bitbay gieldy 710x100

Binance

Binance opinie

Binance – opinie ekspertów i użytkowników giełdy, ocena i recenzja, forum, historia powstania i opis platformy

Binance jest globalną giełdą kryptowalut założoną w Szanghaju w 2017 roku przez Changpeng Zhao i Yi He. Fundusze na rozwój platformy zostały zebrane za pośrednictwem ICO (Initial Coin Offering). Sprzedano wówczas tokeny Binance Coin (BNB) za równowartość około 15 milionów dolarów amerykańskich. Kilka miesięcy później giełda stała się jedną z największych platform wymiany kryptowalut pod względem wielkości wolumenu na świecie. Historia firmy, która zaledwie w pół roku od powstania stała się liderem branży, budzi podziw.

Krótko po założeniu firma przeniosła się z Chin do Japonii, przez wzgląd na obowiązujące tam mniej restrykcyjne przepisy dotyczące handlu kryptowalutami. W 2018 roku Binance najpierw podpisało porozumienie z Bermudami, później podobna umowa została zawarta z maltańską giełdą papierów wartościowych. Umożliwiło to łatwiejsze wejście na europejskie i globalne rynki.

W sierpniu 2018 roku Binance wraz z trzema innymi giełdami, zebrało ponad 32 miliony dolarów amerykańskich na projekt stablecoin. Jest to kryptowaluta, która w przeciwieństwie do tradycyjnych monet miała mieć większą stabilność w wartości (stąd nazwa), zapewnianą między innymi poprzez bazowanie na tradycyjnej walucie fiat.

Kolejną innowacją wprowadzoną przez Binance, było ogłoszenie w 2019 roku partnerstwa z izraelską firmą Simplex zajmującą się płatnościami, które umożliwiło kupno kryptowalut za pomocą kart kredytowych i debetowych. Usługa została ograniczona w tamtym momencie do największych monet takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP.

Niestety, ale w 2019 Binance padło ofiarą ataku hakerskiego na dużą skalę i poniosło z tego tytułu duże straty. Na szczęście dla użytkowników nie zatrzymało to handlu, a właściciele zobowiązali się do pokrycia wszystkich strat względem klientów za pośrednictwem Funduszu Bezpiecznych Aktywów dla Użytkowników (SAFU). Tym samym przejściowe problemy nie zatrzymały rozwoju firmy i nie spowodowały znacznego odpływu klientów.

W czasie swojego istnienia giełda wyemitowała dwie rozwinięte przez siebie kryptowaluty. Pierwsza z nich, wypuszczona w 2017 roku, to Binance Coin (BNB). To tokeny rodzime giełdy Binance, które służą między innymi do dokonywania opłat na platformie oraz umożliwiają branie udziału w projektach organizowanych przez Binance. W roku 2021 osiągnęły one trzecie miejsce na świecie pod względem najwyższej kapitalizacji rynkowej. Druga waluta, Binance Smart Chain (BSC) wystartowała pod koniec 2020 roku.

binance gif

Czy giełdzie Binance można zaufać?

Kryptowaluty w ogólnym rozrachunku są bardzo młodą i przede wszystkim mało regulowaną technologią. Powoduje to dużo problemów i wątpliwości, zwłaszcza takich związanych z bezpieczeństwem. Na świecie nie brakuje przykładów firm krzaków, które pod przykrywką obrotu cyfrowymi walutami dokonywały oszustw. Jak ma się sytuacja, jeżeli chodzi o Binance?

Atak hakerski z 2019 roku i to jak Binance sobie z nim poradziło, pokazuje, że firma poważnie podchodzi do tego typu zagrożeń. Nie próbowano unikać odpowiedzialności, a giełda wypłaciła swoim użytkownikom stosowne odszkodowania. Jest to z pewnością fakt przemawiający na ich korzyść, pomimo tego, że ich ówczesne zabezpieczenia zostały złamane.

W kwestii licencjonowania Binance nie może pochwalić się aprobatą największych organów regulacyjnych. Niekoniecznie wynika to z jakichkolwiek nadużyć finansowych, ale raczej z podejścia regulatorów do giełd kryptowalut. Przykładowo brytyjskie FCA ostrzega przed inwestowaniem w cyfrowe waluty przez wzgląd na możliwość ich „potencjalnego wykorzystania do nielegalnej działalności”.

W tym przypadku, gdzie nie możemy upewnić się co do bezpieczeństwa inwestycji poprzez poleganie na organach nadzorujących, warto przed wejściem w handel prześledzić dokładnie działalność danej giełdy. Za Binance przemawia jej renoma i popularność, które niejako weryfikują podejście i uczciwość firmy względem klienta.

Binance – wpłata i wypłata środków

Wpłaty i wypłaty kryptowalut na giełdę Binance odbywają się za pomocą różnych sieci. Trzeba zwracać uwagę czy wybieramy odpowiednią sieć przy transferze środków. Jeżeli wybierzemy niewłaściwą sieć, to niestety jest duża szansa że stracimy środki. Najpopularniejsze sieci to:

 • BEP2 – BNB Beacon Chain (wcześniej Binance Chain).
 • BEP20 – BNB Smart Chain (BSC) (dawniej Binance Smart Chain).
 • ERC20 – Ethereum.
 • TRC20 – TRON.
 • EOS – Enterprise Operation System.
 • BTC – Bitcoin.
 • BTC (SegWit) – Native Segwit (bech32), a adres zaczyna się od „bc1”.

W przypadku niektórych sieci np.: BEP2 lub EOS, należy wypełnić Memo podczas wykonywania przelewu, w przeciwnym razie Twój adres nie zostanie wykryty.

Przy wpłatach kryptowalut giełda Binance nie ponosi żadnych opłat, natomiast przy wypłatach opłaty są różne i  uzależnione są od poszczególnych sieci. Opłata trafia do górników lub walidatorów, którzy odpowiadają za przetwarzanie transakcji i zabezpieczenie odpowiedniej sieci blockchain. Opłaty transakcyjne naliczane są dynamiczne zgodnie z aktualnymi warunkami sieci. Przelewy wewnętrzne zwolnione są z opłat.
W przypadku każdego przelewu kryptowalut istnieje minimalna kwota. Jeżeli kwota będzie zbyt niska, to nie będzie możliwości wykonania wypłaty. Zwrócić należy uwagę na to, że minimalne kwoty wypłat i opłaty za transfer kryptowalut mogą ulegać zmianie bez wcześniejszego powiadomienia przez giełdę z różnych powodu i nieprzewidywalnych czynników, takich jak np. przeciążenie sieci.

Dostępne bramki i kanały fiat na Binance:

1. Karty kredytowe i debetowe

Jednym z najprostszych sposobów na zakup kryptowalut jest podłączenie karty debetowej lub kredytowej. Tą metodą można kupić kryptowaluty za co najmniej 15 USD, ale jest ona uzależniona od danej waluty. Jednym z przykładów może być dodanie karty kredytowej lub debetowej VISA/Mastercard do konta Binance i złożenie zlecenia zakupu krypto poprzez kartę.

2. Przelewy bankowe

Binance umożliwia dokonywanie wpłat wybranych walutach fiat poprzez przelew bankowy. W zależności od wymogów dotyczących zgodności i regionów mogą obowiązywać szczególne warunki dla różnych walut fiat.

3. Opcje stron trzecich i e-portfele

Niektóre portfele zewnętrzne, niezależne od giełdy Binance umożliwiają zakup kryptowalut i stablecoinów bezpośrednio z interfejsu portfela. Wiele portfeli akceptuje karty kredytowe, karty debetowe, bezpośrednie przelewy bankowe, PayPala oraz inne metody płatności. Przykładem bramki płatności z e-portfelem może być Advcash. Użytkownicy mogą wpłacać obsługiwane waluty lokalne na Advcash, a następnie kupować za nie kryptowaluty na giełdzie Binance. Złotówki (PLN) możemy wpłacać na giełdę Binance porzez aplikację ZEN.

4. Portal Konwersji i OTC

Portal konwersji i OTC na giełdzie Binance umożliwia kupowanie zarówno małych, jak i dużych ilości kryptowalut za środki na koncie, w tym w wybranych walutach lokalnych, po cenach nierzadko lepszych niż te dostępne na wolnym rynku. Ponadto użytkownicy nie muszą się martwić o poślizg lub wpływ na rynek. Można np. rozpocząć wymianę środków ze swojego konta na kryptowaluty za pośrednictwem portalu Binance Convert & OTC. Aby to zrobić trzeba mieć wystarczającą ilość środków w portfelu spot swojego konta i ukończyć weryfikację Średniozaawansowaną.

5. Zakupy lokalne w ramach handlu P2P

Binance umożliwia zakup bitcoina i innych kryptowalut bezpośrednio od innych użytkowników giełdy przy użyciu lokalnej waluty fiat, za pośrednictwem Binance P2P. Binance P2P to tysiące sprzedawców i setki dostępnych metod płatności w wielu regionach świata.

6. Bitomaty

Można również dokonywać wpłat i wypłat na giełdę Binance za pomocą bitomatów niezwiązanych z giełdą. Jest sporo różnych firm oferujących swojego usługi związane z bitomatami.

Binance pl

Z początkiem 2023 roku została założona spółka Binance Poland sp. z o.o., która od tej pory świadczy usługi w zakresie handlu aktywami cyfrowymi dla obywateli naszego kraju. Spółka została wpisana do Rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych, co oznacza że giełda działa legalnie i w pełnej zgodności z polskimi przepisami dotyczącymi walut cyfrowych.

Polityka regulacyjna Binance zakłada pełną współpracę z organami regulacyjnymi i lokalnymi przepisami dotyczącymi walut wirtualnych. Aby spełnić te warunki giełda często zakłada lokalny podmiot, jak w przypadku Binance Poland sp. z o.o. Inną metodą stosowaną przez Binance jest przejmowanie giełd kryptowalutowych, które już posiadają licencję i pozwolenia na operowanie w zakresie handlu kryptowalutami w danym kraju.

W jaki sposób Binance zabezpiecza swoich użytkowników i ich środki?

Giełda kryptowalut Binance posiada szereg funkcjonalności, które pomagają zapewnić klientom większe bezpieczeństwo, zarówno w kwestiach ich prywatności, jak i samego handlu.

Do wyróżniających się zabezpieczeń należy wspomniany wcześniej fundusz SAFU. Gwarantuje on bezpieczeństwo Twoich środków przechowywanych na giełdzie. To fundusz ubezpieczeniowy, do którego trafia 10 procent wszystkich prowizji od transakcji zawartych na Binance. Zgromadzona kwota to rezerwa służąca do wypłacania odszkodowań klientom, którzy zostaliby poszkodowani przez ewentualny kolejny atak hakerski. Ubezpieczenie w takim wypadku zrekompensowałoby wszystkie ukradzione z giełdowego portfela środki.

Oprócz tego Binance wprowadziło też program ubezpieczeniowy kontraktów terminowych. Jest to tak zwana siatka bezpieczeństwa, która ma za zadanie ochronić zbankrutowanych traderów przed poniesieniem dodatkowych strat przy równoczesnym zrekompensowaniu wygrywających inwestorów. Głównym celem tego programu jest ograniczenie zjawiska likwidacji pozycji, podczas którego pozycje przeciwnych traderów są automatycznie zamykane.

Giełda Binance prowadzi także szeroko zakrojone kampanie informacyjne mające na celu uświadamianie klientów odnośnie czyhających na nich zagrożeń, a także sposobów na samodzielne zwiększenie swojego sieciowego bezpieczeństwa. Na ich stronie znajdziesz między innymi porady odnośnie regularnego skanowania komputera antywirusem w celu wykrywania zagrożeń powodowanych przez keyloggery. Binance dużą uwagę przykłada też do zagrożeń wynikających z phishingu i prosi swoich użytkowników o zwracanie szczególnej uwagi na sprawdzanie adresów odwiedzanych stron transakcyjnych, nawet jeżeli te łudząco przypominają prawdziwą witrynę giełdy.

W celu ograniczania możliwości nadużyć, Binance poleca też stosowanie sprawdzonych portfeli kryptowalutowych. Na ich stronie możemy wyczytać, że sami rekomendują używanie Trust Wallet. Posiadają też poradniki pokazujące jak łączyć ten portfel z Binance Smart Chain.

Oprócz powyższych zabezpieczeń i porad, Binance prowadzi też tak zwaną Akademię, w której zamieszcza wszelkiego rodzaju artykuły na temat kryptowalut. Wiele z nich dotyczy kwestii bezpieczeństwa i są one polecane jako lektura dla klientów, którzy chcą aktywnie przyczynić się do zwiększenia ochrony swoich środków.

Handel kryptowalutami za pośrednictwem giełdy Binance

Jak przystało na lidera rynku, Binance może pochwalić się znakomitymi statystykami. Między innymi ponad 1,4 milionami przeprowadzanych transakcji na sekundę. Giełda oferuje szeroki wybór kryptowalut (ponad 170) oraz obsługę platformy w języku polskim. Na platformie można handlować w parach z wieloma walutami fiat, w tym z PLN, USD, EUR czy GBP. Ponadto na giełdzie dostępnych jest wiele stablecoinów: USDT, USDC, TUSD, PAX i inne.

Binance udostępnia wiele narzędzi dla swoich użytkowników. Otrzymujesz dostęp do ogromnej liczby wykresów i wskaźników analitycznych, które pozwalają Ci sprawdzać interesujące Cię tokeny na bieżąco. Oprócz aktualizowanych w czasie rzeczywistym kursów, możesz sprawdzić też jak wyglądały notowania w określonych przedziałach czasowych, a także posortować je według wybranych przez siebie metryk. Dzięki temu możesz dostosować wszystko pod swoje własne preferencje, co pozwoli Ci na skuteczniejsze usprawnianie strategii inwestowania.

Jedną ze strategii oferowanych przez giełdę Binance jest inwestowanie DCA (ang. Dollar Cost Averaging), czyli strategia inwestycyjna, która polega na systematycznym inwestowaniu stałej kwoty w określonych odstępach czasu. Oznacza to, że inwestor kupuje jednostki danego aktywa (w przypadku giełdy Binance kryptowaluty) w regularnych odstępach czasu, niezależnie od aktualnej ceny. Dzięki temu inwestor może zmniejszyć ryzyko związane z inwestowaniem w jednym momencie, ponieważ wykorzystuje średnią cenę zakupu.

Popularną strategią handlową dostępną za pośrednictwem Binance jest day trading. Jest to rodzaj inwestowania, w którym handlowcy kupują i sprzedają instrumenty finansowe (w tym przypadku kryptowaluty) w ciągu jednego dnia. Inwestorzy day tradingu starają się wykorzystać krótkoterminowe zmiany cen aktywów, aby zarobić pieniądze. Day trading wymaga szybkiego podejmowania decyzji i dużej wiedzy na temat rynku finansowego.

Czy na Binance trzeba się zweryfikować?

By móc zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem Binance, musisz otworzyć w serwisie swoje własne konto. Proces ten jest bardzo uproszczony i wymaga wykonania tylko dwóch kroków. Rejestracji, a następnie weryfikacji tożsamości na podstawie ważnego dokumentu (na przykład dowodu osobistego lub paszportu) oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Po tej procedurze otrzymasz pełny dostęp do funkcjonalności giełdy i nie pozostanie Ci nic innego jak zasilić konto i rozpocząć inwestowanie.

Raz na jakiś czas giełda Binance może Cię poprosić o przejście ponownej weryfikacji konta, ze względu na aktualizację standardów i zgodność z aktualnie obowiązującymi przepisami. Zostaniesz powiadomiony o takiej konieczności za pomocą wiadomości wysłanej na adres email powiązany z Twoim kontem Binance.

Ponowna weryfikacja będzie wymagała przejścia tych samych kroków co za pierwszym razem, czyli weryfikacji tożsamości za pomocą dowodu lub paszportu oraz potwierdzenie adresu zamieszkania. Nie dopełnienie obowiązkowej weryfikacji w wymaganym terminie, będzie skutkować ograniczeniem konta tylko do wypłat.

binance gif

Binance oferuje między innymi klasyczny interfejs przyjazny dla początkujących traderów, ale także opcje zaawansowane dla tych, którzy są doświadczeni w inwestowaniu w kryptowaluty i potrzebują wglądu w większą liczbę statystyk przed podjęciem decyzji. Giełda umożliwia także handel margin, czyli maksymalizacje zysków poprzez stosowanie dźwigni finansowej, a także inne rozwiązania. Mnogość opcji sprawia, że niezależnie od poziomu Twojej wiedzy, będziesz w stanie dopasować giełdę Binance pod siebie.

Prowizja jaką pobiera giełda Binance za handel kryptowalutami zależy od wielu czynników. Zasadniczo im więcej handlujemy, tzn. im większy wolumen transakcji generujemy tym mniejsze ponosimy opłaty. Wysokość prowizji zależy również od tego na jakich rynkach handlujemy i tak w zależności czy to będzie handel spot, czy handel futures, opłaty będą inne. Binance dość często wprowadza promocje na niektóre pary walutowe obniżając prowizję nawet do 0%. Wykorzystując natywny token BNB giełdy do opłat, również będziemy ponosić mniejsze opłaty. Należy śledzić bieżące promocje Binance, bo czasami możemy trafić na naprawdę ciekawe zniżki.

Oficjalny portfel Binance – Trust Wallet

Giełda Binance rozwija także swoją usługę przechowywania kryptowalut poprzez zdecentralizowany portfel Trust Wallet. Portfel działa jako aplikacja na urządzenia mobilne oraz jako rozszerzenie do przeglądarek. Zapewnia on dostęp do szerokiej gamy aktywów opartych na sieci Ethereum oraz na ponad 60 innych blockchainach. 

Dzięki Trust Wallet można także przechowywać tokeny NFT zbudowane na bazie Ethereum i BNB Smart Chain oraz korzystać z wbudowanej przeglądarki DApp, w której znaleźć można aplikacje z OpenSea, PancakeSwap, 1inch czy Uniswap.

Portfel został stworzony przez Viktora Radchenko w 2017 roku, a następnie rok później kupiony przez Binance i od tej pory jest rozwijany i ulepszany jako oficjalny portfel giełdy.

Binance Academy – miejsce, w którym możesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach

Nie sposób przejść obojętnie obok serwisu informacyjnego prowadzonego przez Binance obok giełdy. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat krypto i blockchainu. Całość artykułów jest skatalogowana w dość intuicyjny sposób, który pozwala początkującym traderom stopniowo zwiększać swoją wiedzę na temat branży.

Oprócz poradników i szkoleń dla amatorów, w Binance Academy nie brakuje też bardziej zaawansowanych materiałów oraz analiz branżowych, z których wielu ciekawych rzeczy mogą dowiedzieć się kryptowalutowi weterani.

Całość podzielona jest na bardzo przejrzyste kategorie, które pozwalają Ci wyszukiwać tematy na przykład poprzez tagowanie interesujących cię tokenów. Artykuły oznaczone są też stosownymi kolorami sugerującymi stopień ich zaawansowania.

Binance, kilka słów na koniec

Popularność i szybkość rozwoju Binance nie bierze się znikąd. Giełda stosuje szereg rozwiązań, które są po prostu łatwe w obsłudze i intuicyjne dla użytkownika. Duża liczba obsługiwanych kryptowalut sama w sobie sprawia, że nie można obok tej giełdy przejść obojętnie. Dodatkowo zapewnia ona prosty i szybki sposób na dokonywanie transakcji oraz nie posiada ukrytych kosztów. Samo założenie portfela na Binance jest darmowe.

Co interesujące, Binance oferuje także wsparcie klienta w języku polskim, więc w razie jakichkolwiek problemów, łatwo jest uzyskać rodzimym użytkownikom pomoc. Drugą stroną tego medalu jest to, że kontakt możliwy jest tylko za pomocą formularza zgłoszeniowego, więc może minąć nieco czasu zanim Twoja sprawa zostanie rozpatrzona.

Jeżeli jesteście zainteresowani giełdą to zachęcamy do zapoznania się z opiniami użytkowników, zamieszczonymi pod artykułem. Jeżeli natomiast jesteście już użytkownikami giełdy, to podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania platformy. Pozwoli to innym osobom podjąć lepszą decyzję przy wyborze giełdy kryptowalut do handlu.

> Lista i opinie o innych giełdach kryptowalut <

50 opinii o “Binance”

 1. Nazywam się Nastoyka Swego czasu często dałem się nabrać na sztuczki oszustów, czyli brokerów. Potem chciałem wypłacić środki i zacząłem szukać firm, które mogłyby wypłacić środki. Natknąłem się na firmę Broker Court. Biuro wydawało się dość poważne, zebrało mnóstwo pozytywnych opinii, a zapłatę pobierają dopiero po wykonaniu pracy. Kiedy dwa miesiące później dałem tym dziwakom 3000 dolarów, zdałem sobie sprawę, że nie ma żadnego nakazu zwrotu pieniędzy. Jak to mówią, darmowy ser tylko w pułapce na myszy. Ale mimo to udało mi się odzyskać ciężko zarobione pieniądze, nie tylko od brokera, ale także od firmowego Trybunału Maklerskiego. Jeśli potrzebujesz bezpłatnej konsultacji na temat brokera lub firm zajmujących się zwrotami, napisz na e-mail „wizardivanrecovery@gmail.com”, chętnie pomogą w każdy możliwy sposób, jak mówią „wizardivanrecovery@gmail.com”

  Odpowiedz
 2. BINANCE WŁAMALI SIĘ MOJE KONTO, NIGDY NIE ODZYSKAŁ MOJE KONTO BINANCE, WSPARCIE POWIEDZIELI ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ODZYSKAŁ JAKIŚ ŻART!!!!
  MUSI BYĆ SPOSÓB CHCE POWROTEM MOJE KONTO OTWARTY BINANCE!

  Odpowiedz
 3. Moje środki tez zostały zamrożone bo zostałem posądzany o pranie brudnych pieniędzy miałem do odbioru 22205 USD po wpłaceniu pieniędzy nikt się nie odzdzywa od tamtego czasu di momentu wpłaty dzwonili do mnie codziennie kiedy wpłaciłem nie ma żadnego kontaktu poprostu oszuści jeżeli ktoś miał taką sytuację i wie jak odzyskać stracone pieniądze proszę o pomoc

  Odpowiedz
 4. Tez zostałem oszukany przez firmę binance wpłaciłem 2 razy dałem się przerobić pani Kamili jak to w ogóle jej prawdziwe imię raz na 850 a drugi raz na 815 funtow tą firmą jest nie odpowiedzialna nie róbcie z nimi żadnych traznzakcji bo to oszuści noe patrzą na sytuację ludzi patrzą na swoją kieszeń zeby się dorobić na czyjejś naiwności głupi dałem się w to wciągną FIRMA BINANCE TO OSZUSTWO W 100 % namawiają a są dobrzy w tym co robią ostrzegam innych że współpraca z firmą BINANCE oszustwo

  Odpowiedz
 5. Czy to normalne aby nie można było przelać środków FIAT na Binance? Za każdym razem przelew jest odrzucany. Są to kwoty 10k-30k €. Czy są jakieś progi wpłat? Przelew jest wykonywany jak trzeba. Polskie litery w nazwisku są w tytule.
  Ich support nie wie w czym problem. Przez co muszę przelewać przez ZONDĘ.

  Odpowiedz
 6. Właśnie, ja mam podobna sytuację. Do Binance wpłyneły moje zyski z innej giełdy. Z Binance dostałam emaila, że ta transakcja o wartości około 8.700 EUR jest podejrzana z powodu możliwego prania brudnych pieniędzy. Według Departamentu Skarbu USA w przypadku możliwego programu prania pieniędzy musimy przedstawić dowód bogactwa. W następnym przypadku musi to zostać potwierdzone wyciągiem likwidacyjnym dostarczonym z konta kryptograficznego użytkownika lub środki mogą zostać zwrócone do pierwotnego miejsca przeznaczenia.
  Oznacza to, że przelewając 0,202259243228091 BTC do swojego bezpiecznego portfela wymienionego na fakturze, udowodnię swoje bogactwo. Jak tylko transakcja zostanie zakończona i proces weryfikacji zostanie zakończony, Moje środki zostaną przelane do mojego prywatnego portfela. Kwota pokrycia zostanie doliczona do kwoty depozytu, ponieważ nie jest to płatność, ale zwykły przelew.
  Czy ktoś z was ma doświadczenie i umie się poruszać po Binance??

  Odpowiedz
  • Na jakiej fakturze? Z jakiej giełdy wpłynęły Twoje środki do Binance? W jakiej walucie były to środki? Może faktycznie ktoś wykorzystał Twoje konto do prania pieniędzy. Niestety nie jest to rzadki przypadek, podobnie wykorzystywane są konta bankowe nieświadomych ludzi. Czemu akurat masz przelać 0,202259243228091 BTC?

  • Już się dowiedziałam na Binance że ktoś się pod nich podszywa i przesyłają takie emaile. To jest oszustwo!! Nie wiem jak to się skończy. Dobrze, że nic teraz nie wpłaciłam ale chciałabym odzyskać pieniądze, które zainwestowałam wcześniej. Z giełdy MIT-IC.NET

  • MIT-IC wygląda na jakiś scam bez licencji. Radzimy omijać tego typu firmy i korzystać tylko z licencjonowanych i sprawdzonych brokerów i giełd, z wieloma opiniami na wiarygodnych stronach internetowych. Odzyskanie pieniędzy z MIT-IC.NET może okazać się niemożliwe, a broker może chcieć wyciągnąć od nas dodatkowe pieniądze za wypłatę środków, co tylko powiększy naszą stratę.
   Na naszej stronie mamy ranking licencjonowanych brokerów:
   https://gieldykryptowalut.pl/najlepszy-broker-forex/

  • Na MIT-IC mój adres depozytowy ma prawidłową postać, ale pieniądze od nich do Binance nie doszły w dniu 02-11-2022. A co dziwniejsze miesiąc temu robiłam małą wypłatę 50$ z tego samego adresu depozytowego i wszystko do Binance przeszło ok.
   Ktoś musiał podmienić dwie małe literki w adresie.

 7. Mam problem z wypłatą środków,są zamrożone w ,,zimnym portfelu,,I muszę???wpłacić 10% wartości żeby mógł je uzyskać. Czy to jest standardowa polityka firmy.???

  Odpowiedz
  • Kto Ci to powiedział? Prawdopodobnie ktoś się podszywa pod Binance. Żeby wypłacić krypto z Binance giełda pobiera środki tylko i wyłącznie z Twojego konta na Binance, nie ma innej opcji. Nie ma opcji żeby żądała od Ciebie wpłaty dodatkowych środków. To musi być jakiś scam podszywający się pod Binance.
   Prawdopodobnie padłeś ofiarą oszustwa. Możesz napisać więcej szczegółów żeby przestrzec innych.

  • Możesz przytoczyć całą korespondencję z Binance bez wrażliwych danych. Sprawa wygląda dziwnie. Tak to nikt Ci nie pomoże bez większej ilości szczegółów.

 8. Witam.
  Mam pozycję long z dźwignią na Biance, miałem ustawiony take profit na 19500, cena osiągnęła 19504 a mnie nie zrealizowano zysków, dlaczego?

  Odpowiedz
  • Może triggerem nie była u Ciebie ostatnia cena tylko coś innego. Binance ma wiele ustawień.

  • Witam.
   Mam pozycję long z dźwignią na Biance, miałem ustawiony take profit na 19500, cena osiągnęła 19504 a mnie nie zrealizowano zysków, dlaczego?

 9. Binance ma bardzo dużo funkcji trochę to przytłacza, ale jest sporo fajnych tematów typu automatyczne inwestowanie dla takich co nie mają całego dnia na siedzenie przed wykresami

  Odpowiedz
  • Też polecam automaty, fajnie można wszystko ustawić i potrafi być z tego dobry zysk. I co istotne przy minimalnej pracy

  • Ja akurat miałem mały problem, bo nie przyjmowali moich dokumentów. Koniec końców oceniam na 4, bo w sumie support bardzo szybko działał.

 10. Binance jest bardzo intuicyjną giełdą. Robią wszystko żebyś wiedział na co się zgadzasz i raczej ciężko żeby coś poszło nie tak, chyba że ktoś w ogóle nie czyta komunikatów:D

  Odpowiedz
  • Tak 10 razy pytanie: czy aby na pewno to dobry adres? A czy sieć dobra? Trochę wkurzajace ale jak ktoś zaczyna dopiero to na pewno pomaga

 11. Binance nadal utrzymuje swoją przewagę nad konkurencją. Choć wydawało się, że może się to źle skończyć jak różne organy z różnych krajów zaatakowały giełdę. Binance jednak odpuścił walkę i wprowadził obowiązkową weryfikację użytkowników.

  Odpowiedz
 12. Uważać proszę na ij Company, the pacifica Group oni przy wypłacie swoich pieniędzy chcą wpłaty 520euro i straszą że po 2 dniach jak nie zapłacisz pieniądze przepadną

  Odpowiedz
  • Chcieli żebym ja wpłacił 800 euro na skrzynkę depozytową gdzie przeleją środki odmówiłem – sprawa trafiła na policje

 13. Tez tak myslalam na poczatku ze jest zajebista ale jest ch….a warta.i musze potwierdzic ze lekko powiedzianie sa zlodzielami.juz tyle razy w ciagu miesiaca co postawilam to albo sa opoznienia z dupy wziete bo jak cna rosnie od swiatowej gieldy jest duza roznica iles tam pipsow….a jak cena sie cofa to i binance i swiatowa gielda maja ta sama cene…ustawienie stop losa nie dziala prawidlowo i zamyka cie z opoznieniem ponizej jego….aplikacja i strona maja ogromne opoznienia i ogromne oplaty ze w momencie gdy myslisz ze zarobiles to przez ich bledny juz jestes stratny…..zawiesza sie zajebiscie w takich momentach ze w momencie przelogowania na nowo blagasz by cie z transakcji nie wywalilo…..itd.itd…BINANCE JSTE MOJA 1 GIELDA CO WYPROBOWALAM i polecam szukac innej….trafilam na podobna gielde ale ceny wachaja sie prawidowo ze swiatowa i nie trzeba tyle kombinacji i wysilku….

  Odpowiedz
  • Ja to wpłaciłam 250 euro i nie mam z nimi kontaktu. Raz zadzwonili tylko czemu nie handluje. I kontakt się urwał.

 14. O matko jak ta giełda się rozrosła. Giełda Binance stała się jakimś molochem w branży. Duży plus za to że można kupować u nich za złotówki i nie trzeba już najpierw kupować kryptowalut na giełdzie BitBay, żeby później je przelać na Binance, żeby później za to kupić inne krypto.

  Odpowiedz
 15. Chyba popularność giełdy przerosła oczekiwania samych twórców i musieli zawiesić rejestrację nowych użytkowników.
  Za ostatnie 24 h mają obrót prawie 10 mld $.

  Odpowiedz
 16. Giełda Binance od pół roku na rynku, a już jest na pierwszym miejscu pod względem obrotu (prawie 6 mld obrotu dziennie).

  Plusem giełdy jest to, że obecnie można wypłacać z niej dziennie 2 BTC bez weryfikacji i mają bardzo niskie fee 0,1 %, które może być jeszcze zmniejszone o 50 % w pierwszym roku, jeżeli używamy ich waluty BNB do płacenia fee.

  Odpowiedz

Dodaj opinię