bitbay gieldy 710x100

Zonda

zonda logo

Zonda, czyli dawny BitBay

Poznaj interesującą historię giełdy zondacrypto, która obecnie może szczycić się mianem największej giełdy cyfrowych walut w Europie Środkowej. Pierwotnie była znana pod nazwą BitBay. Jest polską giełdą kryptowalut założoną w 2014 roku w Katowicach. Trzeba przyznać że BitBay powstał 3 lata wcześniej niż największa obecnie giełda Binance. Pomysłodawcą i pierwszym CEO giełdy był Sylwester Suszek, który przed zaangażowaniem w kryptowaluty współtworzył dwie duże firmy w sektorze finansowym. Zapewniło to Zondzie/BitBayowi nawiązanie korzystnych partnerstw już na samym starcie działalności

Od początku istnienia Zonda była ukierunkowana na bycie giełdą skoncentrowaną wokół kryptowalut. W 2015 roku została uruchomiona druga wersja platformy, która uprościła nawigacje i dodała do oferty nowe kryptowaluty takie jak Ethereum i Lisk. W tym roku została też zapoczątkowana ekspansja na inne rynki europejskie, a pierwsze zagraniczne biuro powstało w holenderskim Amsterdamie.

Rok później rozpoczęły się pracę nad trzecią wersją platformy handlowej, która miała zostać finalnie uruchomiona w 2017 roku. Wiązało się to ze znacznym powiększeniem zespołu, a także wprowadzeniem nowych usług takich jak BitcoinCantor umożliwiający klientom Zondy dokonywanie płatności w Bitcoinie.

Przez kilka lat działalności Zonda dała się poznać w branży jako poważny gracz. Potwierdzają to liczne wyróżnienia, w tym Polska Nagroda Innowacji za rok 2017 oraz tytuły Najlepszej Giełdy Kryptowalut 2017 i 2018 przyznane odpowiednio na Cryptocurrency World Expo i Berlin Summit. Do najświeższych osiągnięć Zondy należy nagroda „Giełda Blockchain Roku 2019” przyznana przez Invest Cuffs.

W 2018 roku giełda przeniosła się na Maltę, ze względu na bardziej przyjazne środowisko prawne i regulacyjne dotyczące branży cyfrowych walut. W 2019 Zonda otrzymała licencję FIU w Estonii.

W roku 2021, na skutek rebrandingu, stara nazwa BitBay przestała być używana i została oficjalnie zastąpiona przez nazwę Zonda. Według właścicieli zmiana jest wynikiem globalnych ambicji, które przejawia polska giełda. Firma reklamuje się jako uniwersalny ekosystem narzędzi wymiany walut, który jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy utrzymują się z handlu kryptowalutami. Z tego powodu w ofercie Zondy znajdują się konta dla klientów indywidualnych i te dla biznesowych.

bitbay to zonda

Zonda – regulacje i bezpieczeństwo użytkownika

Twórcy giełdy Zonda przykładają dużą uwagę do kwestii transparentności. Jeden z CEO (Przemysław Kral) ma bardzo duże doświadczenie w dziedzinie prawa, z którego jego firma chętnie korzysta. Zaowocowało to między innymi pomyślnym przejściem audytu finansowego przeprowadzonego przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Dzięki temu Zonda stała się pierwszą giełdą kryptowalut w historii Estonii, która otrzymała pozytywną ocenę i w rezultacie została wydana jej stosowna, potwierdzająca to licencja. Należy wspomnieć również o tym, że spółka w następstwie podała do wiadomości publicznej również swoje sprawozdania finansowe. Dzięki temu klienci giełdy mogą w prosty sposób zweryfikować jej działalność w świetle obowiązującego prawa.BitBay-to-teraz-Zonda

W dogłębnej analizie przeprowadzonej przez agencję audytową pod lupę wzięto między innymi istnienie i stan aktywów kryptowalutowych oraz ich obecność na kontach użytkowników. Kontroli podlegały również wszelkiego rodzaju sprawozdania finansowe, a także zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML i KYC (odpowiadającymi za przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i za sposoby weryfikacji tożsamości klienta).

Pozytywna opinia FIU potwierdza wiarygodność giełdy Zonda, jej przejrzystość finansową oraz przestrzeganie odpowiednich norm bezpieczeństwa. Dodatkowo dobrze opiniuje stabilność finansową firmy.

Ochrona inwestycji i środków klienckich w Zonda

Twórcy giełdy Zonda prowadzą szeroko zakrojoną kampanię informacyjną dla swoich klientów, dotyczącą kwestii bezpieczeństwa. Zachęcają do samodzielnego zgłębiania wiedzy na ten temat, a także uświadamiają o zagrożeniach czyhających na inwestorów. Właściciele giełdy pouczają między innymi o tworzeniu skomplikowanych haseł, które są trudne do odgadnięcia, a także udostępniają możliwość włączenia usługi logowania dwustopniowego.

Logowanie dwustopniowe chroni Twoje konto nawet w przypadku, w którym Twoje hasło zostało wykradzione. Wymaga bowiem dodatkowej weryfikacji w postaci podania kodu przesłanego na podany wcześniej adres mailowy lub użycia aplikacji Google Authenticator generującej jednorazowe kody do logowania.

W kwestii bezpieczeństwa środków, Zonda przetrzymuje wszystkie kryptowaluty w tak zwanych zimnych portfelach. Dzięki temu nie są one bezpośrednio połączone z serwerami samej giełdy. Tego rodzaju segregacja jest gwarantem tego, że nie mają do nich dostępu osoby nieupoważnione. W kwestii tradycyjnych walut fiat, Zonda współpracuje z renomowanymi bankami stosującymi własne zabezpieczenia.

Giełda kryptowalut Zonda działa na dedykowanych szyfrowanych serwerach. Połączenia są chronione protokołem https. Właściciele serwisu twierdzą, że podjęli wszelkie dostępne starania, które umożliwiły im zabezpieczenie w odpowiedni sposób wszelkie bazy danych, portfele cyfrowe, hasła użytkowników i inne wrażliwe informacje.

Do kolejnych środków ochrony inwestycji stosowanych przez Zonda należy autoryzacja przelewów wychodzących i przychodzących przez pracowników giełdy. Oprócz tego użytkownicy mogą włączyć funkcję zatwierdzania akcji dokonywanych w ramach operowania kontem. Dzięki temu każda akcja wykonywana w ramach konta będzie wymagała podania dodatkowego kodu bezpieczeństwa generowanego przez aplikację Google Authenticator lub podanego w wiadomości emailowej.

Handel kryptowalutami za pośrednictwem giełdy Zonda – jak zacząć?

Handlowanie za pośrednictwem Zonda jest możliwe tylko dla osób pełnoletnich. Giełda obsługuje ponad 50 walut cyfrowych, w tym gigantów rynku krypto, jak BTC, ETH, LTC, XRP oraz XMR. Ponadto dostępne są również waluty fiat: PLN, EUR i USD. Tak duża liczba instrumentów handlowych oznacza ogromne możliwości inwestycyjne dla klientów Zonda.

By rozpocząć handel kryptowalutami, musisz utworzyć i zweryfikować konto. Możesz wybrać spośród dwóch rodzajów rachunków, czyli osobisty albo firmowy. W trakcie procesu zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem, który należy podać w następnym kroku. Po dokonaniu tej formalności przychodzi czas na uzupełnienie danych osobowych. Warto przygotować sobie na ten etap dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty albo paszport. Niezbędnym będzie także dokument potwierdzający adres miejsca zamieszkania. Może to być na przykład rachunek, umowa, pismo urzędowe lub wyciąg z konta bankowego. Do zabezpieczeń stosowanych przez giełdę Zonda należy także weryfikacja twarzy.

Zgodnie z regulaminem giełdy w celu uzyskania pełnej funkcjonalności serwisu konto należy zweryfikować wymienionymi wcześniej dokumentami. Dopiero wtedy zostaną odblokowane wszystkie możliwości giełdy Zonda. Pełna funkcjonalność oznacza między innymi możliwość wypłacania środków z konta – zarówno fiat, jak i cyfrowych walut oraz wpłacania walut fiat na giełdę.

Funkcjonalności giełdy kryptowalut Zonda

Giełda zapewnia dostęp do aktualnych wykresów obrazujących wysokość kursów. Można je swobodnie modyfikować w celach analitycznych, na przykład poprzez wybór zakresu czasowego (od 1 minuty do jednego roku). Wśród dostępnych wskaźników znajdziesz między innymi ceny otwarcia i zamknięcia, a także najwyższe i najniższe ceny z interesującego Cię okresu. Umożliwia to dość dokładne śledzenie trendów, zarówno tych bieżących, jak i przeszłych, co ułatwia stworzenie skutecznej strategii inwestycyjnej.

Do narzędzi inwestycyjnych udostępnionych przez Zonda należy między innymi opcja „szybka transakcja”, która umożliwia natychmiastowe sprzedanie lub kupienie pożądanej kryptowaluty po aktualnym kursie. Alternatywą jest funkcja „wystaw ofertę”, pozwalająca na samodzielne określenie interesującego Cię kursu kupna lub sprzedaży. W tym przypadku transakcja zostanie zrealizowana dopiero wtedy, kiedy cena osiągnie wybrany przez Ciebie poziom.

Bardzo przydatnymi funkcjonalnościami są także oferty typu „Stop” oraz „Fill or Kill”. Ta pierwsza uruchamia sprzedaż lub kupno w momencie, w którym cena danej kryptowaluty osiąga określony przez Ciebie poziom. Dzięki temu nie musisz monitorować rynku na bieżąco. “Fill or Kill” to z kolei oferta limitowana, która albo jest realizowana natychmiast i w całości, albo zostaje anulowana. Stosując ją, masz pewność, że cała pozycja zostaje zrealizowana szybko i po pożądanym przez Ciebie kursie.

Giełda Zonda pobiera prowizje za dokonywane przez Ciebie transakcje. Wysokość opłat różni się w zależności od typu dokonanej transakcji i może wahać się od 0,43 do 0,17 procent.

Dla zaawansowanych traderów grających jednocześnie na kilku rynkach, Zonda opracowuje stale nowe produkty i rozwiązania, takie jak Tryb PRO, aplikacja mobilna czy wewnętrzny kantor fiat z 0% prowizji. Warto się z nimi zapoznać, jeżeli posiadasz już większe doświadczenie w handlu na giełdzie kryptowalut.

Giełda kryptowalut Zonda – podsumowanie

Zonda jest ambitnym projektem, który udostępnia bardzo dużą liczbę instrumentów i stwarza dużo możliwości inwestycyjnych. Niewątpliwym plusem dla polskiego użytkownika jest fakt, że może on cieszyć się doskonałą, szybko reagującą obsługą klienta w rodzimym języku.

Interesującym dodatkiem do giełdy jest bank wiedzy dostępny na głównej stronie Zonda. Twórcy dbają o to, by informować swoich użytkowników o newsach z branży finansowej, które mogą wpływać na ich inwestycje. Zonda udostępnia również wszelkiego rodzaju webinary i materiały szkoleniowe, które będą przydatne zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych inwestorów. Ich tematyka dotyka bardzo wielu kwestii powiązanych z kryptowalutami oraz branżą finansową.

Nieustanny i szybki rozwój giełdy pozwala przypuszczać, że w przyszłości zostaną dodane do niej kolejne funkcjonalności, które pozwolą na jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne wykorzystywanie giełdy Zonda do swoich inwestycji.

> Lista i opinie o innych giełdach kryptowalut <

196 opinii o “Zonda”

 1. Pani Pola pomogła w odzyskaniu konta – rozmowa i cała procedura przebiegła w miłej atmosferze i bardzo sprawnie.
  Polecam serdecznie

  Odpowiedz
 2. Rozmowa na jeden temat ciągnie się już w nieskończoność. Wymieniam już 36 wiadomość z Panią Polą a ona ciągle pyta o to co pisałem już wcześniej. Chyba ma krótką pamięć.

  Odpowiedz
 3. Przez pomyłkę wybrałem przelew ekspresowy bluecash na zondakrypto czy środki będą wzrócone bo nie można nigdzie kontaktu uzyskać

  Odpowiedz
 4. Szybka odpowiedź i pomoc, świetny support 🙂 Sprawnie odpowiadają i są bardzo pomocni. Wystarczy przejść weryfikację i nie ma problemów z wypłatami.

  Odpowiedz
 5. Wieczny problem z autoryzacja a do tego przelalem 1000 zł z innego konta i nie uznali przelewu ale ukradli mi prowizje za przelew. Jawne zlodziejstwo.
  Pora zrezygnowac z tej gieldy zeby unuknac dalszych problemow.

  Odpowiedz
 6. Zondacrypto to jeden, wielki syf.
  Blokują środki przy wypłacie, moje leżą już ponad rok. Przechodziłem już KYC 3x. Za każdym razem żądają nowych dokumentów. Pierdzą tutaj coś o KYC ciągle, totalna bzdura. Nawet nie komentujcie mojego wpisu, z góry zaznaczam, że z KYC to nie ma nic wspólnego. Przeciągają po prostu możliwość wypłat tak długo, jak mogą. Absolutnie nie polecam tej giełdy nikomu. Korzystam z wielu innych i absolutnie nigdzie, nigdy nie było takich problemów. Syf, dno i dwa metry mułu. Kontakt z supportem jest gówniany. Zadajesz wyraźne pytanie, oczywiście żadnej odpowiedzi, tylko pierdzenie „doślij nam jeszcze to, to i tamto”. Zero odniesienia się do pytania. Jak tylko odblokują środki usuwam konto. Przestrzegam przed tym syfem!

  Odpowiedz
  • Pojebało cie ?? Ja już 46 dni mam zablokowane środki i żadna osoba z żadnego działu nie odzywa się. Jaka szybka pomoc debil

 7. Kiedy bitcoin był w cenie piwa w Anglii kupiłem z ciekawości na starym bitbay po wielu latach przypomniało mi się o koncie w historii rowniez . Zalogowałem się i portfel zero w tamtym okresie żadnych potwierdzeń na mail no i oczywiście wtedy przy kupnie nikt nie chciał weryfikacji tylko przy wypłacie . Od dwóch lat próbuje zweryfikować konto i ciągle jest coś nie tak. Jak jedno zaakceptują to drugie znowu do weryfikacji i tak w kółko. Dobrze wiedzą że kupiłem kilka bitcoin a teraz są wiele warte dlatego robią problem żebym zapomnial i się odczepił. ZLODZIEJE !!!

  Odpowiedz
 8. Zonda – SCAM! Kupiłem BTC na 2000$ i odrazu zablokowali moje konto. Najpierw dodatkowa weryfikacja. Dalej jakaś umowa do podpisania. Dalej wideo-rozmowa z pracownikiem dz. biezpieczeństwa z mojim dowodem. Przez cały tydzień, i teraz już 3 tygodni niemożliwo dodzwonić się lub dostać odpowiedz mailowo. Cały miesiąc mam zablokowane środki w BTC na tej giełdzie i nikt się nie odzywa. Prosze nic nie kupować przez ZONDA bo najpierw blokują i póżniej nie ma z nimi kontaktu!
  ZONDA SUPPORT PROSZE O KONTAKT. Już nie wiem gdzie was szukać

  Odpowiedz
 9. Uwaga !!!!! ta giełda to oszuści dwa lata nie mogą zweryfikować mojego konta, zabrali pieniądze i nie chcą wypłacić.
  Zonda dawna BitBay nie polecam.

  Odpowiedz
 10. Zastanawiam się dlaczego moja mama która ma konto od 2017 roku nie może przelać swoich Etherum na inną giełdę ciągle blokujecie środki i wymagacie ponownej weryfikacji. To bardzo uczciwa kobieta zawsze wierzyła w was ale teraz jest załamana. Podejmowaliśmy cztery próby i cztery nie udane.

  Odpowiedz
  • Dziękujemy za Twoją opinię, abyśmy mogli odpowiedzieć konkretnie na to pytanie, napisz do nas na: support@zondacrypto.com, wówczas podamy więcej szczegółów i wyjaśnimy dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Wymagamy maila w tej sprawie, gdyż jest to związane z wrażliwymi danymi. Pozdrawiamy

 11. Potwierdzam, nie słuchajcie tutaj pozytywny komentarzy o Zondzie. Większość, jeśli nie wszystkie zostały prawdopodobnie kupione. Zonda blokuje wypłatę środków i wyłudza dane, wbrew ustawie o AML. Niestety, oczekuję już na wypłatę środków 2 tygodnie, po wypowiedzeniu umowy, nie ma z nimi żadnego kontaktu, nie wiem jak to się skończy. Bardzo nie polecam. Byłem u nich klientem przez wiele lat, ostatecznie okazuje się, że chcą mnie okraść, a przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną.

  Odpowiedz
  • Jesteśmy regulowaną giełdą i wszelkie działania podejmujemy ze względu na wymogi regulacji AML. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta, a pomożemy w rozwiązaniu problemu.

 12. Jestem jak najbardziej zadowolony z Zondy. Wszystko jest czytelne i intuicyjne – choć zaczynam dopiero „przygode” z krypto. Obsługa bardzo szybko i sprawnie odpowiada, przez co bardzo szybko można rozwiązać swoje problemy

  Odpowiedz
 13. Dwa lata się nie logowałem, dzisiaj sobie przypomniałem i miałem problem. Jest niedziela wieczór a kontakt z supportem natychmiastowy. Problem rozwiązany błyskawicznie dzięki Pani Weronice 🙂

  Odpowiedz
 14. Bardzo szybka i sprawna obsługa, sama giełda też super. Bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem, a zonda dobrze radzi sobie z kwestią regulacji i wynikających z nich obowiązków usera.

  Odpowiedz
 15. Wsparcie supportu na wysokim poziomie, po tym jak telefon mi padł i straciłem dostęp do GA, myślałem, że wszystko przepadło, na szczęście Pani Weronika bardzo szybko mi pomogła. 🙂

  Odpowiedz
 16. W sumie jestem zadowolony z giełdy, a jestem juz tu trochę lat. Kontakt z obsługą OK. Same kupno i sprzedaż krypto, bez zastrzeżeń, interfejs przejrzysty. No same plusy. Z tą giełdą będę do końca pozdro

  Odpowiedz
 17. Giełda jest tragiczna. Kontakt z supportem nieznośny. Ceny prowizji są nie do zaakceptowania. Takie giełdy jak Zonda nie mają racji bytu na rynku i prędzej czy później upadną. Ja sądzę, że bardziej prędzej. Odradzam rejestrację i wpłatę jakichkolwiek walut.

  Odpowiedz
  • Dziękujemy za twoją opinię. Cały czas pracujemy nad udoskonalaniem naszych produktów i doświadczeń podczas kontaktu z naszymi specjalistami- to dla nas istotne, aby na bieżąco zwiększać jakość. Nasze prowizje ustalane są w taki sposób, aby zapewnić środkom płynność.

 18. Pani Weronika z giełdy ZONDA, to prawdziwy diament.
  Znacie takie powiedzenie, że bez Pani Basi ten zakład by upadł?

  Pani Weronika jest właśnie taką niezbedną osobą na czacie i supporcie w języku polskim na giełdzie ZONDA.

  Dwa razy już prosiłem o rozwiązanie mojego osobistego problemu na giełdzie.
  1. Zablokowany dostęp, brak google auth.
  2. Informacje wymagane do sprawy rozwodowej.

  Rozwiązanie problemu było ekspresowe!

  Odpowiedz
  • jeżeli chodzi o konsultację i pomoc, to dziękuję pani Poli za szybką i sprawną pomoc techniczną. Jestem zdania, że obsługa jest na 10 gwiazdek.

 19. Nie wiem chyba sami sobie piszą te pozytywne opinie. To jest najgorsza giełda jaką znam Masakra. Przez trzy tygodnie weryfikują moje prywatne środki które wprowadziłem na giełdę. Dodam że mam już konto od trzech lat i regularnie wpłacłem tam jakieś pieniądze. Wtedy nikomu nic nie przeszkadzało nikt nie pytał z kąt i dlaczego. Problem zaczął się jak wypłaciłem coś raz na ledgera. Mam udowadniać że nie jestem wielbłądem dosłałem już chyba wszystkie możliwe dokumenty wyciągi z banków zeznania podatkowe z prowadzonej działalności wszystko z przed prawie czterech lat wymagali. Nawet potwierdzenie darowizny od babci, mimo tego cały czas coś brakuje a nawet proszą kilka razy o ten sam dokument. Nawet banki tak nie weryfikują twoich środków. Dla mnie ta giełda to dno….. Odradzam A szacunku do klienta zero. Proszę o szybkie załatwienie sprawy a oni odpisują po 24 godzinach nieraz CO TO MA BYĆ….

  Odpowiedz
  • Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017 r. Zgodnie z przepisami, możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w momencie, jeśli uznamy, że dokumentacja przesłana do tej pory jest niewystarczająca.

 20. Szybkie i profesjonalne wsparcie supportu Zondy w rozwiązaniu sprawy dot. zmiany i aktualizacji danych. Bardzo dobry i fachowy kontakt z P. Natalią i P. Weroniką.

  Odpowiedz
 21. Problem z utratą Google authenticator okazał się do rozwiązania, chciałem pogratulować kapitalnej załodze, szczególnie Pani Weronice za profesjonalne podejście do tematu.

  Odpowiedz
 22. Jeśli jeszcze możesz wypłacić swoje środki to uciekaj na Binace lub przelewaj do zimnego portfela! Od miesiąca borykam się z blokadą środków na Zonda, wysłałem już ogrom poufnych dokumentów typu wyciągi z prywatnego rachunku, z firmowego rachunku, rozliczenia podatków za różne lata. Każde przesłanie dokumentów kończy się żądaniem następnych. Chodzi tylko o to by obracać Twoimi środkami. Temat skonsultowany z prawnikiem. Jeśli jest nas więcej może rozwiązaniem jest pozew zbiorowy. UCIEKAJ JEŚLI JESZCZE MOŻESZ!

  Odpowiedz
  • Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI), stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Zgodnie z przepisami, możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w momencie, jeśli uznamy, że dokumentacja przesłana do tej pory jest niewystarczająca. Więcej informacji na ten temat uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta, do czego serdecznie zapraszamy.

 23. Witam, bardzo dobra pomoc Pani Weronika była świetna w komunikacji dawno nie byłem tak zadowolony z obsługi klienta świetny człowiek duże zrozumienie

  Odpowiedz
 24. Witam
  Miałem problem z weryfikacją po wymianie DO. Po interwencji konsultantki Pani Weroniki sprawa załatwiona szybko i pomyślnie.

  Odpowiedz
 25. Podane odpowiedzi zondy to bełkot.
  Ciągłe wyłudzanie danych pod byle pretekstem, uciążliwe blokowanie środków, żądają coraz więcej szczegółów WBREW ustawie AML. Ostatnio chcieli PEŁNEGO wyciągu za zeszłe lata (czyli gdzie co kupowałem, przelewałem itp.). Oszaleli chyba.
  Szczęśliwie udało mi się rozwiązać współpracę, zanim okradli mnie do reszty.
  Piszecie o jakichś Weronikach Dominikach i ludziach z linii: tam nie ma ŻADNYCH LUDZI!!! Na wszystko odpisuje automat, nie ma żadnego innego kontaktu.
  Albo w ogóle nie wchodzić albo uciekać !!!!!

  Jako podstawę prawną do żądań/wyłudzaniana danych wskazują § 48 ustęp 2 ich ustawy Money Laundering and Terrorist Financing Prevention Act, która weszła u nich w życie w dniu 27 listopada 2017 roku.
  Ta ustawa jest implementacją DYREKTYWY PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu, zmieniająca rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)nr 648/2012 i uchylająca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/60/WE oraz dyrektywę Komisji 2006/70/WE. Polska implementowała tą dyrektywę do swojego porządku prawnego.
  Podawany przez nich przepis NIE WSKAZUJE by mieli obowiązek żądania od klientów zestawienia WSZYSTKICH transakcji jakich dokonują na swoim PRYWATNYM rachunku bankowym.
  Więc robią to TYLKO Z POWODU pazernoścna kradzież danych wrażliwych i prawdopobny handel nimi potem.

  Odpowiedz
  • Przykro nam, iż świadczone przez nas usługi nie spełniają Twoich oczekiwań. Cały czas pracujemy nad udoskonalaniem naszych produktów i doświadczeń podczas kontaktu z naszymi specjalistami- to dla nas istotne, aby na bieżąco zwiększać jakość. Nie mniej, Twoja opinia jest dla nas ważna i dziękujemy za podzielenie się nią!
   Jako regulowana giełda kryptowalut dbamy o bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników, stąd wymogi dodatkowej weryfikacji, są one oparte o przepisy prawa oraz procedury, których musimy przestrzegać.

 26. UNIKAĆ!! NIE CHCĄ WYPŁACIĆ PIENIĘDZY. NIE CHCĄ ODDAĆ ŚRODKÓW MINO PODANIA WSZYSTKICH DANYCH O SOBIE !!!!
  JUŻ CZUJE SIĘ ZAGROŻONY BO NIE WIADOMO CO ONI Z TYMI DANYMI ROBIĄ.

  Odpowiedz
  • Jesteśmy regulowaną giełdą i wszelkie działania podejmujemy ze względu na wymogi regulacji AML. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta, a pomożemy w rozwiązaniu problemu.

 27. Potwierdzam. OSZUŚCI chcą wycisnąć z ciebie wszystkie informacje!! Nie wystarczy im adres na dowodzie chcą jeszcze twoich dokumentów!!!

  Odpowiedz
  • Jesteśmy regulowaną giełdą, a nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML. W przypadku, gdy dokumentacja jest niewystarczająca, możemy poprosić o uzupełnienie jej. Więcej informacji na temat wymogu uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta, do czego serdecznie zapraszamy.

 28. Giełda bardzo pozytywna. Wszystko stabilnie działa, a kiedy jest potrzebna pomoc pracownicy bardzo szybko odpowiadają.Dziekuje pani Katarzynie i pani Weronice za szybkie załatwienie mojej sprawy.

  Odpowiedz
 29. Giełda jest OK. Trochę zawiły sposób logowania ale z drugiej strony mówimy o pieniądzach , może to i dobrze.Tym niemniej jeżeli są jakieś problemy z logowaniem to można liczyć na podpowiedź/radę pracowników. Podziękowania za pomoc dla Pani Weroniki.

  Odpowiedz
 30. Giełda bardzo pozytywna. Wszystko stabilnie działa, a kiedy jest potrzebna pomoc pracownicy bardzo szybko odpowiadają
  i chętnie pomagają, z każdym problemem potrafili szybko i skuteczne poradzić co zrobić aby dany problem rozwiązać. Tak powinna działać każda platforma.
  Pozdrawiam panią Weronikę z działu ds. Jakości.

  Odpowiedz
 31. Współpracuję już kilka lat z Zondą i nie mam do nich praktycznie żadnych uwag. System chodzi stabilnie. Wszystkie wypłaty zawsze realizowane są na czas. Sprawna obsługa klienta zawsze chętnie mi pomagała jeżeli miałem jakieś pytania.

  Pozdrowienia dla Pana Filipa, Pani Weroniki jak i wszystkich pozostałych pracowników Zondy z którymi miałem okazję się komunikować przez cały ten okres. Trzymajcie tak dalej

  Odpowiedz
 32. Dział bezpieczeństwa Zondy zapobiegł wypłacie środków przez hakera, który przejął moją skrzynkę pocztową. W zasadzie to mieli kilka minut na zablokowanie wypłaty. Prawdziwi profesjonaliści. Kontakt z obsługą giełdy okazał się bardzo przyjemny. Szybkie odpowiedzi na maila przez panią Weronikę, Natalię i pana Maksymiliana . Nawet po odblokowaniu wypłat interesowali się czy to ja dokonuję wypłaty. Oceniam bardzo pozytywnie pracę polskiego zespołu Zondy. Żeby inne instytucje tak pracowały.

  Odpowiedz
 33. Unikajcie polskich „giełd” crypto.Wszytkie okazują się wcześniej lub później kasynami założonymi na słupa.Ten pajacyk w berecie promowanym przez Phila zawinie się albo okaże się że giełdę dawno już sprzedał dziwnemu podmiotowi.Naprawdę uwierzcie mi każda giełda w Polsce to oszustwo.

  Odpowiedz
  • Jesteśmy regulowaną giełdą. Posiadamy estońską licencję „Providing a virtual currency service”. Z chęcią poznamy przyczynę twojej opinii. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta.

 34. Bardzo kompetentna Pani Weronika. Błyskawiczny kontakt, dokumenty o które prosiłem trafiły do mnie w tym samym dniu.
  Dziękuję.

  Odpowiedz
 35. UWAGA UWAGA!! ZONDA BLOKUJE WYPLATY ZASŁANIAJĄC SIE KYC.

  Pytanie- jak mam udowodnić pochodzenie gotówki??? Odp. przestawić Np payslip y z firmy ,kontrakt ? NIE TO ZA MALO! To jest nadużycie . ZONDA NIE CHCE WIEDZIEC SKAD MASZ ŚRODKI . Ich obchodzi jak one cyrkulowały . Jak udowodnisz np. Wpłatę w bankomacie ?? Pieniedzy ktore np miales odłożone na czarna godzine 3 lata temu???

  Nie udowodnisz i ZONDA ZABLOKUJE CI PIENIADZE . NIGDY ,PRZENIGDY NIE WPŁACAJCIE TAM PIENIADZY BO BEDZIE MUSIELI BARDZO WALCZYC O WLASNE ŚRODKI !!!

  TO KOSZMAR !!!!

  MI ZAMROZILI 40 tys zl i maja Moje kontrakty,PIT y czy payslipy w poważaniu!!

  Odpowiedz
  • Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI), stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Zgodnie z przepisami, możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w momencie, jeśli uznamy, że dokumentacja przesłana do tej pory jest niewystarczająca. Więcej informacji na ten temat uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta, do czego serdecznie zapraszamy.

  • Ustawia jasno mówi:
   „badanie źródła pochodzenia wartości majątkowych będących w dyspozycji klienta – w przypadkach uzasadnionych okolicznościami,”

   Coś tych okoliczności jest strasznie dużo. Wygląda na to, że każdy jest potencjalnym terrorystą, chyba że udowodni, że jednak nie jest. Czy autorom ustawy chodziło o taką interpretację przepisów? Nie sądzę. Bo gdyby tak było, to by oznaczało, że już nie żyjemy w wolnym kraju. Nadgorliwość wiadomo od czego jest gorsza.

  • Absolutnie się zgadzam! Kazali mi udowodnić pochodzenie gotówki , która była zbierana przez lata i za ślubu . Właśnie złożyłam wypowiedzenie . Z dała od Zondy!!!!!

 36. Dziwne rzeczy się dzieją, różnica ceny na Zondzie a na innej giełdzie to około 10% jak btc na Zondzie kosztował po 82tys to na wycenie globalnej był po 75tys, to samo z innymi krypti, a przez cały dzień nawet nie zbliżył się do tej wyceny(75tys) na giełdzie(Zonda)
  FB i Twitter zawieszone.
  Mimo wszystko uważać trzeba na giełdę bo nie bez powodu przenieśli się na Estonię, żeby nie było powtórki jak z bitmarket

  Odpowiedz
  • Ceny na giełdzie ustalane są przez naszych użytkowników, dlatego mogą one znacznie różnić się na różnych giełdach. Regulacja Estońska daje nam ogromne możliwości, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Niebawem powrócimy do aktywności zarówno na Facebooku, jak i Twitterze. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

 37. Omijajcie tę giełdę szerokim łukiem. Przyjmują wpłaty środków bez problemu, natomiast gigantyczne problemy robią przy wypłacie zakupionych krypto. W praktyce wygląda to tak, że w momencie gdy przekroczy się jakąś kwotę sumaryczną wpłat (prawdopodobnie 15k EUR) zaczynają robić dochodzenie wyjaśniające w sprawie KAŻDEGO przelewu na kilka lat wstecz – w moim przypadku 4 lata i pytania skąd miałem środki na konkretny przelew z żądaniami np. historii rachunku bankowego.

  Cały proces trwa godzinami i zwykły helpdesk nie jest w stanie pomóc. Kontakt tylko przez support, który przeciąga odpowiedzi lub ciągle żąda dokumentów, które daleko wykraczają poza dobrą wolę w stosunku do klienta. I to klienta, który wcześniej był już zweryfikowany i robił wpłaty i wypłaty. Przekroczenie progu sumarycznego 15k EUR (nawet w kilka lat), to wystawienie się na dochodzenie gorsze niż w Urzędzie Skarbowym, aby w ogóle odzyskać jakieś środki.

  Nigdy więcej ZONDA!

  Odpowiedz
  • Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI), stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Zgodnie z przepisami, możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w momencie, jeśli uznamy, że dokumentacja przesłana do tej pory jest niewystarczająca. Dokumenty niewystarczające to takie, z których nie da się wywnioskować i połączyć środków wpłaconych do nas z ich źródłem.

 38. Miałam problem techniczny, który zgłosiłam do Support. Szybko zajęto się moją sprawą, otrzymywałam konkretne podpowiedzi i info na email. Konsultant Andrzej oraz Wronika rzetelnie zajęli się moją sprawą. Na drugi dzień problem sprawnie rozwiązany o czym powiadomiono emailem. Pozdrawiam ekipę Zonda 🙂

  Odpowiedz
 39. Zmieniła się tylko nazwa cała reszta pozostała,poczytajcie opinie na temat bitbay,giełda rząda dokumentów jak PITy czy akty dziedziczenia aby potwierdzić wpłacone środki. Jest to wyłudzanie wrażliwych danych do których nie są upoważnieni,byle zapchlona firemka będzie przeglądać wasze wrażliwe dane i decydować czy jesteście godni zwrotu swoich pieniędzy czy nie.

  Odpowiedz
  • Jesteśmy regulowaną giełdą, a nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML. W przypadku, gdy dokumentacja jest niewystarczająca, możemy poprosić o uzupełnienie jej. Więcej informacji na temat wymogu uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta, do czego serdecznie zapraszamy.

 40. Najgorsza giełda krypto walut jaka używałem! Serwer chyba maja w bagladeszu bo non stop się zacina i dane wczytują się z bardzo dużym opóźnieniem co uniemoliwia korzystanie z tradingu . Wykresy i dane czasem stoją w miejscu czy to na wersji PRO czy norm śmiech na sali
  Na nowym lapku Gamingowym Win11 Edge net szerokopasmowy wszystko akutalizowane bieżąco także problem na 200 % pochodzi z ich strony bo nigdzie indziej nic takiego nie miało nigdy miejsca.

  Weryfikacja po wpłacie kasy to istne złodziejstwo w bialy dzien. Tłumaczenie się ze to względy bezpieczeństwa moze łyknie jakiś lamus . To po ch.. przyjmujecie pierw kasę do kieszenie a potem ja blokujecie zlodz…??
  Cala Zona opisana jest na www w sposób lakoniczny i bez sensu można wpłacać środki z ZEN.com z siedziba na Litwie ale z Revoluta już nie . Suport tłumaczy ze to z powodu braku w nazwie danych użytkownika rzeczywiście Rezolut używa sub konta z danymi właściciela lecz dokładnie to samo robi ZEN.com. Wiedz gdzie tu jest sens na stronie www Zondy lakoniczna informacje ze można płacić Rewolt jedno krótkie zdanie . nic więcej po wczytaniu się w male literki okazuje się ze trzeba doczepić kartę ZEN.com . Moje pytanie to po cholerę mi przelew z Revoluta z doczepiona karta Zen.com wtedy jak mam Zen.com paranoja do potęgi. Strata kasy i nerwów za drogie prowizje haczyki których jest sporo. Każdy poważny inwestor czy gracz nie ma u siebie tego wynalazku chyba tylko po to żeby przelewać waluty z PLN na inna giełdę bo do niczego innego to się nie nadaje! Jestem pewnie ze kariery żadnej nie zrobią bo cofają się w rozwoje odkąd zmienili się właściciel to już nie to samo co stary Bitbay

  Odpowiedz
  • Jeżeli występują jakiekolwiek problemy techniczne z działaniem giełdy, to zalecamy kontakt z naszym działem obsługi klienta. Prosimy mieć na uwadze, że kwestie źródła pochodzenia środków jak wpłat i wypłat są uregulowane poprzez procedury, które nas obowiązują. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się od naszych specjalistów z działu obsługi klienta.

  • Jedyne co mogę pochwalić to suport który sensownie i w miarę szybko postara się ci pomóc lecz co z tego jak nie maja oni wpływu na spałby i wadliwy produkt z skromnym potencjałem i możliwościami.

  • Ja mam legalnie i to udowniłem . Wpłacałem jednak pienidze gotowka na konto i przez to mi je zablokowali . Maja moje PITY ,kontrakty i payslipy. Jak na dloni widac skad pochodzą pieniadze i???? I dalej sa zablokowane

 41. Zgadzam się z wszystkimi wcześniejszymi wpisami. Zonda pozwala wpłacić środki po czym od razu je blokuje żądając wyjaśnienie ich pochodzenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób w jaki to robią. Ja wpłaciłem środki w czwartek a w piątek dostałem maila ze moje środki zostały zablokowane i mam 7 dni na wyjaśnienie ich pochodzenia. W poniedziałek otrzymali wszystkie dokumenty potwierdzające pochodzenie środków. Dopiero dwa dni później dostałem odpowiedź że muszę również udokumentować pochodzenie środków które wpłaciłem 3 lata temu. Dodam, że środki które wpłaciłem obecnie to ponad 100tys. zł i giełda otrzymała pełne wyjaśnienie ich pochodzenia, po czym każą mi pokazać pełna historię środków wpłaconych 3 lata temu (a to były raptem 2tys PLN). W mojej odpowiedzi napisałem im, że nie posiadam już rachunku bankowego z którego wpłacałem tamte środki i nie mam możliwości przedstawić im histori przelewu, bo nie mam już dostępu do konta bankowego które zamknąłem 2 lata temu. W odpowiedzi otrzymałem zdanie, że mam jeszcze jeden dzień na wyjaśnienie sytuacji. Zapytałem co mam w tej sytuacji w takim razie zrobić – póki co brak odpowiedzi od 2 dni, a ponad 100 tys. zablokowane. Zastanawiam się czy takie działanie jest wogule zgodne z prawem. Szukam teraz pomocy prawnej. Przestrzegam przed tą giełda.

  Odpowiedz
  • Zonda jest regulowaną giełdą, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI), stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Zapraszamy do ponownego kontaktu z naszą obsługą klienta.

  • Hej mam ten sam problem , odezwij sie do mnie prosze . Moze trzeba bedzie sie zrzucić na zbiorowy pozew .Maja ode mnie wsztsko pity,kontrakty czy payslipy i dalej mnie blokują POZDRAIWAM radkost83@gmail.com

 42. Giełda wymyślą przeróżne problemy by nie wypłacić pieniędzy. Po dostarczeniu im wszelkich potwierdzeń, żądają kolejnych. Dla przykładu rozliczenia pit sprzed pięciu lat lub skąd pochodziły krypto waluty przelane w 2016 roku. Nawet jak dostarczysz te dane, żądają kolejnych dokumentów i tak bez końca. Omijać szerokim łukiem. Nie polecam

  Odpowiedz
  • Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI), stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Zgodnie z przepisami, możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w momencie, jeśli uznamy, że dokumentacja przesłana do tej pory jest niewystarczająca. Więcej informacji na ten temat uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta, do czego serdecznie zapraszamy.

 43. Dajcie sobie spokój z ta firemka. Żądają dowodów na wasze źródła dochodów w tym pity. Żadna giełda nie wymaga tylu prywatnych informacji, poza tym prowizje za wpłaty/wypłaty kosmiczne. Wypowiedzieli mi umowę ale szczerze mówiąc takich matolow nie spotkałem jak ci. Potrąca klientów.
  Ta negatywna opinie moderator tez wykasuje? 😛

  Odpowiedz
  • Giełda Zonda jest giełdą regulowaną, posiadającą estońską licencję „Providing a virtual currency service”. W związku z tym giełdę obejmują regulacje jurysdykcji estońskiej. Działania giełdy Zonda podejmowane ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML. Jest to wymóg wynikający z konieczności stosowania środków bezpieczeństwa finansowego w postaci monitorowania relacji biznesowej z klientem ze szczególnym uwzględnieniem źródła środków wpłacanych do nas (§ 23 ust. 2 pkt 3. estońskiej ustawy AML).

 44. Dajcie sobie z nimi spokój! Do pięt nie dorośli prawdziwym giełdom. Żądali pierdyliona dokumentów, by potwierdzić źródło moich dochodów. Na początku oczekiwali, ze wyjaśnię im źródełko, wiec wysłałam przykładowe potwierdzenia przelewów z JDG na konto prywatne a potem skromna cześć na ich konto. To zażądali pitow
  Takiej weryfikacji nie ma żadna inna giełda jak binance czy KuCoin. W końcu otrzymałem wypowiedzenie, z informacja ze więcej ze mną nie nawiążą współpracy :-P. Nic tylko sobie żyły podciąć z tego powodu, mówię im bye! Potrąca klientów i na tym się skończy ich zabawa. Jest wiele ciekawszych giełd a wpłata na binance zabiera grosze prowizji.

  Odpowiedz
  • Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML. Możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w momencie, jeśli uznamy, że dokumentacja przesłana do tej pory jest niewystarczająca. Dokumenty niewystarczające to takie, z których nie da się wywnioskować i połączyć środków wpłaconych do nas z ich źródłem.

 45. Blokowanie środków i żądanie różnego rodzaju dokumentów to w Zondzie norma. Mogą np. zażądać wyciągu z zamkniętego kilka lat temu rachunku bankowego, albo PIT-ów w których zawarte dane pozwalają na nieautoryzowane logowanie na konto podatnika.
  Giełda działa tak jakby miała duże problemy finansowe i nie chciała dopuścić do odpływu kapitału.
  Jako były klient Bitbay a następnie Zondy stanowczo Państwu odradzam współpracę z tą giełdą. Aby nie przybyło siwych włosów na głowie lepiej korzystać z innych, bardziej wiarygodnych i z mniejszymi prowizjami.
  Zonda wprawdzie ma wpłaty w PLN ale to akurat nie jest problem. Są giełdy które przyjmują EUR a wpłata czy wypłata kosztuje symboliczne 1 EUR. Również przelewy w EUR są bardzo tanie.

  Odpowiedz
  • Jesteśmy regulowaną giełdą, a nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML. W przypadku, gdy dokumentacja jest niewystarczająca, możemy poprosić o uzupełnienie jej, przez co proces weryfikacji może być wydłużony.

 46. Wyłudzanie danych wrażliwych jak niżej, żądają coraz więcej szczegółów WBREW ustawie AML. Ostatnio chcieli PEŁNEGO wyciągu za cały rok (czyli gdzie co kupowałem, przelewałem itp.). Odmówiłem, więc chcą zakończyć „relację biznesową”.
  Z przyjemnością zakańczam!

  Odpowiedz
  • Wszelkie dane wymagane są ze względu na przepisy AML, które obowiązują nas, jako regulowaną giełdę. Zgodnie z nimi możemy zwrócić się z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, do momentu, w którym będziemy w stanie określić źródło wpłaconych środków.

  • Nie ma takiej potrzeby. 🙂 Jako regulowana giełda kryptowalut dbamy o bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników, stąd wymogi dodatkowej weryfikacji. Nie mniej, proces nie jest skomplikowany, a nasi specjaliści z pewnością pomogą Ci w razie jakikolwiek wątpliwości.

 47. Zonda to giełda oszustów zabierają pieniądze i nie chcą wypłacać proszę uważać i nie wpłacać żadnych pieniędzy ja wpłaciłem 500 zł i nie otrzymałem nie można zlikwidować

  Odpowiedz
  • W celu odzyskania środków proszę wypowiedzieć zawartą z nimi umowę. Można to zrobić poprzez środki komunikacji elektronicznej. Pieniądze zostaną zwrócone na konto z którego zostały wpłacone w ciągu 7 dni o ile dobrze pamiętam.
   Weryfikacja konta to najczęściej droga przez mękę i nie gwarantuje sukcesu.
   Minusem jest niemożność ponownego zawarcia umowy z Zonda. Ale to chyba nie problem.

 48. Szczerze odradzam !! Jestem 2 lata na platformie . Chcą pochodzenia środków. Mimo pokazania im pitów na 2-krotnośc wpłaconych pieniędzy. Dalej wymyślają chcą nowe dokumenty i tak bez końca. Myślę że planują okraść ludzi. W życiu nie widziałem takiej weryfikacji. Wcale się nie zdziwie jak ludzie w większym porfelem jak Sylwester Suszek zanczą znikać.
  Radzę uważać co się im wysyła.

  Odpowiedz
  • Zonda jest regulowaną giełdą, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, stąd wymóg weryfikacji źródła pochodzenia środków deponowanych na giełdę. Więcej informacji na temat wymogu uzyskasz, kontaktując się z naszym działem obsługi klienta.

 49. Po 3 latach użytkowania giełdy dostaję wiadomość że musze potwierdzić źródło pochodzenia środków gdyż moje zachowanie na platformie jest podejrzane. Rozumiem że giełda nie polega na tym aby wejść, przelać pieniądze, kupić krypto i je wypłacić na inny portfel? niby co innego miałbym robić, słuchać muzyki aby nie być podejrzanym? Natomiast najgorsze w tym wszystkim jest to, że poza oświadczeniem o pochodzeniu środków oczekują pasków wynagrodzenia, aktu dziedziczenia ze spadku, dokumentów potwierdzających darowizne itp. kompletny nonsens i żart. Banki również mają obowiązek przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy, ale nikt nie oczekuje takich dokumentów tylko kończy się na oświadczeniu. Po mojej interwencji dostaje odpowiedź od Zondy od p. Dawida Lichego „Prosimy o udokumentowanie pochodzenia wpłat FIAT oraz BTC. Chętnie zakończę z Zondą współpracę gdyż nie jest to dla mnie na tyle wiarygodna firma (pełno błędów na platformie) abym chciał wysyłać wrażliwe dla mnie dane, nie mam pewności czy moje dane są starannie i należycie zabezpieczone.

  Odpowiedz
  • Jako regulowana giełda kryptowalut dbamy o bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników, jak i o bezpieczeństwo ich danych. Nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017 r. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 50. Dużo czytam komentarzy o problemach z weryfikacją konta, tymczasem u mnie wszystko przebiegło raczej bez problemów. Miałam powiadomienie o konieczności aktualizacji KYC i trzeba było od nowa przejść wszystkie kroki. Ale poza koniecznością dwukrotnego wgrania zdjęcia dowodu, cały proces przebiegł bardzo szybko i gładko. Myślę, że trwało to ok, 1-2 godz.

  Odpowiedz
  • odradzam dalsza wspolprace.
   tez mnie zweryfikowali pozytywnie, wplacilem na probe 500pln, wymienilem na trona, chcialem przeslac testowo na inna gielde. Zalokowali bez podania przyczyny.
   OMIJAC TA FIRME.

  • mi zablokowali 500pln – wyslane na gielde w ramach testu, zamim jeszcze przeczytalem o ich praktykach.
   KYC pozytywne.

  • Jesteśmy regulowaną giełdą i wszelkie działania podejmujemy ze względu na wymogi regulacji AML. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta, a pomożemy w rozwiązaniu problemu.

 51. Jestem po procedurze weryfikacji źródła pochodzenia środków i przyznaję innym , że jest to proces upierdliwy i męczący , nie mniej jednak mówienie , ze zonda ukradła coś to nieuczciwa opinia . Po kilku dniach i mailach wypłaty miałem odblokowane , wystarczyło współpracować z osobą weryfikującą . Nie miałem nic do ukrycia , więc nie było też problemu większego . Fakt , że wystąpiła wymiana 5 maili , w których wysyłałem róże kolejne dokumenty . Czytając fora byłem oczywiście wściekły sądząc , że środki mi faktycznie przepadły , więc piszę tę opinie bo nigdzie nie znajdziecie normalnej i obiektywnej , wszyscy piszą w nerwach i stresie o kradzieży a fakt jest taki , że wchodzące nowe przepisy będą coraz mocniej naciskać podmioty jak zonda do weryfikacji , czy ich użytkownicy nie piorą tam kasy ( np z handlu narkotykami ) . Tak więc na spokojnie , przejdźcie proces , pieniądze zostaną wam odblokowane . A czy chcecie dalej korzystać z zondy po tym fakcie ,to już inna sprawa . Jedna rzecz , która mi bardzo nie odpowiada jest to , że zonda pozwala wpłacić środki następnie je blokując . Źle to po prostu wygląda i wzbudza podejrzenia oraz stres użytkowników . NIe powinno być możliwości wpłaty środków , jeśli nie można ich wypłacić . Zmuszanie do przejścia procedury AML kiedy zostały komuś zablokowane środki powoduje duży stres i sporo nerwów. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Zgadzam się, nie wygląda na to żeby Zonda robiła coś pod górkę, raczej takie są wymagania prawne obecnie.

  • Sorki ale nie zgadam się. Jakim prawem żądają poufnych informacji tj np PIT czy wyciągi z Banku??? Od tego jest policja i urzędy skarbowe itd. a nie jakaś nędzna giełda. Widać że to śmiecie i tyle, niestety też mam u nich parę groszy więc jak się tylko ogarnę to wypłacam kasę i zamykam konto. masakra, nie spodziewałem się takiego przekrętu, i te śmieszne zakrywanie się AML – bzdury !!! są zwykłymi oszustami i złodziejami !!!

  • Chętnie wysłuchamy przyczyny Twojej opinii, abyśmy mogli cały czas zmieniać się na lepsze. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta.

 52. Chciałem wypłacić środki na swój portfel z którego wcześniej przelewałem. Od razu mi je zablokowali. Żeby odblokować praktyki uwłaczające godności ludzkiej. Nie polecam, moje środki już tam się nie znajdą. Prowizje coraz większe, brak słów. Przez takie praktyki czeka ich szybki upadek. Cieszę się, że udało mi się zabrać od nich moje środki.

  Odpowiedz
  • Jako regulowana giełda kryptowalut dbamy o bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników, stąd wymogi dodatkowej weryfikacji. Nasze prowizje ustalane są w taki sposób, aby zapewnić środkom płynność.

 53. A ja daje 5 gwiazdek. Operuje kwotami oscylujacymi w granicy 15 tyś i nie miałem i nie mam problemu z wypłatami. Klarowne warunki, weryfikacja przeszła bez problemu. Polski support, odpowiadają na wszystkie pytania. Szybkie wpłaty, szybkie wypłaty. Niesamowita łatwość operowania PLN/Krypto. W Polsce – nie ma konkurencji. Ja osobiście polecam.

  Odpowiedz
 54. Dzisiaj zaje..ali mi 4000zł z giełdy miałem tam walutę XIN i nagle ją skasowali . a od kilku dni toczę batalię bo wprowadzili inne zasady weryfikacji i ciągle odrzucają mi moje dane , więc nie mogę dostać się do pieniędzy …. to co piszą w internecie i programach w telewizji na temat tej giełdy to prawda … wałkarze czekający jak tylko okraść … kto ma tam kasę niech ucieka … poza tym firma wpisana jest na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego w roku 2018 – i wciąż na niej widnieje !!!!

  Odpowiedz
  • To trzeba śledzić informację – trąbili 1 lutego że 15 lutego kończą obsługę kilku projektów i między innymi XIN. Więc trza było szybko wypłacać albo sprzedawać te coiny, teraz to miej pretensje do siebie że przespałeś. A znajdz mi inną giełdę, która z taką łatwością pozwala operować parą pln/btc i inne. Ja wypłacam bez problemu środki do 15 tyś. Bez totalnie żadnego problemu… Powyżej ? Nie wiem…. Nie operuje większymi kwotami

 55. Brak możliwości zalogowania się na konto na giełdzie zonda! Strona ciągle nie odpowiada pomimo podania prawidłowch danych przy logowaniu. Zdecydowanie NIE POLECAM ZONDA!

  Odpowiedz
  • Nie działa już logowanie przy pomocy nazwy użytkownika, musisz podać email i hasło.

 56. NIE POLECAM, zablokowali moje 20 tysięcy, zero kontaktu, zablokowali mój numer telefonu że nie mogę do nich się dodzwonić. OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI J*****!!!!!! Mam nadzieje że oni zdechną k**** tam w swojej Estonii!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  • Zonda jest regulowaną giełdą, a nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML. Dbając o bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników, możemy wymagać dodatkowej weryfikacji. Kontakt z nami jest mailowy jak i poprzez dedykowany czat na naszej stronie. Infolinia nie jest przez nas prowadzona.

 57. Witam jestem kolejną ofiarą tej Giełdy jak tak dalej będzie z blokadom na moim koncie będę zmuszony pozwać spółkę z siedzibą w Estonii nam dobrego prawnika co Ich pociągnie po kieszeni bo niemoglem na górce sprzedać a teraz leci na łeb może boją się panki przed wypłacającymi nie wiem jestem rozczarowany na dzień dzisiejszy nie polecam wpłat bo mogą was tak sobie zablokować i unikać kontaktu chamstwo!

  Odpowiedz
  • Proponuję pozew zbiorowy. Ja miesiąc temu zdeponowałem spory kapitał i nie mam do niego dostępu.
   Za każdym razem czepiają się czego innego, wpłatomat, wyciąg za miesiąc, za rok, pit… nie ma końca.
   W krypto liczy się czas. Wydaje mi się, że robią to z premedytacją, żeby mieć środki na koncie.

  • Przykro nam to słyszeć, jednak podkreślamy, iż podejmowane działania przez giełdę są podyktowane dostosowaniem się do obowiązujących przepisów AML.

  • Zgadzam się za wypłatę qark chcą 400tokenow. Mam 370 zapłaciłem za nie 400zl.. pojebało ich.

  • Podejmowane przez giełdę działania są podyktowane dostosowaniem się do obowiązujących przepisów AML. Nasz dział obsługi klienta z chęcią pomoże w rozwiązaniu sprawy.

 58. Myślałem, że po rebrandingu będę kontynuował współpracę z giełdą ale zaczęli robić problemy z wypłatą środków to chciałem zamknąć u nich konto ale okazuje się, że nawet z tym są problemy. NIE POLECAM.

  Odpowiedz
  • Przykro nam, że nie zdecydowałeś się, za kontynuowanie z nami współpracy. Wspomnę jednak, że nasze działania podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML.

 59. Od 3 miesięcy czekam na odblokowanie konta, bo nie będąc świadomym, że to bitbay chciałem założyć drugie na tego samego maila…. Dramat.

  Odpowiedz
  • Przykro nam, że trwa to tak długo. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta, a pomożemy w rozwiązaniu sytuacji.

  • Mnie nie chcą zweryfikować konta, umawiają się na rozmowę telefoniczną i nie dzwonią .
   Nie publikują postu n fb .Dziwnie to wygląda.

  • W razie problemów z wypłatą czy zablokowanymi środkami skontaktuj się z naszą obsługą klienta. Możesz to zrobić mailowo bądź przez czat na naszej stronie.

  • Przy problemach z wypłatą skontaktuj się z naszą obsługą klienta, na pewno uda nam się wyjaśnić Twoją sytuacje.

 60. Ciekawe jak to będzie wyglądało teraz po rebrandingu. Czy Zonda utrzyma pierwsze miejsce na rynku polskim, czy jednak konkurencja która mocno depta po piętach wyprzedzi Zondę czyli dawną giełdę BitBay.

  Odpowiedz
  • Problem z authenticatorem rozwiązany z pomocą bardzo sympatycznej i wykwalifikowanej Pani 😉

   Dziękuję za bardzo szybkie podjęcie tematu i rozwiązanie mojego problemu 🙂

   Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Dodaj opinię