bitbay gieldy 710x100

Poznaj Handel Grid na Binance Futures

Grid trading, to handel polegający na wykorzystaniu siatki zleceń. Ta metoda cieszy się coraz większą popularnością zarówno na klasycznych giełdach, jak i kryptowalutowych. Jak działa niniejsze rozwiązanie? Jakie ma zalety i jak go ustawić? O tym piszemy poniżej!

Handel Grid – definicja

Sama taktyka handlu Grid jest metodą tradingu, która polega na umieszczeniu konkretnej siatki zleceń powyżej oraz poniżej ceny rynkowej, którą widzimy w danym momencie. Zasadą jest, że powyżej ustawiamy automatyczną sprzedaż, a poniżej zlecenia – rozpoczynamy zautomatyzowane kupno. W największym skrócie – jeżeli kurs danej kryptowaluty (np. BTC) wynosi obecnie 10 000 USD, to analizując rynek ustawiamy automatyczne zlecenie sprzedaży po cenie wyższej, niż kurs standardowy np. na kwotę 11 500 USD. Jeżeli kurs spada do 8 000 USD, to ustawiamy zautomatyzowane zakupy krypto.

Jak działa handel Grid?

Traderzy ustawiają w różny sposób zlecenia kupna i sprzedaży danej kryptowaluty. Często zaznacza się zlecenia kupna i sprzedaży w taki sposób, by były od siebie równo oddalone. Z tego powodu mówi się, że jest to tzw. “siatka zleceń”. Inna metoda zakłada automatyzację zleceń w okolicy poziomów wsparcia oraz oporu, gdyż wiele podmiotów uważa, że w tych miejscach są największe wahania rynku. To, którą metodę wybierzemy zależy od nas.

grid binance 1

Kiedy stosować grid trading?

Zasadą jest, że gridowanie pozycji to dobra metoda do tradowania, gdy rynek porusza się w konsolidacji. Należy jednak uważać w stosowaniu tej strategii w sytuacji silnie trendowego rynku. Gridując z wykorzystaniem dźwigni finansowej, możemy bardzo szybko stracić dużą część naszego kapitału, jeżeli kurs wyjdzie poza założoną siatkę zleceń, a my nie będziemy mieli założonych zleceń obronnych (stop loss). Grid jest wyjątkowo popularną techniką na rynku surowców, akcji i towarów. W sektorze kryptowalut dopiero zdobywa większe zainteresowanie. Sama taktyka jest uzależniona od zewnętrznych czynników tj. trzeba zdawać sobie sprawę z tego, w jakim kierunku może potencjalnie podążać cena danej kryptowaluty.

Jakie są korzyści z handlu Grid na Binance Futures?

Handel Grid na Binance posiada pewne zalety, które mogą przekonać początkujących oraz zaawansowanych traderów do rozpoczęcia przygody z tym narzędziem. Korzyści, które przynosi powyższa taktyka to:

 • zautomatyzowane kupowanie oraz sprzedaż kontraktów futures po z góry określonej cenie w ustalonych odstępach czasu,
 • kumulowanie zysków z wahań cen na niestabilnych rynkach,
 • indywidualne ustawienie parametrów przez traderów,
 • rozwiązanie sprawdza się idealnie na niestabilnych i bocznych rynkach.

Dowiedź się więcej o zaletach gridowania z bloga Binance.

Gridowanie dla poczatkujących graczy

Początkujący gracze, który wdrożą handel Grid do swojego tradingu mogą analizować szereg pozycji, w których dochodzi do zakupu, bądź sprzedaży kryptowaluty. Pomaga im to zrozumieć w jaki sposób przebiega wahanie kursu oraz w którym momencie najlepiej dokonywać zakupu lub sprzedaży. Dzięki temu rozwiązaniu cały proces jest automatyczny i nie wymaga poświęcenia wielu godzin spędzonych na analizie czynności. Młodsi gracze zaczynają też rozumieć, że handlowanie krypto opiera się także na kumulowaniu regularnych zysków stopniowo, zamiast na jednokrotnym i ryzykownym zainwestowaniu całego kapitału w danym momencie. Początkujący użytkownicy Binance zrozumieją również jak ważna jest dywersyfikacja handlu.

Jak początkujący handlowcy mogą używać parametrów automatycznych w handlu Grid

W praktyce nie istnieje jedna metoda ustawienia parametrów, która pozwoli osiągać zysk z handlu kryptowalutami., Niektórzy traderzy ustawiają siatki zleceń na okrągłych poziomach, przy zastosowaniu równych odstępów cen od siebie. Inni stosują taktykę ustawiania siatek na podstawie poziomu wsparcia i oporu. Budowa siatki powinna być uzależniona od przewidywanej zmienności i zasięgu ruchów cenowych. Oprócz tego musimy pamiętać jaki mamy kapitał oraz ile możemy stracić w przypadku znacznego odchylenia kursu od rynku. Gridowanie niesie za sobą wiele zalet ale jest też ryzykowne w momencie nagłych skoków cen krypto. Chwilowy skok kryptowaluty może zamknąć zlecenia w taki sposób, że na nich stracimy.

Gridowanie dla zaawansowanych traderów.

Osoby, które znają się na temacie tradingu wiedzą doskonale jak bardzo jest to czasochłonne zajęcie. Analiza na bieżąco szeregu kursów kryptowalut, śledzenie wydarzeń na świecie, które mają wpływ na ich cenę (np. zakup Twittera przez Muska, penalizacja kryptowalut w Chinach etc.) to elementy, które obligatoryjnie trzeba wdrażać, jeżeli chcemy osiągać zyski. Handel Grid ułatwia wiele czynności, gdyż siatka zleceń automatycznie zamyka dane pozycje kupna i sprzedaży. Jeżeli mamy wiedzę na temat świata krypto i kursów danej kryptowaluty, to handel Grid może usprawnić sam proces tradingu i zwiększyć ilość czasu, którą doświadczony trader może poświęcić na dalsze zdobywanie wiedzy.

Jak skonfigurować od podstaw niestandardową strategię tradingową?

Konfiguracja parametrów Handlu Futures Grid na Binance przebiega w następujący sposób:

 • Dokonujemy wyboru parametru na podstawie którego będzie działać bot handlowy.

grid binance 1

 • Określamy rodzaj marginu. Do wyboru pozostaje “tryb izolowany” lub “tryb cross”.

grid binance 2

 • Ustalamy kwotę dźwigni. Pamiętajmy, że dzięki temu narzędziu możemy w krótkim czasie uzyskać znaczne zyski, jak i ponieść duże straty.

grid binance 3

 • Wskazujemy górną i dolną cenę grid. Jeżeli wahanie kursu przekroczy którekolwiek położenie gridu – nie dojdzie do otwarcia żadnej pozycji.
 • Wybieramy tryb arytmetyczny (każdy grid ma tę samą różnicę cen), bądź geometryczny (każdy grid ma równy stosunek różnicy cen) poprzez kliknięcie w sekcję “mode”.

grid binance 4

 • Ustalamy ilość zleceń w siatce w liczbie od 2 do 149.

grid binance 5

 • Rozpoczynamy zarabianie na wdrożonej taktyce.

grid bianance 6

Jeśli jeszcze nie próbowałeś strategii grid, to na Binance możesz skorzystać z wielu możliwości poznania tej metody. Zarejestruj się na Binance i naucz się techniki stosowanej zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych traderów!

Dodaj opinię