bitbay gieldy 710x100

XM

xm broker opinie

Poznaj brokera XM

Grupa XM pozyskała ponad 5 milionów klientów z ponad 190 krajów na całym świecie, a ich obsługa oferowana jest w ponad 30 językach. To duża i sprawdzona platforma z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej. Dowiedz się o nich więcej, zanim zdecydujesz się zacząć korzystać z ich usług!

XM powstało w 2009 roku, zaczynając od uruchomienia firmowej strony i wprowadzenia na rynek platformy MT4. Już rok później firmie udało się uzyskać rejestrację w FSA oraz głównych organach nadzorujących Unii Europejskiej.

Rozwój firmy postępował w duchu usprawnień technologicznych. W 2011 roku XM wprowadziło do swoich usług transakcje mobilne, zaczęło też przykładać dużą uwagę do edukacji traderów, prezentując serie webinarów oraz filmów instruktażowych na temat Forex.

To XM zawdzięcza się wprowadzenie do użytku platform internetowych takich jak WebTrader 4 czy też Mirror Trader. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na szybką ekspansję w Europie i Azji oraz dalsze zwiększanie jej renomy i bazy klientów. Wszystko to poskutkowało nagrodą dla najszybciej rozwijającego się Brokera w 2013 roku oraz innymi branżowymi wyróżnieniami.

W kolejnych latach XM nie tylko kontynuowało ekspansję na wcześniej wymienionych kontynentach, ale weszło także na rynki Bliskiego Wschodu oraz Północnej Afryki. Do oficjalnych ambasadorów marki dołączył między innymi światowej sławy biegacz Usain Bolt. W 2016 roku XM otrzymało także licencję operacyjną od brytyjskiego Financial Conduct Authority (FCA).

Na początku roku 2017 XM przekroczyło próg jednego miliona obsługiwanych klientów i zostało sklasyfikowane wśród najlepszej setki przodujących firm na świecie, na liście skomponowanej przez World Finance 100. Firma uruchomiła także kolejną odsłonę platformy handlowej MetaTrader 5.

Kolejne lata skutkowały nie tylko nagrodami dla najlepszego brokera w Europie, czy w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, ale także wyróżnieniami z kategorii takich jak obsługa klienta czy badania rynku i edukacja. Wkrótce dołączyły do nich także nagrody globalne.

Do filozofii biznesowej wyznawanej przez XM według ich własnych słów, należy przede wszystkim dbanie o satysfakcję klienta. Starają się tego dokonać poprzez dopasowanie możliwości platform transakcyjnych i dokonywanych na nich transakcji do lokalnych warunków, w których te są wykorzystywane. Realizują się także przez organizowanie setek seminariów i szkoleń na całym świecie.

Czy XM jest bezpiecznym wyborem dla inwestora?

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem straty, jednakże oprócz tego na rynku finansowym, a zwłaszcza na wciąż słabo regulowanych giełdach kryptowalut, często dochodzi do różnego rodzaju nadużyć względem użytkowników. Z tego powodu zachęcamy do sprawdzania każdego brokera, z którego usług masz zamiar korzystać, pod kątem środków bezpieczeństwa, jakie ten zapewnia swoim klientom. W ten sposób znacząco zmniejszasz ryzyko padnięcia ofiarą wszelkiego rodzaju nadużyć.

Czy XM jest transparentne? Odpowiedź jest twierdząca. Wszelkie ceny, realizacja zleceń i promocje są udostępniane bez ukrytych warunków. Nie bez powodu firma regularnie zgarnia wyróżnienia za wysoki poziom obsługi swoich klientów.

Gwarantem tego, że broker działa zgodnie z literą obowiązującego prawa, są licencje wydane przez odpowiednie finansowe organy nadzorcze. Nad XM czuwa między innymi Financial Conduct Authority (FCA), będące brytyjskim odpowiednikiem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Organ ten cieszy się sporą renomą (również w Europie) i jego akredytacja może być traktowana jako swoisty „znak jakości”. Licencja od FCA oznacza, że firma została dogłębnie skontrolowana i spełnia wymogi bezpieczeństwa zarówno brytyjskiego, jak i europejskiego rynku finansowego. Kryteria, według których przeprowadzane są audyty, dotyczą między innymi bezpieczeństwa inwestycji, uczciwego traktowania klientów i prowadzenia działalności zgodnie z wymogami uczciwej konkurencji. Oprócz FCA, grupa XM posiada także australijską licencję ASIC, cypryjską CySEC oraz IFSC z Belize i DFSA ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Biorąc pod uwagę liczbę regulacji, które broker musiał spełnić, by przejść weryfikacje wykonywane przez tyle organów nadzorczych, można ze spokojem założyć, że jego praktyki są w pełni uczciwe.

Do innych zabezpieczeń stosowanych przez XM należy współpraca z renomowanymi bankami o ratingu na poziomie inwestycyjnym i przechowywanie środków klientów na oddzielnych kontach. Dodatkowo fundusze użytkowników detalicznych objęte są ubezpieczeniem w ramach Funduszu Rekompensacyjnego Inwestora. Oznacza to, że w przypadku niewypłacalności brokera, nie stracisz przechowywanych u niego pieniędzy. XM zapewnia też swoim klientom ochronę przed ujemnym saldem, co w praktyce oznacza brak możliwości straty kwot większych, niż wynosi stan danego konta.

Poniekąd pod kwestie bezpieczeństwa można podciągnąć także to, że każdy klient XM otrzymuje swojego osobistego opiekuna klienta i ma ciągły dostęp do wsparcia, również w języku polskim.

xm broker

XM a kryptowaluty. Co warto wiedzieć?

Waluty cyfrowe nie są głównymi instrumentami oferowanymi przez platformy handlowe XM, jednakże są na nich oczywiście obecne. Od 2017 roku za pomocą MetaTrader 5 udostępnia kontrakty CFD na Bitcoina, a oferta została w późniejszym czasie uzupełniona także o tak popularne monety jak Ethereum, Litecoin, Dash oraz Ripple.

Do zalet inwestowania w kryptowaluty za pośrednictwem XM należy między innymi fakt, że nie wiąże się to z żadnymi opłatami ani prowizjami. Broker oferuje także bardzo korzystną dźwignię o wartości 1:5. Oznacza to, że potrzebujesz tylko dwudziestu procent początkowego kapitału wymaganego w inwestycję w daną monetę, a reszta może zostać wyłożona przez XM. Dzięki temu możesz znacząco zwiększyć potencjalny zysk lub stratę z danej inwestycji.

Sama platforma MT5 jest bardzo intuicyjna i dość prosta w obsłudze, nawet dla początkujących inwestorów. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że została przystosowana zarówno pod sprzęt stacjonarny, jak i urządzenia mobilne (działające na systemach operacyjnych Android i iOS). Do jej głównych funkcji należy między innymi obsługa wszystkich rodzajów zleceń, wewnętrzny system mailingowy, testery i alerty dla wielu walut, a także wyświetlanie do stu wykresów równocześnie i łącznie blisko sto dwadzieścia wskaźników technicznych i analitycznych. Dzięki tym możliwościom będziesz mógł przeprowadzać i analizować swoje inwestycje w każdych warunkach i miejscu.

MT5 jest odpowiednią platformą handlową zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów. Zapewnia dużą różnorodność zleceń oczekujących, takich jak buy limit, buy stop, sell limit, sell stop, buy stop limit, sell stop limit. W duchu wdrażania nowoczesnej technologii, całość została napisana w języku MQL5 i zapewnia wsparcie dla traderów, którzy programują własne boty inwestycyjne.

Korzystanie z konta na MetaTrader 5 jest koniecznością, jeżeli chcesz spekulować na kontraktach CFD na kryptowaluty. Poprzednie wersje platformy nie obsługują tego rodzaju transakcji.

Jak zacząć handlować kryptowalutami na XM

Podobnie jak w przypadku innych brokerów, by rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty za pośrednictwem usług XM, należy założyć tam osobisty rachunek. Jest to prosty proces zajmujący najwyżej parę minut. Wymaga podania danych personalnych oraz ich zweryfikowania na podstawie przesłania skanów odpowiednich dokumentów. Są to na przykład dowód osobisty lub paszport, a także coś, co poświadcza podane podczas rejestracji miejsce zamieszkania. Może to być skan rachunku za media lub wyciągu bankowego, na których znajduje się aktualny adres (z datą nie starszą niż trzy miesiące wstecz).

Zakładając konto na XM otrzymujesz również dostęp do wersji demonstracyjnej, z której możesz korzystać bez ograniczeń czasowych (aczkolwiek po 90 dniach nieaktywności zostanie ono zamknięte, można je jednak otworzyć na nowo). Wszystkie funkcje konta demo odpowiadają realnym możliwościom platformy, dlatego doskonale sprawdza się ono jako wprowadzenie lub szkolenie dla początkujących inwestorów. Możesz poznać za jego pośrednictwem wszystkie mechanizmy bez żadnego ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy. Miej jednak na uwadze, że wraz z inwestowaniem przy pomocy realnych środków, w grę wchodzą również czynniki psychologiczne, więc nawet dogłębne poznanie wersji demonstracyjnej nie przygotuje Cię w stu procentach do korzystania z prawdziwego konta.

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty i nie chcą ryzykować utraty dużych środków, z pewnością ucieszą się z faktu, że XM wymaga bardzo małego depozytu w celu rozpoczęcia handlu. Minimalna kwota odpowiednia do konta transakcyjnego każdego typu wynosi 5 dolarów amerykańskich. Dzięki temu każdy może sobie pozwolić na start.

Broker XM i materiały edukacyjne

Do niewątpliwych zalet XM należy to, że zapewniają nie tylko szeroko zakrojone wsparcie dla klientów, ale także dostarczają mnóstwo różnego rodzaju materiałów edukacyjnych na temat rynków finansowych. Oprócz wszelkiego rodzaju artykułów, filmów edukacyjnych oraz webinarów, bardzo często i regularnie organizowane są też szkolenia online w czasie rzeczywistym dla najbardziej ambitnych klientów. Niestety ich wadą jest to, że zazwyczaj dostępne są wyłącznie w języku angielskim.

Korzystając z badań udostępnionych przez XM poszerzysz swoją wiedzę na temat prognoz rynkowych, przewidywania zmian i odpowiedniego reagowania na nie w kontekście inwestycji. Są to tematy zdecydowanie warte zgłębienia, jeżeli planujesz wejść głębiej w handel na giełdach kryptowalut i nie tylko.

Broker XM – podsumowanie

Platforma handlowa oferowana przez XM cieszy się dobrymi opiniami i od lat utrzymuje się wśród liderów na rynku. Broker XM jest szczególnie polecany wszystkim początkującym, gdyż zapewnia odpowiednie materiały wprowadzające oraz przyjazną w obsłudze, intuicyjną aplikację. Należy dodać do tego jeszcze bardzo rozbudowany dział FAQ znajdujący się na stronie. Do wad można zaliczyć stosunkowo niską liczbę instrumentów w kategorii kryptowalut, która nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77.19% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

1 opinia o “XM”

Dodaj opinię