bitbay gieldy 710x100

System Proof-Of-Reserves Binance zaktualizowany do 24 tokenów

Giełda Binance zaktualizowała system weryfikacji rezerw (PoR), dodając 11 nowych tokenów, w tym Enjin, Dogecoin oraz The Graph.

Użytkownicy mogą teraz zweryfikować rezerwy kolejnych 11 tokenów posiadanych przez Binance, w tym MASK, ENJ, WRX, GRT, CHR, CRV, 1INCH, CVP, HFT, SSV i DOGE. System PoR giełdy Binance pokazuje obecnie ponad 63 miliardy dolarów w 24 aktywach.

Wprowadzony pod koniec 2022 roku system Proof-of-Reserve, ma na celu zapewnienie użytkownikom większej przejrzystości, system weryfikuje rezerwy Binance wykorzystując drzewa Merkle do sumowania danych w łańcuchu, dzięki czemu użytkownicy mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich aktywa są przechowywane na giełdzie w stosunku 1 :1. 

W lutym 2023 r. giełda Binance dokonała dużej aktualizacji swojego systemu PoR, wprowadzając zk-SNARK, protokoły o zerowej wiedzy, które zwiększają prywatność i bezpieczeństwo danych użytkownika podczas procesu weryfikacji. 

Ta aktualizacja była pierwszym przypadkiem, w którym scentralizowana giełda kryptograficzna (CEX) wdrożyła tego rodzaju technologię w swojej pracy PoR, i co więcej Binance zdecydowała się uczynić kod open source – zarówno po to, żeby reszta branży skorzystała z tej innowacyjnej aplikacji, ale też aby połeczność pomogła wzmocnić system. 

Wprowadzenie narzędzi weryfikacji PoR stało się krytyczne dla scentralizowanych giełd kryptograficznych w związku z kryzysem zaufania, który ogarnął branżę po upadku FTX. Fundusze użytkowników przechowywane na Binance są zabezpieczone w stosunku 1:1 plus rezerwy, a znalezienie sposobu na bezproblemowe udowodnienie tego opinii publicznej stało się główną częścią planu Binance mającego na celu przywrócenie zaufania w branży. 

Dodaj opinię