bitbay gieldy 710x100

Kurs Binance Coin (BNB) cena, wykres, historia

{{coins?.name}} {{coins?.symbol}}

Miejsce {{coins?.market_cap_rank}}

{{ Precisious(currency[0])?.toString().replace(".", ",") }} PLN

{{ Precisious(currency[1])?.toString().replace(".", ",") }} USD
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_24h_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} % 24h
Kapitalizacja PLN
{{ nFormatter(coins?.market_data?.market_cap?.pln) }}
Udział w rynku
{{ parseFloat((coins?.market_data?.market_cap?.pln / total_market_cap) * 100)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Obrót 24h PLN
{{ nFormatter(coins?.market_data?.total_volume?.pln)}}
W obrocie {{coins?.symbol}}
{{ nFormatter(coins?.market_data?.circulating_supply) }}
ATH PLN
{{Precisious(coins?.market_data?.ath?.pln)?.toString().replace(".", ",") }}
Data ATH
{{formatDate(coins?.market_data?.ath_date?.pln)}}
Zmiana od ATH
{{ parseFloat(coins?.market_data?.ath_change_percentage?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Ile czasu od ATH
{{ moment(coins?.market_data?.ath_date?.pln) }}
Zmiana 1h
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_1h_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Zmiana 7D
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_7d_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Zmiana 1M
{{ parseFloat(coins?.market_data?.price_change_percentage_30d_in_currency?.pln)?.toFixed(2).replace(".", ",") }} %
Zmiana 1R

Wykres kursu Binance Coin. Notowania BNB online.

BNB – kryptowaluta od giełdy Binance

BNB to altcoin, który został stworzony w 2017 roku przez znaną giełdę kryptowalutową Binance. Początkowo jej sprzedaż miała być źródłem finansów pozwalających na ufundowanie samej giełdy. Ten cel został osiągnięty. Moneta została zaprojektowana na podstawie blockchaina Ethereum (w 2019 roku przeszła na własny blockchain) i podobnie jak bitcoin ma ograniczoną podaż, która wynosi 200 milionów BNB. Jest to działanie mające zapobiegać inflacji kryptowaluty i oznacza, że maksymalna liczba obecnych na rynku tokenów nie może przekraczać podanej wcześniej wartości.

BNB zostało stworzone przede wszystkim z myślą o tym, by wspomóc procesy transakcyjne wykonywane na giełdzie Binance i jest z nią ściśle powiązane. Przykładowo można za ich pomocą opłacać prowizje od przeprowadzanych w serwisie transakcji. Jej twórcy zapewniają dodatkowe bonusy, jeżeli używasz BNB w ten sposób, polegające na dodatkowych zniżkach do opłat. Z racji na ogromną różnorodność tej oferty, zachęcamy do sprawdzenia szczegółów bezpośrednio na stronie Binance.

Sukces tej kryptowaluty był bardzo duży, co pozwoliło giełdzie nie tylko na szybkie ufundowanie działalności, ale także w ciągu paru lat osiągnięcie pozycji jednego ze światowych liderów w branży.

Jeżeli interesuje Cię nie tyle inwestycyjna, a praktyczna strona BNB, to na stronie giełdy Binance znajdziesz także listę instytucji, które akceptują tą kryptowalutę jako środek płatności. Pośród nich znajdują się firmy z branży podróżniczej, finansowej czy też rozrywkowej. Grupa Binance wspiera także nowe startupy i oferuje współpracę podmiotom zainteresowanym zintegrowaniem z BNB.

Co interesujące z punktu widzenia inwestorów, Binance wdraża plan kwartalnego spalania BNB. Sprzyja to deflacji. Oznacza to zmniejszanie podaży tokenu, a co za tym idzie zwiększanie jego wartości. Cały proces ma trwać, aż do zniszczenia połowy całkowitej podaży, czyli 100 milionów BNB.

Kupno BNB za pośrednictwem brokera

Jeżeli chcesz zainwestować w Binance Coin to możesz to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z usług brokera oferującego kontrakty CFD. Na czym to polega? CFD wyklucza fizyczne posiadanie danej kryptowaluty, zamiast tego ewentualne zyski lub straty opierają się na spekulowaniu cenami. Jest to mechanizm grania na różnicę kursową znany z tradycyjnych giełd.

Korzystanie z usług brokerskich zapewnia spore możliwości inwestycyjne. Możesz między innymi korzystać z tak zwanych dźwigni finansowych. Polegają one na tym, że musisz ponieść jedynie część początkowych kosztów transakcyjnych, a resztę wykłada broker. Dzięki temu możesz dokonywać dużych zleceń nawet przy małym zasobie środków. Oznacza to potencjalnie dużo większe zyski, ale także i dużo większe straty, jeżeli operacja się nie powiedzie. Pamiętaj jednak, że każda inwestycja zawsze wiąże się z ryzykiem i nie powinieneś jej przeprowadzać, jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie z finansowymi konsekwencjami.

Handlowanie BNB za pośrednictwem brokera oznacza, że nie potrzebujesz cyfrowego portfela. Jest to nie tylko wygoda, ale także rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo przed cyberatakami. Jako że nie posiadasz fizycznie aktywów, w które inwestujesz, nie mogą być one wykradzione.

Biura brokerskie handlujące kryptowalutami bardzo często posiadają międzynarodowe licencje odpowiednich finansowych instytucji nadzorczych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają odpowiednie standardy oraz działają zgodnie z prawem. Stanowi to również duże zabezpieczenie dla Twoich środków finansowych na wypadek nieczystych praktyk lub upadłości danej spółki.

Jeżeli jesteś zainteresowany znalezieniem dobrego brokera handlującego BNB, zachęcamy do zapoznania się z opiniami zamieszczonymi na naszej stronie. Znajdziesz tam informacje odnośnie najpopularniejszych platform, dzięki którym będziesz mógł wybrać idealnie dopasowany do Twoich potrzeb serwis.

Handel BNB na giełdach kryptowalut

Alternatywą dla brokera jest zakup i sprzedaż BNB za pośrednictwem specjalistycznych giełd kryptowalutowych. W przypadku tej waluty przede wszystkim mowa o Binance. Transakcje możesz wykonywać za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych, z kartą płatniczą lub na własnych warunkach, negocjując bezpośrednio z innym posiadaczem BNB. Giełda udostępnia specjalistyczne narzędzia, dzięki którym możesz monitorować swoje inwestycje i sprawdzać bieżące kursy. Zachęcamy także do porównywania ich z aktualnymi notowaniami zamieszczanymi na naszej stronie. Dzięki temu będziesz mieć pełny obraz sytuacji i upewnisz się, że wykonujesz najkorzystniejsze działania.

W przeciwieństwie do kupowania za pośrednictwem brokera, inwestując na giełdach kryptowalutowych stajesz się posiadaczem BNB. Twoje monety są w takim wypadku przechowywane w specjalnym cyfrowym portfelu. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi opisami poszczególnych giełd kryptowalutowych, które możesz znaleźć na naszej stronie, w tym również artykułów na temat Binance. Znajdziesz tam przydatne informacje i porady.

binance gif

Dodaj opinię