bitbay gieldy 710x100

Książki o tradingu które warto przeczytać

Zacząłeś inwestować i podchodzisz do tego zagadnienia poważnie? W takim wypadku warto poszukać sposobów na zwiększenie swojej wiedzy, tak by móc operować skuteczniejszymi technikami handlowymi. Jednym ze sposobów może być branżowa literatura. Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj tytuły popularnych książek o tradingu, które Ci w tym pomogą!

Książki o inwestowaniu – dlaczego warto je czytać?

Tematyka tradingu jest bardzo rozległa, a dodatkowo należy nadmienić, że rynek jest zmienny i cały czas się rozwija. Oznacza to, że jeszcze niedawno aktualna wiedza niedługo może przestać być kompletna i będzie wymagać uzupełnienia. Książki o tradingu to doskonały sposób, by zarówno poznać podstawy, jak i nadgonić zaległości powiązane z wiedzą o inwestowaniu.

Książkowa wiedza nie zastąpi oczywiście prawdziwego doświadczenia, ale może w znaczny sposób zwiększyć Twoje szanse na skuteczne analizowanie rynku i co za tym idzie, czerpanie z niego zysków.

Sprawdź naszą listę książek o tradingu

Z jakimi tytułami warto się zapoznać? Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję trzech pozycji, z którymi warto zapoznać się na początku przygody z tradingiem. Dadzą Ci pogląd na to, czy ta droga jest dla Ciebie.

1. Wspomnienia gracza giełdowego – Edwin Lefevre

To książka, która często gości w tego typu zestawieniach. Opowiada o życiu Jessego Livermore’a, będącego jednym z najbardziej znanych graczy giełdowych w historii. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że jest napisana bardzo sprawnym piórem, dzięki czemu poruszane przez nią tematy łatwo się przyswaja.

Pomimo tego, że Livermore działał w pierwszej połowie XX wieku, wiele z jego nauk odnośnie inwestowania do dziś pozostaje aktualna.

2. Droga Żółwia – Curtis Faith

Książka opowiada o eksperymencie przeprowadzonym przez znanego tradera Richarda Dennisa. Twierdził on, że handel na giełdzie jest rzeczą, której z powodzeniem można nauczyć każdego. By to udowodnić, wyszukał grupę czternastu osób, które wcześniej nie miały żadnego doświadczenia w tradingu i postanowił nauczyć ich grania na giełdzie.

Zdecydowanie warto zapoznać się z tą pozycją i przekonać jak zakończyła się ta historia. Jest to kształcące doświadczenie dla każdego początkującego tradera.

3. Psychologia skutecznego tradingu – Steve Ward

Jedna z popularniejszych pozycji w tematyce poradnikowej. Odpowiada na wiele ważnych pytań, które zadają sobie osoby zaczynające przygodę z tradingiem, a także uczy wartości takich jak konsekwencja czy dyscyplina, które są niezwykle ważne podczas handlowania. To książka, która przygotowuje do poważnych inwestycji zarówno od strony merytorycznej, jak i psychicznej.

Jeśli już poznaliście powyższe pozycje, to zachęcamy do zapoznania się z listą na Blogu Prezesa. Znajdziecie tam mnóstwo polecanych specjalistycznych pozycji, niektóre także z wideo recenzjami.

Dodaj opinię