binance reklama

Dlaczego warto handlować kontraktami terminowymi z depozytem zabezpieczającym BUSD?

Giełda Binance to wiodąca i najpopularniejsza giełda kryptowalut. Została założona w 2017 roku w Hongkongu. Koncentruje się na handlu najpopularniejszymi kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), a także ich własnym tokenem Binance Coin (BNB). We wrześniu 2019 roku Binance wraz z firmą Paxos wprowadziło na rynek swojego pierwszego stablecoina: Binance USD (BUSD). Czym on jest? Jakie są korzyści z jego posiadania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym odpowiemy na te pytania, a także przedstawimy powody, dla których warto handlować kontraktami terminowymi z depozytem zabezpieczającym BUSD.

Czym są stablecoiny?

Stablecoiny to kryptowaluty, których wartość przypisana jest do innego aktywa, często waluty takiej jak dolar amerykański (BUSD) lub na przykład złota (PAX Gold). Ten rodzaj kryptowaluty śledzi aktywa bazowe, dzięki czemu jego wartość jest stabilna w czasie, przynajmniej w stosunku do waluty lub aktywa, z którym jest powiązana. W efekcie wygląda to tak, jakby aktywa bazowe stały się elektroniczne, na przykład jak cyfrowy dolar. Ta struktura różni się od większości kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, które nie są w żaden sposób wspierane. W przeciwieństwie do stablecoinów, inne kryptowaluty podlegają znacznym wahaniom, ponieważ spekulanci podnoszą i obniżają swoje ceny, handlując nimi dla zysku. Do najpopularniejszych stablecoinów pod względem kapitalizacji (stan na 26.06.2022) zaliczyć możemy:

  • Tether (USDT) – 66 mld $
  • USD Coin (USDC) – 55 mld $
  • Binance USD (BUSD) – 17 mld $

Oprócz stablecoinów wspieranych przez aktywa typu dolar lub złoto istnieją także takie, które do utrzymania stałej ceny kryptowaluty używają środków technicznych (np. niszczenie części zasobów monet). Są to tak zwane stablecoiny algorytmiczne i mogą być bardziej ryzykowne niż stablecoiny zabezpieczone aktywami. O ryzyku ich posiadania może świadczyć przykład stablecoina TerraUSD (UST), którego wartość z 1$ dolara na początku maja załamała się i na chwilę obecną (26 czerwiec) wynosi 0,01$.

Co to jest BUSD?

Binance USD (BUSD) to stablecoin powstały w wyniku współpracy giełdy kryptowalut Binance i firmy Paxos Trust. BUSD są emitowane jako tokeny ERC-20 w łańcuchu bloków Ethereum i są zabezpieczone w stosunku 1:1 w USD na rachunkach bankowych należących do Paxos w USA. BUSD jest również jednym z trzech stablecoinów zatwierdzonych przez regulatorów Wall Street, obok GUSD i PAX. Dzięki zatwierdzeniu przez NYSDFS bardzo łatwo jest pozyskać BUSD w Stanach Zjednoczonych, a jako token ERC-20 i token BEP-2 wygodnie współpracuje z kilkoma łańcuchami bloków. BUSD został stworzony, aby ulepszyć ekosystem finansowy, tworząc bezproblemową globalną sieć, w której zasoby cyfrowe można wymieniać ze znacznie większą szybkością, elastycznością i dostępnością.

busd1

Jak wspomnieliśmy wcześniej jego wartość jest powiązana z dolarem amerykańskim, czyli wartość 1BUSD wynosi równo 1$. Jeśli wartość BUSD zacznie spadać poniżej 1 USD, tokeny będą w dużej mierze kupowane przez traderów arbitrażowych. To sprawia, że ??BUSD będzie nadal opłacalny dla inwestorów, nawet jeśli jego cena spada poniżej 1 USD. Gdy arbitrzy wymieniają większość BUSD na pieniądze fiducjarne za pośrednictwem Paxos, to rosnący popyt na BUSD ponownie podnosi jego wartość do poziomu jednego dolara.

Dlaczego powinieneś wybrać BUSD jako swoje zabezpieczenie?

Co jednak sprawia, że BUSD jest idealną opcją zabezpieczającą nasze środki? Dlaczego jest tak bezpieczny?

  • Reputacja. BUSD to stablecoin, który jest chroniony i wspierany przez weryfikowalne rezerwy fiducjarne. Podlega regularnym testom i cieszy się aprobatą Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS). Jest to zatem jeden z najbardziej uregulowanych stablecoinów dostępnych na rynku.
  • Zabezpieczenie. W przeciwieństwie do takich stablecoinów jak Tether (USDT) czy TerraUSD (UST), BUSD jest powiązany jedynie z dolarem amerykańskim. Jest to więc jeden z najstabilniejszych stablecoinów i nie ma tutaj ryzyka oddziaływania na przykład na algorytm jak w przypadku TerraUSD.
  • Przejrzystość. Wyniki przeprowadzanych audytów są przejrzyste i publicznie dostępne. Dzieje się tak, ponieważ stablecoin jest tak dobry, jak rezerwa, z którą jest powiązany. BUSD podlega comiesięcznemu procesowi weryfikacji, a wyniki tych testów są podawane do wiadomości publicznej każdego miesiąca.

Korzyści z posiadania BUSD

Będąc tokenem ERC-20, Binance USD można łatwo przechowywać w popularnych portfelach Ethereum, takich jak MetaMask czy Exodus. Powiązany 1:1 z dolarem amerykańskim bezpośrednio, a nie przez skomplikowany system zabezpieczeń kryptograficznych, stablecoin BUSD jest popularnym wyborem do zawierania transakcji na Ethereum. Oznacza to, że nie trzeba wymieniać dolarów amerykańskich na ether (ETH), aby kupować towary na zdecentralizowanych rynkach w Ethereum lub korzystać z usług wymagających Ethereum. Powiązanie wartości BUSD w dolarach ułatwia wydawanie, a co ważniejsze, zarabianie na giełdzie kryptowalut.

busd2

Korzyści z posiadania BUSD odczują także zaawansowani inwestorzy. Mogą oni przechodzić na giełdę Binance, aby handlować i jednocześnie zwiększać poziom ryzyka, wykorzystując handel, który wykorzystuje BUSD jako zabezpieczenie. Ta działalność o wysokim ryzyku i wysokiej nagrodzie jest w szczególności powodem, dla którego BUSD jest szeroko stosowany na platformie Binance.

Jak zacząć handlować kontraktami futures z depozytem zabezpieczającym BUSD?

Jednym z wielu opcji zarobku na giełdzie Binance są kontrakty futures z depozytem zabezpieczającym BUSD. W kontrakcie BUSD-Margined otwiera się pozycje na określonych kontraktach przy użyciu BUSD. Bez posiadania BUSD nie można otwierać pozycji depozytowych. Niezależnie od tego, czy chce się dodać depozyt zabezpieczający do pozycji, zarządzać zyskiem/stratą, zamknąć otwartą pozycję, czy też uregulować opłaty za utrzymanie depozytu zabezpieczającego w kontrakcie z depozytem zabezpieczającym BUSD, posiadanie BUSD jest koniecznością.

busd33

Kontrakt z depozytem zabezpieczającym w BUSD jest podobny do swojego odpowiednika w USDT we wszystkich aspektach, w tym w łatwości użycia, a także dostępnych transakcjach. Jak zatem zacząć handlować kontraktami futures z depozytem zabeczpieczającym BUSD?
1. W pierwszej kolejności musimy założyć konto na giełdzie Binance, a także zweryfikować swoją tożsamość. Jest to konieczne, aby korzystać z większości funkcji na giełdzie.
2. Następnie należy włączyć funkcję handlu futures. Z racji większego ryzyka podczas handlowania kontraktami futures, platforma wymaga rozwiązania testu wiedzy na temat całego ryzyka.
3. Trzecim krokiem jest zakup tokenów Binance USD. Tylko i wyłącznie za pomocą BUSD jesteśmy w stanie zacząć handlować kontraktami futures z depozytem zabezpieczającym BUSD.

kup busd

Od tej pory możemy zacząć nasz handel. Pamiętać musimy jednak o tym, że jest on związany zarówno z większymi zyskami, jak możliwością dużych strat. Aby ograniczyć to ryzyko warto skorzystać z funkcji Mock Trading, o której więcej opowiemy w dalszej części tekstu.

Jak korzystać z trybu wielu aktywów do handlu kontraktami futures na BUSD-M?

Obecnie Binance Futures w ramach linii produktowej Futures USD?-M oferuje kontrakty z depozytem zabezpieczającym USDT i BUSD. Tryb wielu aktywów umożliwia użytkownikom podzielenie marży między nimi obydwoma. Co więcej, zyski z jednego kontraktu mogą być wykorzystane jako marża w drugim kontrakcie. Mówiąc prościej, oznacza to, że zyski wygenerowane na jednej pozycji mogą zrównoważyć straty poniesione na innej przegranej pozycji. W ten sposób saldo marży odzwierciedla rachunek zysków i strat netto między pozycjami na dwóch rynkach. Z tego powodu tryb wielu aktywów jest wszechstronną opcją handlową, która oferuje inwestorom kilka nowych korzyści i zalet, nieosiągalnych w inny sposób.

Używanie Mock Trading do doskonalenia umiejętności handlowych

Aby zniwelować ryzyko związane z handlem kontraktami futures, skorzystać można z funkcji Mock Trading, o której wspomnieliśmy wcześniej. Czym ona jest? Mock trading to proces, który obejmuje tworzenie i wdrażanie transakcji giełdowych, które nie są przeprowadzane na rynku na żywo. Pozwala on na skuteczne przetestowanie umiejętności dokonywania mądrego wyboru podczas zakupów i sprzedaży akcji, kontraktów itp. Osoba korzystająca z funkcji Mock Trading nie inwestuje żadnych środków, dzięki czemu nie traci nic, angażując się w tego typu proces edukacyjny.

Aby uzyskać dostęp do Mock Trading, należy przejść do Binance Futures i kliknąć [Zaloguj się] lub [Zarejestruj się], aby utworzyć nowe konto Binance Futures.

busd4

Następnie należy kliknąć [Profil] – [Mock Trading] znajdujący się w prawym górnym rogu interfejsu handlu kontraktami futures.

busd5

Kolejno należy kliknąć [Kontynuuj], aby utworzyć testowe konto Binance Futures z tymi samymi danymi uwierzytelniającymi co główne konto na platformie.

busd6

W tym momencie można zacząć pracować w środowisku testowym Mock Trading. W każdej chwili można przejść do głównej platformy, w której gramy prawdziwymi środkami poprzez kliknięcie [Powrót na żywo].

Dowiedz się więcej na stronach giełdy Binance: BUSD-Margined Futures Overview,
https://www.binance.com/en/futures

Dodaj opinię