bitbay gieldy 710x100

Ile pieniędzy przeznaczać na inwestycje?

Inwestowanie w kryptowaluty należy zawsze dobrze przemyśleć i nie działać na gorąco. W sieci istnieje dużo poradników na temat tego, ile pieniędzy warto przeznaczyć na tego typu działania. W naszym artykule podeszliśmy do tej kwestii bardzo kompleksowo i rozważyliśmy wszystkie opcje. Jeżeli zastanawiasz się ile odłożyć na handel, to zapraszamy do lektury!

Wydawanie ostatnich pieniędzy na inwestycje w krypto

Internet pełny jest pokrzepiających historii o osobach, które zainwestowały all-in i osiągnęły niesamowity sukces. Jednakże rzeczywistość bywa dużo brutalniejsza. W przytłaczającej większości przypadków takie zachowanie jest bardzo nieodpowiedzialne. Wystarczy jeden źle przeanalizowany ruch, który przyniesie straty, żeby nie tylko pożegnać się ze wszystkimi pieniędzmi i inwestycjami na rynku, ale także wpakować się w kłopoty w innych dziedzinach życia.

Nigdy nie powinno się kupować kryptowalut za wszystkie zgromadzone oszczędności. Dobra zasada mówi, że należy przeznaczać na inwestycje tylko i wyłącznie nadwyżki finansowe, bez których jesteś w stanie się obejść. Niezależnie od skali inwestycji warto zachować na koncie nienaruszalną poduszkę finansową, która pozwoli Ci na pokrycie 6-miesięcznych kosztów życia Twojego i Twojej rodziny na wypadek czarnego scenariusza.

Inwestycja w kryptowaluty na kredyt?

Wśród niektórych pomysłów inwestycyjnych można znaleźć porady, by kryptowaluty kupować na kredyt. To jeszcze bardziej ryzykowne działanie niż wydawanie na nie ostatnich pieniędzy, ponieważ konsekwencje porażki są znacznie większe. Nie tylko zostaniesz bez żadnych środków finansowych w razie porażki na rynku, ale dodatkowo staniesz się dłużnikiem.

Z tego powodu zalecamy pohamowanie entuzjazmu i wchodzenie inwestycje tylko i wyłącznie z własnym kapitałem. Jest to wolniejszy, ale także dużo bezpieczniejszy sposób na pomnożenie swojego majątku.

W jaki sposób inwestować pieniądze i skąd je brać?

Niezależnie od tego ile zdecydowałeś się zainwestować, warto pomyśleć nad dywersyfikacją środków. Stawianie tylko na jedne aktywa jest mało efektywne, a w przypadku nietrafionego strzału oznacza dużo więcej strat. Jeżeli podzielisz inwestycje na wiele kryptowalut, będziesz mógł bardziej elastycznie podchodzić do wszelkich wahań giełdowych.

Nigdy nie warto inwestować naraz całego swojego kapitału. Opłaca się zachowywać rezerwę, która w razie niepowodzenia pomoże odbić Ci się od dna.

Skąd brać pieniądze na kryptowaluty? Przede wszystkim z oszczędzania. Przeznaczaj na nie pieniądze, których nie potrzebujesz do życia. W ten sposób Twoje inwestycje będą prowadzone w rozsądny, bezpieczny i zdrowy sposób.

Dodaj opinię