bitbay gieldy 710x100

Jak wysyłać pieniądze na cały świat za pomocą Binance P2P?

Zdecydowana większość osób polega na bankach w zakresie międzynarodowych przelewów pieniężnych, a także przelewów pieniężnych online. Według banków jak i samych użytkowników jest to najbezpieczniejszy i często jedyny sposób na transfer środków za granicę. Pytanie tylko: czy to na pewno prawda? Wraz z pojawieniem się kryptowalut i rozwojem technologii blockchain pojawiło jednak wiele nowych możliwości transferu pieniędzy poza granicę zamieszkałego państwa. Jednym z takich sposobów jest wysyłanie środków za pomocą Binance P2P. Czym jest wspomniane Binance P2P? Dlaczego jest łatwe, bezpieczne i tanie? Jak wysłać pieniądze na cały świat za pomocą Binance P2P? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym opiszemy krok po kroku jak realizować płatności za pomocą tej innowacyjnej usługi.

Dlaczego wysyłanie kryptowalut przez Binance P2P jest lepsze niż przelew bankowy?

Aby wysłać pieniądze za granicę w tradycyjny sposób, musisz skorzystać z usług operatora przekazów pieniężnych jak na przykład Western Union, lub zlecić bankowi bezpośredni przelew ze swojego konta bankowego. Zarówno banki jak i operatorzy tacy jak wspomniany Western Union zazwyczaj pobierają opłatę za międzynarodowe przelewy pieniężne. Zarabiają również na kursie wymiany, którego używają przy przeliczaniu jednej waluty na drugą. Wysyłając pieniądze z kraju nadawcy do odbiorcy, nadawca może ponieść opłatę transakcyjną, utratę wartości z powodu kursu wymiany oraz opłatę związaną z szybkością przelewu. Jest ona zależna od tego jak szybko odbiorca dostanie przesłane pieniądze.

Natomiast dzięki międzynarodowym przelewom kryptowalutowym można wysyłać Bitcoiny lub inne waluty cyfrowe bezpośrednio do portfela odbiorcy za pośrednictwem wymiany kryptowalut peer-to-peer (P2P). Po dotarciu do portfela, odbiorca może zatrzymać kryptowalutę lub ją wypłacić. Do takich form przekazu środków należy właśnie Binance P2P. Tym co przede wszystkim różni go od tradycyjnych form transferu pieniędzy jest to, że nie ma w nim pośrednika. Pisząc o pośredniku mamy tu głównie na myśli banki, przez które przechodzą tradycyjne transfery środków pieniężnych. Zatem pieniądze trafiają bezpośrednio z portfela nadawcy do portfela odbiorcy. Jakie to proste, prawda?

Globalne transakcje

Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że wybrane przez nas środki przesyłać możemy do każdego zakątka świata. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do internetu, swój własny, zasilony środkami portfel kryptowalut i adres portfela odbiorcy. On natomiast potrzebuje jedynie dostępu do internetu, aby korzystać z przesłanych pieniędzy. Nie musi iść do banku, na lokalną pocztę czy do bankomatu, aby wybrać przelane środki. Wystarczy do tego jedynie smartfon z dostępem do sieci.

Łatwe

Ponieważ kryptowaluty nie są powiązane z bankami ani instytucjami rządowymi, można wysyłać ich tyle, ile chcemy i kiedy tylko chcemy. Dodatkowo sprzedawcy mają swobodę określania, w jaki sposób chcą otrzymywać zapłatę. Na Binance P2P można kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą ponad 150 metod płatności, w tym lokalnego przelewu bankowego, Paypal, lokalnej waluty i wielu e-portfeli.

Bezpieczne

W przypadku tradycyjnego międzynarodowego przelewu bankowego przekazujemy pieniądze stronie trzeciej mając nadzieję, że dotrą tam, gdzie powinny. Dzięki przelewowi Binance P2P można przez cały czas dokładnie zobaczyć, gdzie znajdują się przelane środki. Ponadto giełdy P2P nie zbierają informacji o kupujących i sprzedających. Dzięki temu użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za gotówkę na Binance P2P bez konta bankowego.

Binance P2P zapewnia nam także bezpieczeństwo w razie wycofania się drugiej strony transakcji. Środki są zamrożone do momentu spełnienia przez obie strony warunków umowy tzw. usługa escrow, w przeciwnym razie transakcja nie dochodzi do skutku, a przesłane środki są zwracane na konto.

Niedawno Binance wprowadziło również usługę transakcji Cash-in-Person. Umożliwia ona osobiste przekazywanie lub otrzymywanie gotówki offline za zawierane transakcje. Giełda Binance nie uczestniczy z zawieraniu takich transakcji i nie bierze odpowiedzialności za ryzyko ewentualnych strat.

Zerowe opłaty

Ze względu na uproszczony charakter platformy Binance P2P koszty ogólne dla kupujących i sprzedających są zerowe. Może to być dość atrakcyjne, ponieważ przyjmujący (kupujący) są obciążani zerowymi opłatami transakcyjnymi, a także nadawcy (sprzedawcy) nie są obciążani żadną opłatą transakcyjną za żadne zrealizowane zamówienie.

Jak wysłać kryptowaluty do rodziny i przyjaciół na całym świecie za pomocą Binance P2P?

Wysyłanie kryptowalut do ludzi z całego świata jest banalnie proste i szybkie. Wysyłanie środków pieniężnych do rodziny i przyjaciół za pośrednictwem Binance P2P jest technicznie znacznie łatwiejsze niż korzystanie z instrumentów giełdowych, a także szybsze i bezpieczniejsze niż tradycyjne formy przelewów zagranicznych. Niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę niektóre niuanse i dokładnie znać całą sekwencję działań — od momentu rejestracji do złożenia pierwszego zamówienia. Poniżej przedstawiono szczegółowy poradnik, z którego należy skorzystać, aby wysyłać kryptowaluty w usłudze Binance P2P.

Utworzenie konta Binance

Pierwszym krokiem, aby wysyłać środki za pomocą Binance P2P jest utworzenie konta Binance. Aby to zrobić należy wejść na stronę giełdy Binance i wybrać jedną z poniższych opcji rejestracji:

rejestracja binance

Wybierając opcję „Zarejestruj się poprzez telefon lub e-mail” przechodzimy do następującego okna:

rejestracja binance2

Tutaj do wyboru mamy opcję rejestracji poprzez adres e-mail lub numer telefonu. Po wyborze odpowiedniej dla nas opcji wypełniamy resztę pól, zaznaczamy znajomość regulaminu Binance i klikamy „Utwórz Konto Osobiste”.

Weryfikacja konta Binance

Po utworzeniu konta należy je zweryfikować, aby można było korzystać z jego wszystkich funkcji. Aby to zrobić należy po zalogowaniu w prawym, górnym rogu najechać na ikonę swojego profilu, a następnie kliknąć „Weryfikacja”.

weryfikacja binance

Następnie w menu weryfikacji ponownie należy potwierdź swój region. Kolejno należy wybrać typ weryfikacji i kliknąć przycisk „Zweryfikuj Teraz”.

weryfikacja binance2

Teraz trzeba podać imię, nazwisko i datę urodzenia. W kolejnym polu wpisać miasto, adres zamieszkania, kod pocztowy i telefon. Kolejno system poprosi o potwierdzenie tożsamości poprzez dostarczenie skanu paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy. Na ekranie zostaną wyświetlone wymagania dotyczące plików. Po wysłaniu skanów musisz poczekać na weryfikację. Może to potrwać do 10 dni roboczych chociaż z naszego doświadczenia trwa to przeważnie około 24 godzin. Po potwierdzeniu danych dostępny będzie pełny dostęp do usług Binance.

Kupno kryptowalut na Binance P2P

Aby móc wysyłać kryptowaluty należy je w pierwszej kolejności zakupić. Aby to zrobić należy po najechaniu na „Handluj” w głównym, górnym menu wybrać opcję „P2P”.

kup binance p2p

Następnie należy wybrać „Kup”

kup binance p2p2

Po jej wybraniu wyświetli się lista dostępnych zleceń sprzedaży. Należy wybrać interesującą nas propozycję sprzedaży, kliknąć „Kup” i postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi na ekranie.

Trzeba posiadać wystarczające środki do zapłaty, a wymagana kwota zostanie automatycznie zarezerwowana. Być może trzeba będzie chwilę poczekać, aż sprzedawca potwierdzi transakcję. Jeśli tego nie zrobi, zarezerwowane środki zostaną zwrócone na konto. Po potwierdzeniu transakcja nastąpi natychmiast i kryptowaluta trafi na nasze konto.

Wysyłanie kryptowalut za pomocą poczty elektronicznej

Niezależnie od tego czy członkowie Twojej rodziny lub znajomi posiadają konto Binance, platforma umożliwia wysyłanie im posiadanych kryptowalut. Jak? Bardzo prosto: za pomocą adresu e-mail. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto za pomocą aplikacji Binance. Następnie należy skonfigurować opcję Binance Pay. Po wykonaniu tego kroku należy wybrać kolejno: „Portfel” > „Zapłać” > „Wyślij”. Pojawi się wtedy następujące okno:

prześlij binance p2p

W tym momencie należy wpisać adres e-mail odbiorcy naszego przelewu i kliknąć „Kontynuuj”. Następnie należy wybrać kryptowalutę i ilość, którą chcemy wysłać i kliknąć „Kontynuuj”. Wtedy wyświetli się okno z podsumowaniem płatności, które trzeba zatwierdzić przyciskiem „Potwierdź”. Po tym należy zweryfikować i zakończyć płatność wprowadzając swój kod PIN. Wtedy nastąpi potwierdzenie wykonania przelewu.

Wysyłanie kryptowalut za pomocą kodu QR

Aby otrzymywać lub wysłać kryptowaluty do i od innych użytkowników należy dotknąć skanera kodów QR na swojej stronie głównej, aby wygenerować unikalny kod QR, który będzie Twoim unikalnym adresem odbioru. Można również ustawić swój kod QR, aby otrzymywać preferowaną kryptowalutę. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy uzyskać dostęp do skanera kodów QR Binance. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem aplikacji Binance. Aby to zrobić należy wcisnąć skaner kodów QR w aplikacji Binance. Wtedy pojawi nam się okno z polem do zeskanowania kodu QR z adresem odbiorcy. Następnie należy zeskanować kod QR, potem wprowadzić kwotę do wysyłki, sprawdzić czy wszystko się zgadza i potwierdzić przelew.

Podsumowanie

Handel, wysyłanie i odbieranie środków za pomocą Binance P2P to rozwiązanie idealne do przesyłania środków do ludzi na całym świecie. Jest ono bardzo łatwe i przede wszystkim bezpieczne dla obu stron transakcji. Od teraz nie trzeba czekać godzinami czy nawet dniami na dostarczenie środków do rodziny czy znajomych na drugim końcu świata. Wystarczy skorzystać z naszego poradnika i zacząć dokonywać przelewów za pośrednictwem Binance P2P.

Dodaj opinię