bitbay gieldy 710x100

Internetowy Kantor

internetowykantor logo

Co wiadomo o internetowykantor.pl?

Na polskim rynku istnieje wiele usług z kategorii kantorów działających online. Zapewniają one ogromną wygodę transakcji, gdyż pozwalają na wymianę walut bez wychodzenia z domu. Wpływa to bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo, gdyż nie jesteś zmuszony do noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. Co również istotne, można korzystać z nich o każdej porze dnia oraz nocy i nie przejmować się godzinami otwarcia, jak w przypadku stacjonarnych placówek. Najważniejsze jest jednak to, że z reguły takie kantory oferują znacznie korzystniejsze kursy wymiany niż tradycyjne kantory.

Pomimo wszystko, warto jednak pamiętać, że wszelkie transakcje internetowe również powinny być odpowiednio zabezpieczone. Z tego powodu warto korzystać z kantorów działających w sieci, które mają odpowiednie doświadczenie oraz renomę. Jednym z wyróżniających się serwisów jest bez wątpienia Internetowy Kantor. Opinie na jego temat są bardzo pochlebne, a dodatkowo może on poszczycić się długoletnią działalnością, która pozwoliła nabyć cenne doświadczenie na rynku finansowym.

internetowy kantorInternetowy Kantor to jeden z liderów na polskim rynku, zapewniający dla swoich klientów nowoczesne rozwiązania i funkcjonalności. Serwis powstał w pierwszej połowie 2010 roku i zaczynał dość skromnie, umożliwiając jedynie wymianę franka szwajcarskiego. Z tego powodu początkowo jego głównymi klientami byli posiadacze kredytów w tej walucie. Jak na tamte czasy, internetowykantor.pl oferował bardzo korzystne warunki na franka w porównaniu do ofert bankowych. Poskutkowało to tysiącami klientów, a także branżowymi nagrodami, między innymi pierwszym miejscem w konkursie „Innowacyjni dla Wielkopolski”.

W 2011 roku działalność kantoru rozrosła się i zaczęto oferować w nim kolejne waluty, zaczynając od euro. Dzięki temu już w 2013 liczba klientów przekroczyła poziom stu tysięcy osób. W późniejszym okresie spółka odpowiadająca za Internetowy Kantor została członkiem założycielem Izby e-Commerce Polska. Jest to organ powołany w celu rozwoju polskiej branży cyfrowej przy współpracy z administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacji pozarządowych.

W 2013 roku Internetowy Kantor połączył się z serwisem Walutomat, razem z nim odpowiadając za około 50% ówczesnego internetowego rynku wymiany walut. Obecnie z serwisu korzysta ponad 400 tysięcy klientów, a Internetowy Kantor ma opinie jednego z najlepszych kantorów online działających w branży. Na serwisie opineo.pl cieszy się on średnią ocen na poziomie 4.8 na 5 możliwych.

Internetowy Kantor zdobył również bardzo dużą liczbę nagród branżowych. Należą do nich między innymi srebrny Laur Konsumenta 2020 i TOP Marka 2020. Otrzymał też wyróżnienie przyznawane przez konsumentów, czyli Gwiazdę Jakości Obsługi 2020, a także Gwiazdę Jakości Dekady 2010-2020, w uhonorowaniu dla wysokiej jakości usług świadczonych przez ostatnie dziesięciolecie. Serwis został doceniony też za granicą, zdobywając między innymi w 2014 roku 10 miejsce w rankingu Fast 50 dla najszybciej rozwijających się w Europie innowacyjnych technologicznie firm.

Wszystko to sprawia, że internetowykantor.pl nie jest anonimowym tworem i podlega odpowiednim regulacjom, które sprawiają, że korzystanie z niego jest dla klientów bezpieczne.

Kwestie bezpieczeństwa

Transakcje walutowe online dla niektórych wciąż owiane są złą sławą. Wielu cyberprzestępców wykorzystuje je w celu oszukiwania internautów. Z tego powodu, zanim zainteresujesz się jakimkolwiek kantorem online, warto byś sprawdził jakie zabezpieczenia stosuje i jakim regulacjom podlega. Jak wyglądają te kwestie w przypadku internetowykantor.pl?

Od 2015 roku spółka kierująca Internetowym Kantorem może pochwalić się licencją od Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych. Dzięki temu masz pewność, że środki przeznaczone na transakcje są chronione i magazynowane na dedykowanych kontach. Dzięki temu w przypadku ogłoszenia upadłości firmy, komornicy nie będą mogli ich zająć.

Internetowy Kantor został też nagrodzony prestiżową główną nagrodą w plebiscycie Złoty Bankier, za kategorię „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki Fintech”. Transakcje serwisu są chronione certyfikatem SSL, a wszystkie dane wymieniane między serwisem, a jego klientami są odpowiednio szyfrowane.

Jeżeli chodzi o dodatkowe zabezpieczenia, to Internetowy Kantor umożliwia między innymi skorzystanie z weryfikacji SMS, dzięki czemu jesteś informowany o każdych ruchach transakcyjnych dokonywanych na swoim koncie. Równocześnie w serwisie udostępniono wiele edukacyjnych treści dotyczących tego jak użytkownik może samodzielnie zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z usług Internetowego Kantoru.

Oprócz powyższych środków ochrony, serwis posiada także zespół pracowników do spraw monitorowania bezpieczeństwa transakcji, którzy obserwują bieżące transakcje i wyłapują nieprawidłowości oraz próby oszustw.

Jakie możliwości oferuje Internetowy Kantor?

Do podstawowych funkcjonalności, jakie zapewnia internetowykantor.pl należy przede wszystkim wymiana waluty. Serwis może pochwalić się bardzo dużą liczbą różnego rodzaju walut, nie tylko głównych takich jak euro, funt szterling, frank szwajcarski i dolar amerykański, ale także mniej popularnych. Dzięki temu doskonale sprawdza się dla wszystkich podróżników, którzy potrzebują wymiany środków przed wyjazdem na wakacje w egzotyczne miejsca. By móc skorzystać z tej możliwości wystarczy założyć darmowe konto. Internetowy Kantor nie pobiera żadnych prowizji za przeprowadzaną transakcje, jest to zatem bardzo przyjazne rozwiązanie dla klientów.

Jeżeli chodzi o czas realizacji zlecenia, to może się on różnić w zależności od tego, jaką walutę wymieniasz, banku, na którego konto chcesz przelać środki lub rodzaju wybranego przez Ciebie przelewu. Dla wybranych banków oraz głównych walut dostępna jest też opcja wymiany ekspresowej, która zapewnia przepływ środków w mniej niż jedną godzinę. Czas wykonania operacji może się też zmienić o określonych porach dnia. Chociaż Internetowy Kantor jest dostępny non stop przez siedem dni w tygodniu i możesz zlecać transfery w dogodnym dla siebie momencie, to te realizowane są w określonych godzinach.

Za pośrednictwem internetowykantor.pl możesz dokonać także przelewów zagranicznych. Usługa umożliwia wysłanie ponad 20 różnych walut do 45 krajów świata. Jeżeli chodzi o opłaty, to zależą one od typu przelewu oraz banku, który obsługuje docelowe konto. Koszty mogą się wahać i w najlepszym wypadku taka operacja może być całkowicie darmowa, a w gorszych warunkach wymagać opłaty do 80 złotych (niezależnie od ilości przesyłanej kwoty). Wszystkie przelewy euro w trybie SEPA są za to bez kosztowe.

Jeżeli posiadasz konto w zagranicznym banku i chcesz przelać środki do Polski, to Internetowy Kantor nie pobiera opłat za przesłanie środków w tym kierunku. Dotyczy to zarówno samego przewalutowania, jak i reszty operacji. Co istotne, kantor umożliwia przelew nie tylko na posiadane przez Ciebie rachunki, ale także na konta należące do innych osób. Dzięki temu możesz wymienioną walutę przelewać bezpośrednio do swoich bliskich albo regulować za jej pomocą opłaty.

Internetowy Kantor posiada też korzystne oferty dla kredytobiorców franków szwajcarskich. Umożliwia zakup waluty po korzystniejszych kursach i spłacanie nią rat kredytu bankowego. Dodatkowo zapewnia funkcje wspomagające jak ustawienie stałych zleceń oraz program lojalnościowy. Na stronie znajduje się poradnik, który krok po kroku opisuje jak przeprowadzić tego rodzaju operacje.

Serwis współpracuje też z firmami, niezależnie od wielkości ich obrotów. Ta oferta umożliwia między innymi negocjacje cen kursów (przy dużych zleceniach), brak limitów na transakcjach wysokokwotowych oraz szczegółowe rachunki elektroniczne ułatwiające rozliczenia z transakcji.

Jak korzystać z internetowykantor.pl?

Proces jest prosty. Wystarczy zarejestrować i zweryfikować konto. W ten sposób dostajesz dostęp do aktualnych wykresów z kursami poszczególnych walut. Możesz wybrać interesującą Cię pozycję i złożyć zlecenie na daną kwotę. W zależności od tego, jaką ilość waluty chcesz pozyskać, system Internetowego Kantoru wyliczy, ile środków musisz wpłacić, by transakcja mogła dojść do skutku. Ciekawą opcją jest też „czekaj na lepszy kurs” lub ręczne ustawienie interesującej Cię wartości. Jeżeli tak zrobisz, to transakcja nie zostanie wykonana natychmiast, ale dokona się automatycznie, wtedy kiedy kurs osiągnie wymagany przez Ciebie pułap.

Po wybraniu zlecenia na interesującą Cię kwotę musisz wpłacić środki, które umożliwią jego dokonanie. Internetowy Kantor zapewnia wiele metod płatności, między innymi przelewem tradycyjnym, za pośrednictwem Przelewy24, albo płatność przez aplikację.

Gdy dokonasz wszystkich formalności, zlecenie zostanie wykonane. Otrzymasz wymienioną walutę przelaną bezpośrednio na rachunek bankowy, który wskazałeś w zleceniu. Czas realizacji zlecenia może być różny.

Jeżeli interesuje Cię korzystanie z aplikacji, jaką dysponuje Internetowy Kantor, to ściągniesz ją za darmo na urządzenia z system operacyjnym Android albo iOS. Posiada ona większość możliwości transakcyjnych oferowanych na stronie, w tym podgląd aktualnych kursów, ich wykresów, a także zapewnia możliwość przypinania na pulpit telefonu widgetów z interesującymi Cię walutami.

Internetowy Kantor – opinie podsumowujące

Jak widać z powyższego tekstu, internetowykantor.pl zapewnia spore możliwości zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Innowacyjne i sprawne funkcjonalności łączy z dużą dbałością o bezpieczeństwo oraz wysokiej jakości obsługą klienta. Wszystko to sprawia, że cieszy się dużym zaufaniem internautów.

Jeżeli jesteś zainteresowany porównaniem Internetowego Kantoru i opinii na jego temat z innymi kantorami online, zapraszamy do zapoznania się z serią naszych artykułów na ten temat. Z pewnością będziesz w stanie znaleźć dużo fachowych informacji na temat tego serwisu oraz jego konkurencji. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z wybraniem najlepszego rozwiązania dla siebie. Na naszej stronie znajdziesz także informacje i opinie na temat kantorów i giełd kryptowalutowych oraz brokerów forex.

Dodaj opinię