bitbay gieldy 710x100

eToro

etoro opinie

68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Poznaj eToro – podstawowe informacje i historia

Platforma eToro ma spore doświadczenie na rynku finansowym. Od ponad dekady należy do grupy liderów globalnych technologii finansowych (Fintech) i posiada ogromną rzeszę zarejestrowanych użytkowników, a także bogaty wybór różnorodnych oraz innowacyjnych narzędzi inwestycyjnych.

Początki eToro sięgają 2007 roku, w którym trzech założycieli postanowiło stworzyć łatwo dostępną platformę, dzięki której inwestowanie stałoby się osiągalne dla każdego, niezależnie od położenia geograficznego. Ich misją było ograniczenie zależności klientów od tradycyjnych instytucji finansowych i danie im większej swobody, właściwej dla nowoczesnego, zinformatyzowanego i globalnego społeczeństwa.

Od początku wyróżnikiem eToro było ich podejście do klienta. By ułatwić proces inwestowania, opracowali graficzną platformę, dzięki której wszelkie instrumenty finansowe stały się dużo bardziej przystępne i intuicyjne. Wszystko to również dla osób, które wcześniej nie miały dużego doświadczenia w branży inwestycyjnej.

etoro inwestowanie społecznościowe

W 2009 roku eToro wprowadziło do użytku platformę WebTrader, która zawierała profesjonalne narzędzia odpowiednie zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych, doświadczonych inwestorów. Z miejsca stała się ona bardzo popularna, umożliwiając intuicyjne inwestowanie w aktywa finansowe online. Pęd do innowacji zaowocował w 2010 stworzeniem platformy inwestycji społecznościowych OpenBook. Umożliwiła ona kopiowanie skutecznych inwestorów za pomocą nowoczesnych funkcjonalności. Platforma zyskała ogromny poklask i została nagrodzona między innymi tytułem Finovate Europe Best of Show 2011. Obie platformy zostały później zintegrowane ze sobą, co jeszcze bardziej ułatwiło korzystanie z nich.

W 2012 eToro weszło do świata mobilnego, przygotowując aplikacje swoich platform inwestycyjnych dostosowane pod system Android i pod urządzenia marki Apple. Doskonale wpisywało się to w filozofię firmy chcącej zapewnić nieograniczony dostęp do inwestowania bez względu na lokalizację.

Rok 2017 był pod wieloma względami rewolucyjny, bo to właśnie wtedy eToro wprowadziło do swojej oferty możliwość inwestowania krótko i długoterminowego w kryptowaluty. Na platformie pojawiły się Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i wiele innych. Od tamtego czasu eToro nieustannie rozwijają swoją platformę zorientowaną wokół cyfrowych walut i z pewnością można spodziewać się po nich regularnego wprowadzania nowych, odważnych innowacji w tej dziedzinie!

Czy korzystając z eToro, możesz czuć się bezpiecznie?

W jakichkolwiek działaniach inwestorskich, poza naturalnym ryzykiem finansowym związanym z inwestowaniem, często martwimy się też o możliwość stania się ofiarami oszustów. W przypadku giełd kryptowalut niestety nie brakuje negatywnych przykładów różnego rodzaju scamów oraz piramid finansowych. Dlatego zawsze należy szczególnie mocno pochylać się nad kwestiami bezpieczeństwa, jakie zapewniają dane platformy. Jeżeli chodzi o eToro, z całą pewnością możemy powiedzieć, że w kwestii ochrony środków klienckich uczyniono tu naprawdę wiele.

Platforma jest nadzorowana przez oficjalne instytucje finansowe, co z pewnością budzi zaufanie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że eToro jest odpowiednio kontrolowane, działa zgodnie z obowiązującym prawem i nie jest firmą krzakiem, która zniknie bez śladu z Twoimi pieniędzmi. Czuwają nad tym między innymi tak uznane organizacje, jak Financial Conduct Authority, Cyprus Securities and Exchange Commission oraz Australian Securities and Investments Commission. Polityka eToro jest całkowicie zgodna z wymaganiami nakładanymi na tego rodzaju instytucje przez dyrektywy Unii Europejskiej, a także amerykańskie odpowiedniki prawne.

Warto też dodać, że platforma eToro przechowuje informacje na temat swoich zarejestrowanych użytkowników w bezpieczny sposób. Korzysta z szyfrowania SSL i współpracuje z bankami w kwestiach ochrony środków finansowych swoich klientów. Wszelkie dane logowania mogą zostać dodatkowo zabezpieczone podwójnym uwierzytelnianiem. Co istotne, platforma monitoruje również swoich użytkowników i sprawdza, czy nie wykonują oni nielegalnych lub podejrzanych praktyk, dzięki czemu wszelkie działania oszustów są dość szybko ukracane.

Broker etoro
68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą

Handel kryptowalutami na eToro – co powinieneś wiedzieć?

eToro zapewnia dość duże możliwości w kwestii inwestowania w kryptowaluty. Strategia platformy sprawia, że oferuje ona bardzo wiele rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjnego, przyjaznego dla początkujących użytkowników interfejsu. Wszystko to sprawia, że eToro pozostaje jednym z najpopularniejszych wyborów na rynku.

Platforma opiera się na handlu kontraktami CFD dla ponad 15 najpopularniejszych kryptowalut. Prawdziwy potencjał eToro ujawnia się w jego możliwościach społecznościowych. Możesz śledzić doświadczonych inwestorów osiągających sukcesy i wchodzić z nimi w interakcje oraz kopiować ich strategie. Wszystko to bez dodatkowych opłat, gdyż kopiowani przez innych handlarze otrzymują prowizję bezpośrednio z programu partnerskiego eToro. Dzięki temu obrót kryptowalutami staje się jeszcze bardziej przystępnych dla początkujących, a także wszystkich tych, którzy nie mają czasu na długotrwałe analizowanie i śledzenie trendów oraz wskaźników.

Dla każdej z oferowanych na eToro monet dostępne są zaawansowane informacje na temat ich trendów. Można śledzić je przy pomocy wykresów i narzędzi analitycznych, dzięki czemu w zdecydowanie łatwiejszy sposób można ocenić ich potencjał inwestycyjny i podjąć decyzje o kupnie lub sprzedaży.

Platforma wyposażona jest w pożyteczne funkcje takie, jak chociażby parametry Stop Loss, czyli zlecenia zatrzymania strat czy Take Profit, nakazujące zlecenia realizacji zysków. W ten sposób strategia inwestycyjna może zostać w większym stopniu zautomatyzowana i zabezpieczona na wypadek, gdybyś przegapił odpowiedni moment działania.

Bardzo istotne z perspektywy nowych użytkowników może być to, że eToro nie wymaga opłat za otwarcie ani prowadzenie rachunku.

Portfel kryptowalut od eToro

Jedną z dodatkowych funkcjonalności powiązaną z inwestowaniem w kryptowaluty na platformie eToro jest łatwy w obsłudze i bezpieczny portfel, umożliwiający przechowywanie ponad 120 różnych walut cyfrowych.

Wśród jego możliwości znajduje się między innymi wymiana kryptowalut oraz dostęp do prywatnego adresu on-chain, który umożliwia przechowywanie, odbieranie i przelewanie cyfrowej waluty w dowolnym miejscu łańcucha bloków. eToro Wallet jest również bardzo chwalony za kwestie bezpieczeństwa, gdyż posiada wysokiej klasy zabezpieczenia chroniące przed DDoS oraz umożliwia korzystanie z usługi klucza prywatnego.

By móc korzystać z portfela cyfrowego eToro Wallet wystarczy zweryfikować rachunek oraz numer telefonu.

Jak zacząć inwestycje w kryptowaluty na eToro

Platforma eToro wymaga utworzenia rachunku. Jest to nieskomplikowany proces, który odbywa się szybko i nie trzeba uiszczać przy tym żadnych opłat. W celu rejestracji wystarczy stworzyć nazwę użytkownika, hasło oraz zaakceptować warunki. Dodatkowo wymagane jest również podanie numeru telefonu w celach weryfikacyjnych.

Po utworzeniu rachunku zyskujesz również dostęp do konta demonstracyjnego. Dzięki niemu możesz zapoznać się z podstawowymi funkcjami eToro oraz mechaniką inwestycji, bez ryzyka poniesienia realnych strat. Do Twojej dyspozycji zostanie oddane 100 tysięcy wirtualnych dolarów amerykańskich, które pozwolą Ci nawet na zabawę w inwestowanie na dużą skalę. To znakomite narzędzie do nabierania wprawy w obrocie kryptowalutami.

Dokonywanie inwestycji za prawdziwe pieniądze, wiąże się z pełną aktywacją Twojego profilu. Proces ten wiąże się z uzupełnieniem konta o podstawowe informacje osobowe, w tym potwierdzenie tożsamości (za pomocą paszportu lub dowodu osobistego) oraz adresu (dowolny dokument nie starszy niż 6 miesięcy, zawierający Twoje imię i nazwisko oraz adres). Procedura ta dokonywana jest zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami Unii Europejskiej, więc nie powinieneś się nią martwić. Dopiero po uzupełnieniu profilu o niezbędne dane i ich weryfikacje, eToro dokonuje autoryzacji pozwalającej Ci na obrót realnymi środkami.

Po załatwieniu tych formalności możesz dokonać pierwszej wpłaty. Minimalna kwota depozytu w przypadku Polski i większości krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej wynosi równowartość 50 dolarów amerykańskich. Wysokość kwoty może różnić się w zależności od wybranej formy płatności. Zalecamy zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi bezpośrednio na stronie eToro w celu upewnienia się co do szczegółów.

Samodzielne inwestowanie w kryptowaluty w eToro

Wymienialiśmy wcześniej sposób handlu polegający na kopiowaniu działań popularnych inwestorów. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne rozwiązanie, jakie oferuje eToro. Platforma umożliwia samodzielne nabywanie kontraktów CFD. Warto wiedzieć, że ta metoda nie oznacza nabywania prawa do posiadania danych kryptoaktywów, a opiera się na osiąganiu zysków lub strat z tytułu różnicy kursowej.

Metoda samodzielnego handlu kryptowalutami w eToro jest przede wszystkim doskonałym rozwiązaniem dla osób, które interesują się tematem i na bieżąco śledzą trendy, które pozwalają im na podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych. Pozwala ona także na skuteczną naukę w wypadku początkujących osób ale należy przy tym pamiętać, że jest ona obarczona dużym ryzykiem.

eToro umożliwia także czerpanie dodatkowych zysków ze stania się popularnym inwestorem, którego działania inni chcą kopiować. Odbywa się to w formie comiesięcznego wynagrodzenia. Jeżeli jesteś wprawnym spekulantem, powinieneś zainteresować się szczegółami ich programu partnerskiego.

eToro – podsumowanie

Platforma eToro to doskonałe i sprawdzone narzędzie, które przez wiele lat istnienia cały czas należy do branżowej czołówki. Zapewnia nie tylko bezpieczne, ale także intuicyjne środowisko do inwestowania w kryptowaluty. Nadaje się zarówno dla zaawansowanych traderów o dużym doświadczeniu, jak i pasjonatów, którzy dopiero zamierzają wejść w świat giełdy.

eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.
Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.
Inwestowanie w kryptoaktywa jest nieuregulowane w niektórych krajach UE i Wielkiej Brytanii. Brak ochrony konsumenta. Twój kapitał jest zagrożony.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie dotyczą konkretnych podmiotów.

2 opinie o “eToro”

Dodaj opinię