bitbay gieldy 710x100

Darmowe bitcoiny, darmowe kryptowaluty, jak je zdobyć?

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, wiele osób zastanawia się, czy istnieją sposoby na ich łatwe i bezpłatne pozyskanie. Wbrew pozorom, uzyskanie darmowych kryptowalut jest jak najbardziej możliwe, choć może to wyglądać nieco inaczej, niż oczekujesz. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Darmowe bitcoiny – czy to realne?

BTC to nie tylko najbardziej popularna, ale także najwartościowsza kryptowaluta dostępna na rynku. Oczekiwanie, że znajdą się osoby, które będą chciały się jej pozbyć bez zysku, jest bardzo nierealne. Mimo wszystko istnieją sposoby na to, by pozyskać bitcoiny bez inwestowania w nie wkładu własnego. Jak to zrobić?

Warto rozejrzeć się za miejscami, które oferują BTC w ramach nagród. Niektóre z nich mogą oferować małe ilości tokenów w zamian za wyrażenie konkretnych zgód, wykonanie określonych zadań (polegających na przykład na wypełnianiu ankiet) albo dokonywanie zakupów na platformach partnerskich. Wiele firm wykorzystuje także BTC w ramach zapłaty za marketing afiliacyjny.

Pytanie tylko, czy pozyskane w ten sposób darmowe bitcoiny naprawdę takie są? Większość z wyżej wymienionych działań nie wymaga inwestycji pieniężnych, ale zamiast tego oczekuje innych form zaangażowania.

Airdropy – popularny sposób na darmowe kryptowaluty

Airdropy nazywane też niekiedy smartdropami, to forma aktywności, która może poskutkować otrzymaniem darmowych tokenów. Nie wymagają inwestowania ani aktywów cyfrowych, ani walut fiducjarnych.

Ideą airdropów jest to, że użytkownik w zamian za poświęcenie swojego czasu i wysiłku na wykonanie określonych zadań, otrzymuje cyfrowe aktywa. Obowiązki osoby partycypującej w airdropach mogą zakładać na przykład działania marketingowe, takie jak udostępnianie i polubienie konkretnych postów albo zostawianie pod nimi pochlebnych komentarzy.

Istnieją różne typy airdropów. Niektóre z nich wymagają na przykład posiadania już danych aktywów i przetrzymywania ich w portfelu. Nazywa się to holdowaniem, a darmowe kryptowaluty otrzymywane są wtedy w ramach nagrody za lojalność.

Kraniki kryptowalut – co to?

Kolejnym sposobem na darmowe kryptowaluty jest korzystanie z tak zwanych kraników. Są to specjalne strony, które oferują nagrody w postaci niewielkiej ilości tokenów za wykonywanie prostych zadań. Mogą zaliczać się do nich obejrzenie reklamy zamieszczonej na stronie albo wypełnienie captcha.

Nazwa kranik bierze się z tego, że wartość kryptowalut, które dostajesz za tego typu aktywności, jest bardzo mała. Przez co można porównać je do kropelek skapujących z niedomkniętego kranu, którymi bardzo trudno wypełnić szklankę.

Należy zaznaczyć, że darmowe kryptowaluty otrzymywane za pomocą kraników nie są sposobem na dobry zarobek. Aktywa, które są warte poważne pieniądze, nie korzystają z tego typu praktyk. Są one wykorzystywane głównie przez nowe i mało znane kryptowaluty, którym zależy na promocji.

Z powyższego powodu korzystanie z kraników, a także airdropów powinno być dla osób zajmujących się kryptowalutami jedynie dodatkowym zajęciem, nie zaś głównym pomysłem na inwestowanie.

Przykładem takiego airdropu jest rozdawanie nowych tokenów LUNA 2.0 związanych z powstaniem nowej sieci Terra, po niefortunnych zdarzeniach zakończonych dramatycznymi spadkami tokenów związanych z tym projektem.

Dodaj opinię