bitbay gieldy 710x100

Binance

Binance opinie

Binance – jeden ze światowych liderów handlu kryptowalutami

Binance jest globalną giełdą kryptowalut założoną w Szanghaju w 2017 roku przez Changpeng Zhao i Yi He. Fundusze na rozwój platformy zostały zebrane za pośrednictwem ICO (Initial Coin Offering). Sprzedano wówczas tokeny Binance Coin (BNB) za równowartość około 15 milionów dolarów amerykańskich. Kilka miesięcy później giełda stała się jedną z największych platform wymiany kryptowalut pod względem wielkości wolumenu na świecie. Historia firmy, która zaledwie w pół roku od powstania stała się liderem branży, budzi podziw.

Krótko po założeniu firma przeniosła się z Chin do Japonii, przez wzgląd na obowiązujące tam mniej restrykcyjne przepisy dotyczące handlu kryptowalutami. W 2018 roku Binance najpierw podpisało porozumienie z Bermudami, później podobna umowa została zawarta z maltańską giełdą papierów wartościowych. Umożliwiło to łatwiejsze wejście na europejskie i globalne rynki.

W sierpniu 2018 roku Binance wraz z trzema innymi giełdami, zebrało ponad 32 miliony dolarów amerykańskich na projekt stablecoin. Jest to kryptowaluta, która w przeciwieństwie do tradycyjnych monet miała mieć większą stabilność w wartości (stąd nazwa), zapewnianą między innymi poprzez bazowanie na tradycyjnej walucie fiat.

Kolejną innowacją wprowadzoną przez Binance, było ogłoszenie w 2019 roku partnerstwa z izraelską firmą Simplex zajmującą się płatnościami, które umożliwiło kupno kryptowalut za pomocą kart kredytowych i debetowych. Usługa została ograniczona w tamtym momencie do największych monet takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP.

Niestety, ale w 2019 Binance padło ofiarą ataku hakerskiego na dużą skalę i poniosło z tego tytułu duże straty. Na szczęście dla użytkowników nie zatrzymało to handlu, a właściciele zobowiązali się do pokrycia wszystkich strat względem klientów za pośrednictwem Funduszu Bezpiecznych Aktywów dla Użytkowników (SAFU). Tym samym przejściowe problemy nie zatrzymały rozwoju firmy i nie spowodowały znacznego odpływu klientów.

W czasie swojego istnienia giełda wyemitowała dwie rozwinięte przez siebie kryptowaluty. Pierwsza z nich, wypuszczona w 2017 roku, to Binance Coin (BNB). To tokeny rodzime giełdy Binance, które służą między innymi do dokonywania opłat na platformie oraz umożliwiają branie udziału w projektach organizowanych przez Binance. W roku 2021 osiągnęły one trzecie miejsce na świecie pod względem najwyższej kapitalizacji rynkowej. Druga waluta, Binance Smart Chain (BSC) wystartowała pod koniec 2020 roku.

binance gif

Czy giełdzie Binance można zaufać?

Kryptowaluty w ogólnym rozrachunku są bardzo młodą i przede wszystkim mało regulowaną technologią. Powoduje to dużo problemów i wątpliwości, zwłaszcza takich związanych z bezpieczeństwem. Na świecie nie brakuje przykładów firm krzaków, które pod przykrywką obrotu cyfrowymi walutami dokonywały oszustw. Jak ma się sytuacja, jeżeli chodzi o Binance?

Atak hakerski z 2019 roku i to jak Binance sobie z nim poradziło, pokazuje, że firma poważnie podchodzi do tego typu zagrożeń. Nie próbowano unikać odpowiedzialności, a giełda wypłaciła swoim użytkownikom stosowne odszkodowania. Jest to z pewnością fakt przemawiający na ich korzyść, pomimo tego, że ich ówczesne zabezpieczenia zostały złamane.

W kwestii licencjonowania Binance nie może pochwalić się aprobatą największych organów regulacyjnych. Niekoniecznie wynika to z jakichkolwiek nadużyć finansowych, ale raczej z podejścia regulatorów do giełd kryptowalut. Przykładowo brytyjskie FCA ostrzega przed inwestowaniem w cyfrowe waluty przez wzgląd na możliwość ich „potencjalnego wykorzystania do nielegalnej działalności”.

W tym przypadku, gdzie nie możemy upewnić się co do bezpieczeństwa inwestycji poprzez poleganie na organach nadzorujących, warto przed wejściem w handel prześledzić dokładnie działalność danej giełdy. Za Binance przemawia jej renoma i popularność, które niejako weryfikują podejście i uczciwość firmy względem klienta.

W jaki sposób Binance zabezpiecza swoich użytkowników i ich środki?

Giełda kryptowalut Binance posiada szereg funkcjonalności, które pomagają zapewnić klientom większe bezpieczeństwo, zarówno w kwestiach ich prywatności, jak i samego handlu.

Do wyróżniających się zabezpieczeń należy wspomniany wcześniej fundusz SAFU. Gwarantuje on bezpieczeństwo Twoich środków przechowywanych na giełdzie. To fundusz ubezpieczeniowy, do którego trafia 10 procent wszystkich prowizji od transakcji zawartych na Binance. Zgromadzona kwota to rezerwa służąca do wypłacania odszkodowań klientom, którzy zostaliby poszkodowani przez ewentualny kolejny atak hakerski. Ubezpieczenie w takim wypadku zrekompensowałoby wszystkie ukradzione z giełdowego portfela środki.

Oprócz tego Binance wprowadziło też program ubezpieczeniowy kontraktów terminowych. Jest to tak zwana siatka bezpieczeństwa, która ma za zadanie ochronić zbankrutowanych traderów przed poniesieniem dodatkowych strat przy równoczesnym zrekompensowaniu wygrywających inwestorów. Głównym celem tego programu jest ograniczenie zjawiska likwidacji pozycji, podczas którego pozycje przeciwnych traderów są automatycznie zamykane.

Giełda Binance prowadzi także szeroko zakrojone kampanie informacyjne mające na celu uświadamianie klientów odnośnie czyhających na nich zagrożeń, a także sposobów na samodzielne zwiększenie swojego sieciowego bezpieczeństwa. Na ich stronie znajdziesz między innymi porady odnośnie regularnego skanowania komputera antywirusem w celu wykrywania zagrożeń powodowanych przez keyloggery. Binance dużą uwagę przykłada też do zagrożeń wynikających z phishingu i prosi swoich użytkowników o zwracanie szczególnej uwagi na sprawdzanie adresów odwiedzanych stron transakcyjnych, nawet jeżeli te łudząco przypominają prawdziwą witrynę giełdy.

W celu ograniczania możliwości nadużyć, Binance poleca też stosowanie sprawdzonych portfeli kryptowalutowych. Na ich stronie możemy wyczytać, że sami rekomendują używanie Trust Wallet. Posiadają też poradniki pokazujące jak łączyć ten portfel z Binance Smart Chain.

Oprócz powyższych zabezpieczeń i porad, Binance prowadzi też tak zwaną Akademię, w której zamieszcza wszelkiego rodzaju artykuły na temat kryptowalut. Wiele z nich dotyczy kwestii bezpieczeństwa i są one polecane jako lektura dla klientów, którzy chcą aktywnie przyczynić się do zwiększenia ochrony swoich środków.

Handel kryptowalutami za pośrednictwem giełdy Binance

Jak przystało na lidera rynku, Binance może pochwalić się znakomitymi statystykami. Między innymi ponad 1,4 milionami przeprowadzanych transakcji na sekundę. Giełda oferuje szeroki wybór kryptowalut (ponad 170) oraz obsługę platformy w języku polskim. Na platformie można handlować w parach z wieloma walutami fiat, w tym z PLN, USD, EUR czy GBP. Ponadto na giełdzie dostępnych jest wiele stablecoinów: USDT, USDC, TUSD, PAX i inne.

By móc zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem Binance, musisz otworzyć w serwisie swoje własne konto. Proces ten jest bardzo uproszczony i wymaga wykonania tylko dwóch kroków. Rejestracji, a następnie weryfikacji tożsamości na podstawie ważnego dokumentu (na przykład dowodu osobistego lub paszportu). Po tej procedurze otrzymasz pełny dostęp do funkcjonalności giełdy i nie pozostanie Ci nic innego jak zasilić konto i rozpocząć inwestowanie.

Binance udostępnia wiele narzędzi dla swoich użytkowników. Otrzymujesz dostęp do ogromnej liczby wykresów i wskaźników analitycznych, które pozwalają Ci sprawdzać interesujące Cię tokeny na bieżąco. Oprócz aktualizowanych w czasie rzeczywistym kursów, możesz sprawdzić też jak wyglądały notowania w określonych przedziałach czasowych, a także posortować je według wybranych przez siebie metryk. Dzięki temu możesz dostosować wszystko pod swoje własne preferencje, co pozwoli Ci na skuteczniejsze usprawnianie strategii inwestowania.

binance gif

Binance oferuje między innymi klasyczny interfejs przyjazny dla początkujących traderów, ale także opcje zaawansowane dla tych, którzy są doświadczeni w inwestowaniu w kryptowaluty i potrzebują wglądu w większą liczbę statystyk przed podjęciem decyzji. Giełda umożliwia także handel margin, czyli maksymalizacje zysków poprzez stosowanie dźwigni finansowej, a także inne rozwiązania. Mnogość opcji sprawia, że niezależnie od poziomu Twojej wiedzy, będziesz w stanie dopasować giełdę Binance pod siebie.

Binance Academy – miejsce, w którym możesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach

Nie sposób przejść obojętnie obok serwisu informacyjnego prowadzonego przez Binance obok giełdy. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat krypto i blockchainu. Całość artykułów jest skatalogowana w dość intuicyjny sposób, który pozwala początkującym traderom stopniowo zwiększać swoją wiedzę na temat branży.

Oprócz poradników i szkoleń dla amatorów, w Binance Academy nie brakuje też bardziej zaawansowanych materiałów oraz analiz branżowych, z których wielu ciekawych rzeczy mogą dowiedzieć się kryptowalutowi weterani.

Całość podzielona jest na bardzo przejrzyste kategorie, które pozwalają Ci wyszukiwać tematy na przykład poprzez tagowanie interesujących cię tokenów. Artykuły oznaczone są też stosownymi kolorami sugerującymi stopień ich zaawansowania.

Binance, kilka słów na koniec

Popularność i szybkość rozwoju Binance nie bierze się znikąd. Giełda stosuje szereg rozwiązań, które są po prostu łatwe w obsłudze i intuicyjne dla użytkownika. Duża liczba obsługiwanych kryptowalut sama w sobie sprawia, że nie można obok tej giełdy przejść obojętnie. Dodatkowo zapewnia ona prosty i szybki sposób na dokonywanie transakcji oraz nie posiada ukrytych kosztów. Samo założenie portfela na Binance jest darmowe, a stałe opłaty transakcyjne wynoszą 0,1 procent od kwoty zakupu i sprzedaży.

Co interesujące, Binance oferuje także wsparcie klienta w języku polskim, więc w razie jakichkolwiek problemów, łatwo jest uzyskać rodzimym użytkownikom pomoc. Drugą stroną tego medalu jest to, że kontakt możliwy jest tylko za pomocą formularza zgłoszeniowego, więc może minąć nieco czasu zanim Twoja sprawa zostanie rozpatrzona.

> Lista i opinie o innych giełdach kryptowalut <

34 opinie o “Binance”

 1. Witam.
  Mam pozycję long z dźwignią na Biance, miałem ustawiony take profit na 19500, cena osiągnęła 19504 a mnie nie zrealizowano zysków, dlaczego?

  Odpowiedz
  • Może triggerem nie była u Ciebie ostatnia cena tylko coś innego. Binance ma wiele ustawień.

 2. Binance ma bardzo dużo funkcji trochę to przytłacza, ale jest sporo fajnych tematów typu automatyczne inwestowanie dla takich co nie mają całego dnia na siedzenie przed wykresami

  Odpowiedz
  • Też polecam automaty, fajnie można wszystko ustawić i potrafi być z tego dobry zysk. I co istotne przy minimalnej pracy

  • Ja akurat miałem mały problem, bo nie przyjmowali moich dokumentów. Koniec końców oceniam na 4, bo w sumie support bardzo szybko działał.

 3. Binance jest bardzo intuicyjną giełdą. Robią wszystko żebyś wiedział na co się zgadzasz i raczej ciężko żeby coś poszło nie tak, chyba że ktoś w ogóle nie czyta komunikatów:D

  Odpowiedz
  • Tak 10 razy pytanie: czy aby na pewno to dobry adres? A czy sieć dobra? Trochę wkurzajace ale jak ktoś zaczyna dopiero to na pewno pomaga

 4. Binance nadal utrzymuje swoją przewagę nad konkurencją. Choć wydawało się, że może się to źle skończyć jak różne organy z różnych krajów zaatakowały giełdę. Binance jednak odpuścił walkę i wprowadził obowiązkową weryfikację użytkowników.

  Odpowiedz
 5. Uważać proszę na ij Company, the pacifica Group oni przy wypłacie swoich pieniędzy chcą wpłaty 520euro i straszą że po 2 dniach jak nie zapłacisz pieniądze przepadną

  Odpowiedz
  • Chcieli żebym ja wpłacił 800 euro na skrzynkę depozytową gdzie przeleją środki odmówiłem – sprawa trafiła na policje

 6. Tez tak myslalam na poczatku ze jest zajebista ale jest ch….a warta.i musze potwierdzic ze lekko powiedzianie sa zlodzielami.juz tyle razy w ciagu miesiaca co postawilam to albo sa opoznienia z dupy wziete bo jak cna rosnie od swiatowej gieldy jest duza roznica iles tam pipsow….a jak cena sie cofa to i binance i swiatowa gielda maja ta sama cene…ustawienie stop losa nie dziala prawidlowo i zamyka cie z opoznieniem ponizej jego….aplikacja i strona maja ogromne opoznienia i ogromne oplaty ze w momencie gdy myslisz ze zarobiles to przez ich bledny juz jestes stratny…..zawiesza sie zajebiscie w takich momentach ze w momencie przelogowania na nowo blagasz by cie z transakcji nie wywalilo…..itd.itd…BINANCE JSTE MOJA 1 GIELDA CO WYPROBOWALAM i polecam szukac innej….trafilam na podobna gielde ale ceny wachaja sie prawidowo ze swiatowa i nie trzeba tyle kombinacji i wysilku….

  Odpowiedz
  • Ja to wpłaciłam 250 euro i nie mam z nimi kontaktu. Raz zadzwonili tylko czemu nie handluje. I kontakt się urwał.

 7. O matko jak ta giełda się rozrosła. Giełda Binance stała się jakimś molochem w branży. Duży plus za to że można kupować u nich za złotówki i nie trzeba już najpierw kupować kryptowalut na giełdzie BitBay, żeby później je przelać na Binance, żeby później za to kupić inne krypto.

  Odpowiedz
 8. Chyba popularność giełdy przerosła oczekiwania samych twórców i musieli zawiesić rejestrację nowych użytkowników.
  Za ostatnie 24 h mają obrót prawie 10 mld $.

  Odpowiedz
 9. Giełda Binance od pół roku na rynku, a już jest na pierwszym miejscu pod względem obrotu (prawie 6 mld obrotu dziennie).

  Plusem giełdy jest to, że obecnie można wypłacać z niej dziennie 2 BTC bez weryfikacji i mają bardzo niskie fee 0,1 %, które może być jeszcze zmniejszone o 50 % w pierwszym roku, jeżeli używamy ich waluty BNB do płacenia fee.

  Odpowiedz

Dodaj opinię