bitbay gieldy 710x100

Te nazwiska w świecie kryptowalut musisz znać!

Jeżeli jesteś zainteresowany rynkiem kryptowalut oraz jego rozwojem, zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem na temat ważnych i wpływowych osób powiązanych z cyfrowymi walutami.

Kim jest Changpeng Zhao?

To chińsko-kanadyjski przedsiębiorca, który zasłużył się dla świata kryptowalut założeniem giełdy Binance. Jest to obecnie największa na świecie platforma służąca do obrotu cyfrową walutą. Changpeng Zhao już wcześniej miał powiązania z kryptowalutami i technologią blockchain pracując między innymi nad serwisem blockchain.info oraz zasiadając w zarządzie giełdy OKCoin.

Kim jest Sylwester Suszek?

To najbardziej znane nazwisko w Polsce w kontekście cyfrowych walut. Sylwester Suszek założył najpopularniejszą w naszym kraju giełdę kryptowalut o nazwie Bitbay. Obecnie platforma przeszła kompleksowy rebranding i jest znana jako Zonda. Sylwester Suszek przez wiele lat zajmował się rozwojem i promocją kryptowalut w Polsce. Obecnie nie jest zaangażowany już w giełdę Zonda i zajął się działalnością w innych branżach.

Kim jest Vitalik Buterin?

To kanadyjsko-rosyjski programista, który zaczynał od publikacji w Bitcoin Magazine, opisując i promując technologię blockchain i kryptowaluty. Jego zaangażowanie w świat cyfrowych walut spowodowało, że w 2013 roku wpadł na pomysł stworzenia rewolucyjnej platformy Ethereum. Działania na tym polu okazały się sukcesem, a obecnie Ether, czyli kryptowaluta powiązana z Ethereum, jest drugą najbardziej wartościową cyfrową monetą na świecie.

Kim jest Willy Woo?

Jest to jeden z najbardziej znanych i wpływowych analityków Bitcoina, który tworzy newslettery pojawiające się pod nazwą „The Bitcoin Forecast” (Prognoza Bitcoina). Jest zaangażowany we wspieranie i promocję licznych inicjatyw powiązanych ze światem kryptowalut.

Kto to jest Satoshi Nakamoto?

Pod tym pseudonimem ukrywa się osoba odpowiedzialna za stworzenie kryptowaluty Bitcoin. Do roku 2010 brał czynny udział w rozwoju Bitcoina, ale potem przekazał projekt innym osobom. Po dziś dzień nie wiadomo, jaka jest jego prawdziwa tożsamość.

Dodaj opinię