bitbay gieldy 710x100

Kucoin

kucoin

KuCoin – giełda dla ludzi

KuCoin jest dobrze znaną w branży giełdą kryptowalutową, która ugruntowała swoją pozycję jako wiodący punkt kompleksowej obsługi dla różnych operacji krypto. W chwili obecnej podmiot ten oferuje ponad 200 kryptowalut, ponad 400 rynków i jest jednym z najbardziej zróżnicowanych miejsc wymiany kryptowalut online. Sama platforma oferuje bezpieczeństwo na poziomie banku, przejrzysty i przyjazny dla początkujących interfejs użytkownika oraz szeroki zakres usług kryptowalutowych w tym:

 • handel depozytami zabezpieczającymi i kontraktami futures,
 • wbudowany handel P2P,
 • możliwość zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej,
 • pożyczki kryptowalutowe,
 • staking,
 • możliwość udziału w nowych ofertach Initial Exchange (IEO) za pośrednictwem KuCoin Spotlight i wiele innych!

W niniejszym artykule piszemy o tym, dlaczego ta platforma może być atrakcyjna, co oferuje i jakie są jej koszty oraz historia. Zapraszamy!

Co oferuje KuCoin?

KuCoin wyrósł na wiodącą giełdę kryptowalut, z której usług korzysta jedna czwarta użytkowników cyfrowych aktywów na całym świecie. Opracował imponujący zestaw usług w tym platformy typu fiat on-ramp, transakcje futures i marżą, usługi dochodu pasywnego, takie jak stakowanie i pożyczki, rynki peer-to-peer (P2P), platformy IEO do finansowania społecznościowego kryptowalut i wiele innych. Poniżej przedstawiamy opis tego, jakie funkcje oferuje KuCoin:

 • Kupuj i sprzedawaj 200 kryptowalut z niskimi opłatami na całym świecie – Jako jedna z najlepszych giełd kryptowalut, KuCoin obsługuje szeroką gamę aktywów kryptowalutowych. Oprócz bonusów i rabatów pobiera opłatę w wysokości 0,1% za transakcję oraz niewielkie opłaty za handel kontraktami terminowymi.
 • Kupuj kryptowaluty za pomocą najlepszych walut fiducjarnych, w tym USD, EUR, CNY, GBP, CAD, AUD i wielu innych – KuCoin pozwala kupować kryptowaluty za pomocą fiat przy użyciu karty P2P fiat, karty kredytowej lub debetowej za pośrednictwem Simplex, Banxa lub PayMIR.
 • KuCoin to doskonała obsługa klienta, z którą można się skontaktować 24/7 za pośrednictwem strony internetowej, poczty e-mail, systemu biletowego i innych kanałów.
 • KuCoin gwarantuje bezpieczeństwo aktywów na poziomie banku. Wykorzystuje on wiele środków bezpieczeństwa, w tym portfele z mikrowypłatami, wielowarstwowe szyfrowanie na poziomie branżowym, dynamiczne uwierzytelnianie wieloskładnikowe oraz dedykowane wewnętrzne działy kontroli ryzyka, które nadzorują codzienne operacje na danych zgodnie ze ścisłymi standardami bezpieczeństwa.
 • Kontrakty terminowe na KuCoin i handel depozytami zabezpieczającymi – Długie lub krótkie pozycje na ulubionych kryptowalutach z dźwignią do 100x!
 • Zarabiaj krypto z KuCoinem – Platforma oferuje staking, miękki staking i bonus KuCoin Shares (KCS). Dzięki temu możesz osiągać pasywne dochody!

Krótko mówiąc, KuCoin to świetna giełda kryptowalut dla traderów. Charakteryzuje się wysoką płynnością, dużą liczbą użytkowników, szerokim wyborem obsługiwanych aktywów i usług oraz niskimi opłatami transakcyjnymi. Ponadto nie wymusza kontroli KYC na wszystkich klientach, co pozostaje cenną korzyścią dla osób dbających o prywatność.

KuCoin – historia

Chociaż giełda zaczęła działać w połowie 2017 roku, to jej zespół założycielski eksperymentował z technologią blockchain już od 2011 roku. Architektura techniczna platformy została stworzona w 2013 roku. Przez wiele lat dopracowywane były wszystkie elementy aby ruszyć z platformą w sposób profesjonalny i bezpieczny. Co ciekawe – środki na rozwój KuCoin zostały zebrane za pośrednictwem ICO, które trwało od 13 sierpnia 2017 r. do 1 września 2017 r. W tym czasie KuCoin wyemitował tokeny KuCoin Shares (KCS), które są wykorzystywane do otrzymywania ofert specjalnych, rabatów handlowych, i czerpania części zysków z wymiany. ICO zakończyło się sukcesem, ponieważ KuCoin zebrał prawie 20 000 000 USD w BTC (w tamtym czasie) sprzedając 100 000 000 tokenów KCS. Cena ICO za pojedynczy KCS wyniosła 0,000055 BTC. Dziś siedziba firmy znajduje się na Seszelach. Mówi się, że KuCoin zatrudnia ponad 300 pracowników na całym świecie. Witryna handlowa jest tłumaczona na 17 języków, w tym angielski, rosyjski, koreański, holenderski, portugalski, chiński (uproszczony i tradycyjny), niemiecki, francuski, hiszpański, wietnamski, turecki, włoski, malajski, indonezyjski, hindi i tajski, co pokazuje skalę projektu!

Jak zweryfikować konto na KuCoin?

Od 1 listopada 2018 r. KuCoin wdrożył weryfikację KYC (Poznaj swojego klienta) w celu zwalczania przestępców i prania brudnych pieniędzy. Niemniej jednak korzystanie z KuCoin przy weryfikacji konta jest całkowicie opcjonalne, zwłaszcza jeśli jesteś traderem o niskim wolumenie. Oznacza to, że nie musisz weryfikować swojej tożsamości, aby handlować, jednak zweryfikowani użytkownicy mogą uzyskać korzyści, takie jak zwiększone dzienne limity wypłat lub uproszczone odzyskiwanie konta w przypadku utraty hasła lub dwuskładnikowego urządzenia uwierzytelniającego. Ponadto KuCoin ma trzy poziomy weryfikacji:

 • Konto niezweryfikowane – Wymaga weryfikacji przez e-mail, pozwala wypłacić do 2 BTC w ciągu 24 godzin.
 • Zweryfikowane konto indywidualne – Wymaga podania danych identyfikacyjnych, takich jak dowód osobisty lub paszport, a także kraju zamieszkania. Dzięki temu zwiększa się limit wypłaty do 100 BTC na 24 godziny.
 • Zweryfikowane konto instytucjonalne – Zwiększa się limit wypłat do 500 BTC na 24 godziny.

Według KuCoin, użytkownikom zdecydowanie zaleca się dokończenie weryfikacji, aby uniknąć problemów w przyszłości. Poza tym zweryfikowani użytkownicy będą mogli uczestniczyć w handlu fiat-to-crypto, gdy stanie się dostępny na platformie.

Przegląd opłat KuCoin

KuCoin oferuje jedne z najniższych opłat wśród giełd obsługujących altcoiny. Jego struktura opłat jest stosunkowo prosta i łatwa do zrozumienia. Po pierwsze, istnieją opłaty za transakcje spot KuCoin. Tutaj obowiązuje stała opłata w wysokości 0,1% za transakcję. Koszty są zwykle niższe w oparciu o 30-dniowy wolumen obrotu lub akcje KuCoin Shares (KCS), co pozwala na otrzymanie dodatkowych rabatów na opłaty transakcyjne. Możesz również użyć tokenów KCS do uiszczenia niektórych opłat transakcyjnych za pośrednictwem KCS Pay.

Fiaty i KuCoin

Możesz chcieć kupić kryptowaluty za waluty fiducjarne za pośrednictwem KuCoin. Giełda obsługuje różne metody, w tym bezpośredni zakup kartą za pośrednictwem integracji Simplex, Banx lub PayMIR, P2P Helpdesk i Express Checkout. Opłaty za te transakcje mogą się różnić w zależności od wybranej metody płatności, ale nie powinny przekraczać 5-7%. Ogólnie rzecz biorąc, KuCoin jest jedną z giełd o najniższych opłatach transakcyjnych. Obecnie w tym zakresie największym konkurentem KuCoin jest Binance, ponieważ obie giełdy mają podobne strategie konkurencyjne.

Jak używać platformy KuCoin?

KuCoin jest prosty i łatwy w użyciu nawet dla początkujących. Ma nowoczesny i prosty układ, obejmuje wszystkie strony i jest zasilany przez potężne API. Platforma handlowa wykorzystuje zaawansowany główny silnik transakcyjny, który może przetwarzać miliony transakcji na sekundę (TPS). Dodatkowo możesz przełączać się między starym i nowym interfejsem wymiany. Oba są wygodne na swój sposób, więc możesz zdecydować, czy wolisz stary, czy nowy układ platformy. Najważniejszą cechą każdej giełdy jest handel spot. Tutaj KuCoin umożliwia wymianę ponad 200 tokenów i kryptowalut przy dość niskich opłatach – jako taker lub maker opłata wynosi 0,1% za transakcję.

Świetna technologia i ekosystem KuCloud

Jak mogłeś zauważyć, KuCoin to stale rozwijający się ekosystem kryptowalutowy z rosnącym pakietem usług. Oprócz produktów wymienionych powyżej, KuCoin opracowuje również następujące rozwiązania:

 • KuChain – natywny blockchain opracowany przez społeczność KuCoin.
 • KuCloud – zaawansowane rozwiązanie w technologii white-label przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych uruchomieniem giełd spot i instrumentów pochodnych z odpowiednią płynnością. Składa się z dwóch usług – wymiany spot XCoin i rozwiązania platformy handlu derywatami XMEX .
 • Kratos – Oficjalna sieć testowa KuChain .
 • Ekosystem – Rosnąca infrastruktura KuChain obsługiwana przez KCS i różnych partnerów KuCoin.

Podsumowując, KuCoin jest wiodącą giełdą kryptowalut, która jest łatwa w użyciu z wieloma usługami zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Oprócz handlu spot, ma wiele inicjatyw, które pokazują chęć giełdy do innowacji i napędzania wdrażania nowych technologii i kryptowalut.

Czy KuCoin jest bezpieczny?

W kwietniu 2020 r. giełda ogłosiła strategiczne partnerstwo z Onchain Custodian, singapurskim dostawcą przechowywania kryptowalut, który obsługuje płatności KuCoin. Dodatkowo fundusze depozytowe są wspierane przez Lockton – jednego z największych prywatnych brokerów ubezpieczeniowych. Po stronie klienta możesz zmaksymalizować bezpieczeństwo swojego konta KuCoin, wprowadzając następujące elementy:

 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 • Pytania bezpieczeństwa.
 • Fraza bezpieczeństwa dotycząca ochrony przed wyłudzaniem informacji.
 • Fraza bezpieczeństwa logowania.
 • Hasło handlowe.
 • Weryfikacja telefoniczna.
 • Powiadomienia e-mailowe.
 • Ograniczanie adresu IP logowania.

Korzystając z tych ustawień, masz pewność, że twoje środki są bezpieczne. Jednak standardową rekomendacją jest to, żeby nie trzymać wszystkich swoich finansów na giełdzie, ponieważ takie rozwiązanie jest ryzykowne. Zamiast tego zachowaj tylko to, co możesz stracić. Ogólnie rzecz biorąc, większość użytkowników zgadza się, że KuCoin jest bezpieczną i niezawodną platformą.

Wpłaty i wypłaty KuCoin

W praktyce KuCoin, to platforma skupiająca się na wymianie kryptowalut na krypto, co oznacza, że teoretycznie nie możesz wpłacać żadnych walut fiducjarnych, chyba że kupisz je bezpośrednio za pośrednictwem integracji zewnętrznej, takiej jak SIMpplex lub Banxa. KuCoin nie ma opłat depozytowych i ma zmienne koszty w zakresie wypłat środków. Czas przetwarzania transakcji zwykle zależy od blockchaina aktywów, ale co do zasady – płatności są przetwarzane w ciągu godziny, więc transakcję zazwyczaj trafiają do portfela użytkownika w ciągu 2-3 godzin. Większe wypłaty są przetwarzane ręcznie, więc użytkownicy płacący wyższe kwoty mogą czasami czekać 4-8 godzin na realizację operacji!

Jak otworzyć konto KuCoin?

Kliknij przycisk „Zarejestruj się” , który znajduje się na górze strony KuCoin.

kucoin rejestracja

Wprowadź swój adres e-mail lub numer telefonu oraz silne hasło składające się z wielkich i małych liter oraz cyfr. Kliknij „Wyślij kod” i sprawdź pocztę e-mail lub telefon pod kątem kodu weryfikacyjnego, który również należy wpisać poniżej. Następnie zaznacz znak, że zgadzasz się z warunkami użytkowania Kucoins, naciśnij „Dalej”, ukończ captcha i jesteś prawie gotowy. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to potwierdzić swój adres e-mail za pomocą linku, który wysłano do twojej skrzynki odbiorczej. To wszystko! Gdy znajdziesz się na giełdzie, możesz wpłacić pierwsze środki.

Podsumowanie

KuCoin to ambitny i innowacyjny gracz w przestrzeni kryptowalutowej. Od momentu powstania w 2017 roku giełda odnotowała znaczny wzrost i jest obecnie jednym z liderów branży w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, jakości usług i funkcjonalności. W związku z tym giełda najlepiej nadaje się dla nowych i zaawansowanych traderów, którzy chcą uzyskać dostęp do popularnych i mniej znanych coinów oraz aktywów kryptowalutowych o małej kapitalizacji. Pamiętajmy, żeby po założeniu konta ustalić odpowiednią ilość zabezpieczeń i przechowywać na giełdzie tylko tyle kapitału, ile wymaga od nas trading.

Lista i opinie o innych giełdach kryptowalut

3 opinie o “Kucoin”

Dodaj opinię