwie.

Fani piłki nożnej mogą również kojarzyć Plus500 między innymi z umów sponsorskich z aktualnym mistrzem Polski, czyli Legią Warszawa (a także szeregiem innych europejskich klubów sportowych).

Bezpieczeństwo inwestowania za pośrednictwem Plus500

Kwestie bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne, dlatego uważnie przyjrzeliśmy się brokerowi Plus500 pod tym kątem. Miej świadomość, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem i jest to całkowicie naturalne. Tutaj znajdziesz natomiast informacje o ochronie użytkowników oraz legalności platformy.

Jeżeli chodzi o nadzór nad Plus500, to podlega on oryginalnie regulacjom Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Co więcej, z racji na posiadanie licznych placówek i spółek zależnych na całym świecie, jest licencjonowany także między innymi przez tak uznane instytucje, jak australijskie Australian Securities and Investments Commission, brytyjskie Financial Services Authorithy i Financial Conduct Authority, a także singapurski Monetary Authority of Singapure. Dzięki tak licznym organom nadzorującym można być pewnym, że działania praktykowane przez Plus500 nie noszą znamion nadużyć, są w pełni zgodne z prawem oraz przyjazne dla inwestorów.

Wszystkie zgromadzone przez klientów środki, są przechowywane przez Plus500 na osobnych kontach bankowych. Jest to gwarantem ich bezpieczeństwa, a także wzmacnia wiarygodność brokera i zaufanie względem niego. Dzięki temu, że Plus500 należy do ICF (Investor Compensation Fund), klienci platformy są też odpowiednio zabezpieczeni na wypadek, gdyby broker ogłosił upadłość i stał się niewypłacalny.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że Plus500 jest spółką notowaną na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Oznacza to, że jej bieżąca sytuacja majątkowa musi być podawana do publicznej wiadomości i nie ma tu miejsca na zatajanie ewentualnych kryzysów. Dzięki temu Plus500 jest transparentną spółką, więc jej klienci mogą inwestować za jej pośrednictwem w spokoju.

Wszystkie powyższe informacje są jasnym dowodem na to, że Plus500 jest platformą, w której zadbano o kwestie bezpieczeństwa użytkowników i nie trzeba się o nie bezpodstawnie martwić.

plus500 broker fx cfd

Plus500, a handel kryptowalutami

Platforma udostępnia bardzo wiele możliwości z zakresu inwestowania w cyfrowe waluty za pośrednictwem kontraktów CFD. Wśród dostępnych monet możesz znaleźć między innymi Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Stellar, Cardano, Polkadot i wiele, wiele innych. Stwarza to bardzo dużo możliwości dla klientów.

Wszelkie oferowane przez Plus500 transakcje w kwestii kryptowalut objęte są dźwignią 1:2, która pozwala na zmniejszenie kosztów początkowych inwestycji. Oznacza to, że do inwestycji w daną monetę potrzebujesz z własnych środków wyłożyć tylko 50% kapitału, a resztę pożyczy Ci broker. Umożliwia to potencjalne pomnożenie zysków już na starcie, ale także zwiększa skalę ewentualnej straty.

Inwestycja w kontrakty CFD oferowane przez Plus500 niesie ze sobą wiele plusów. Umożliwia zarówno sprawną sprzedaż, jak i kupno, a także jest dostępna przez siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Co istotne, tego typu transakcje nie wymagają posiadania specjalnego portfela cyfrowego, gdyż za ich pośrednictwem nie stajesz się właścicielem aktyw bazowych. Jest to specyfika kontraktów CFD, które polegają na czerpaniu zysków lub strat ze spekulowania na ruchach cenowych.

Sam broker Plus500 szeroko wspiera i zachęca do inwestowania w kryptowaluty. Na jego stronie znajdziesz dużą liczbę specjalistycznych poradników ułatwiających wejście w świat cyfrowych walut dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym tematem. Bardziej zaawansowani inwestorzy również znajdą w tamtejszych artykułach wartościowe informacje dla siebie.

Platforma handlowa Plus500 zapewnia bogaty wybór różnych kryptowalut, par krzyżowych do wymiany, a także popularny indeks Crypto 10. Otrzymujesz też możliwość grania nie tylko na wzrosty, ale też na spadki. Wszystko to podane w przystępny sposób zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących inwestorów.

Handel kryptowalutami na Plus500 – od czego zacząć?

Jak w przypadku większości platform handlowych, tak i na Plus500 należy założyć swoje własne konto. Umożliwia to przycisk dostępny na stronie głównej brokera, zatytułowany „Rozpocznij handel”. Rejestracja nie różni się niczym od podobnych procedur dokonywanych na innych tego typu stronach. Jest szybka i wymaga podania podstawowych informacji.

Po utworzeniu konta na Plus500 zyskujesz możliwość handlowania w demonstracyjnej wersji platformy. To doskonałe narzędzie do nauki, dzięki któremu możesz poznać mechanizmy rynkowe oraz interfejs narzędzia. Wszystko to bez ryzykowania prawdziwymi pieniędzmi. Demo jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku kontraktów CFD. Użytkownik otrzymuje w jego ramach wirtualny depozyt 200 tysięcy złotych, co jest wystarczającą kwotą, by przeprowadzić wiele symulowanych transakcji. Oczywiście, jeżeli czujesz się na siłach, żeby od razu przejść do handlu realnymi środkami i jesteś gotowy na związane z tym ryzyko, to korzystanie z demonstracyjnego konta Plus500 nie jest obowiązkowe.

Platforma handlowa Plus500 jest bardzo estetyczna, a co za tym idzie, łatwo jest się zorientować w jej układzie. Znacznie zwiększa to komfort użytkowania i wpływa na szybsze nauczenie się sprawnego poruszania po narzędziu. Możesz swobodnie dobrać widok instrumentów, które zamierzasz wykorzystywać najczęściej, zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami.

W tabeli instrumentów znajdują się nie tylko aktualne kursy kupna oraz sprzedaży, ale też wykresy zmian, maksymalne i minimalne kursy i inne przydatne informacje. Tam też podejmujesz decyzję o sprzedaży czy kupnie.

Do przydatnych funkcji z pewnością można zaliczyć zlecenie Stop Loss, które umożliwia ograniczenie strat w przypadku pogłębiającego się spadku wartości, gdy ta dojdzie do minimalnego akceptowanego przez Ciebie pułapu. Podobnie, ale dla transakcji zyskujących, działa Take Profit, które zamyka dane zlecenie w punkcie określonym przez inwestora.

Handel kryptowalutami na Plus500 a opłaty

W przypadku większości użytkowników, zwłaszcza początkujących, kwestia opłat i prowizji jest wyjątkowo istotna. Pod tym względem można polecić Plus500 z czystym sercem. Platforma nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty, otwieranie i zamykanie transakcji, przetrzymanie pozycji czy monitorowanie na żywo notowań poszczególnych akcji CFD.

Dopiero różnego rodzaju dodatkowe funkcjonalności łączą się z dodatkowymi kosztami, jednakże jeżeli komuś zależy, to łatwo ich uniknąć. Opłatami objęte nocne finansowanie, przeliczenie waluty, zatrzymanie gwarantowane oraz brak aktywności. Koszty dotyczące ostatniej pozycji naliczane są jednak dopiero po trzech miesiącach niekorzystania (to jest nielogowania się) z konta.

Czy taki korzystny plan dla inwestora jest opłacalny dla Plus500? Platforma kompensuje to sobie za pośrednictwem spreadu kupna i sprzedaży.

Plus500 – podsumowanie

Platforma handlowa Plus500 z pewnością jest czymś, na co warto zwrócić uwagę, jeżeli interesujesz się giełdą kryptowalut. Posiada bardzo szeroki zakres aktywów handlowych (i to nie tylko cyfrowej waluty), niskie spready, a także jest odpowiednio nadzorowana w zgodzie z międzynarodowymi licencjami. Nie bez znaczenia dla rodzimego użytkownika jest to, że posiada kompletne wsparcie w polskim języku – w tym przetłumaczoną stronę oraz platformę handlową. Do kolejnych plusów należy też znakomita aplikacja mobilna, która w 2018 roku zyskała branżową nagrodę za najlepszą aplikację CFD. Biorąc powyższe kwestie pod uwagę, możemy szczerze polecić korzystanie z Plus500 do handlu kryptowalutami!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

2 opinie o “Plus500”

Dodaj opinię