bitbay gieldy 710x100

Binance zakończy wsparcie dla BUSD

Giełda opublikowała komunikat z informacją, że przestanie wspierać stablecoin BUSD w lutym 2024 r.

Ponieważ Paxos wstrzymał emisję nowych BUSD , Binance będzie stopniowo zaprzestawać wspierania produktów BUSD – pisze Binance w komunikacie.

Giełda poinformowała, że w związku z zakończeniem emisji BUSD przez Paxos, będzie stopniowo zaprzestawać wspierania produktów BUSD. W związku z tym Binance zachęca użytkowników, aby dokonali konwersji swoich BUSD na inne stablecoiny przed lutym 2024 r.

binance busd

Użytkownicy mogą wymieniać swoje salda BUSD na FDUSD przy zerowych opłatach transakcyjnych lub konwertować swoje salda BUSD na FDUSD po stosunku 1:1.

Giełda informuje, że będzie stopniowo wycofywać z listy pary handlowe BUSD i transakcje z depozytem zabezpieczającym. Już we wrześniu zostaną zawieszone pożyczki BUSD na Cross Margin, a w październiku BUSD przestanie być akceptowane jako zabezpieczenie Cross Margin i Portfolio Margin. Wszystkie pozostałe zmiany dostępne są na stronie Binance.

Zakończenie wsparcia dla BUSD było oczekiwane po tym jak w lutym tego roku firma Paxos otrzymała nakaz zaprzestania emisji stablecoina. Wkrótce po tym amerykańska Komisja SEC pozwała Binance i CZ za oferowanie nielegalnych papierów wartościowych, w tym BUSD. Już wtedy CEO Binance informował, że kapitalizacja rynkowa BUSD będzie się zmniejszać z czasem, a giełda zapewni użytkownikom odpowiednie rozwiązania w tym procesie.

Dodaj opinię