bitbay gieldy 710x100

Jak bezpiecznie kupić pierwsze kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Potencjał tego rozwiązania zaczynają widzieć już niemal wszyscy. Jak jednak zając się tym tematem w odpowiedzialny sposób? Zachęcamy do lektury naszego artykułu! Dowiesz się z niego jak kupić swoje pierwsze kryptowaluty bezpiecznie!

Bezpieczne kupowanie kryptowalut? Postaw na sprawdzoną giełdę

Decydując się na wejście na rynek obrotu kryptowalutami, nigdy nie należy działać pochopnie. Zalecamy poświęcenie stosownej ilości czasu na sprawdzenie swoich możliwości powiązanych z różnymi giełdami kryptowalut. Nie wszystkie z nich są godne zaufania.

Warto sprawdzić interesujące Cię giełdy pod kątem liczby kryptowalut, które są na nich oferowane, tabeli opłat i prowizji od transakcji, a także opinii klientów. Zwłaszcza te ostatnie mają duże znaczenie, bo zdradzają wiele o podejściu do obsługi klienta i supporcie.

Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju giełdy kryptowalut będą najlepsze, zachęcamy do sprawdzenia rankingu zamieszczonego na naszej stronie. Z jego pomocą będziesz mógł w prosty sposób porównać różne propozycje i wybrać z nich najlepszą opcję dla siebie.

Kupowanie kryptowalut – ile zainwestować?

Nieodzowną częścią bezpiecznego inwestowania w cyfrową walutę jest to, ile pieniędzy przeznaczasz na ten cel. Nigdy nie warto traktować kupowania kryptowalut jako ostatniej deski ratunki i przeznaczać na to swoich wszystkich oszczędności. Tego typu działania, zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tego rodzaju inwestycjami, bardzo szybko skończą się źle.

Należy odrzucić także wszystkie rady sugerujące, że wzięcie pożyczki na zakup kryptowalut jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego należy inwestować pieniądze, które się posiada, pamiętając o tym, by odpowiednio je dywersyfikować i nie wkładać całości w zakup jednego aktywa.

Skąd brać pieniądze na kupowanie kryptowalut? Przede wszystkim z nadwyżek oszczędności. To najbardziej odpowiedzialny i bezpieczny sposób na inwestowanie. Dzięki temu nawet w przypadku strat nie narobisz sobie długów ani nie zostaniesz z niczym.

Bezpieczne kryptowaluty? Zadbaj o dobry portfel

Zakup kryptowalut to jedno, ale ich przechowywanie to również ważna kwestia. Istnieje bardzo dużo cyfrowych portfeli, które umożliwiają przetrzymywanie wirtualnej waluty. Mogą występować w formie aplikacji, programu komputerowego, czy też być fizycznym nośnikiem. Niezależnie od formy, warto upewnić się, że obsługują wybrane przez Ciebie kryptowaluty i posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat sprawdzonych portfeli kryptowalut.

Dodaj opinię