bitbay gieldy 710x100

Jaki jest najlepszy kantor internetowy

Poznaj nasze zestawienie rzetelnych i godnych zaufania kantorów walutowych funkcjonujących na polskim rynku. Przedstawione przez nas podmioty działają od wielu lat, posiadają dobre opinie użytkowników i są cenione za bezpieczeństwo oferowanych usług.

Kantory w poniższym zestawieniu oferują internetową wymianę takich popularnych walut jak USD, EUR czy GBP, a niektóre z nich udostępniają również kupno lub sprzedaż bardziej egzotycznych pieniędzy.

Dlaczego warto zainteresować się kantorami online?

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, które w dużej mierze opiera się na usługach internetowych. Ten trend jest bardzo wyraźny również w branży finansowej, gdzie coraz większą popularność zyskują giełdy online, a także cyfrowa waluta. Niemniej, kiedy rozmawiamy o kantorach, wciąż widzimy, że wielu ludzi preferuje korzystanie ze stacjonarnych placówek. Zupełnie niesłusznie, albowiem ich internetowe odpowiedniki są w wielu kwestiach znacznie lepsze!

Zanim wymienimy bezpieczne i jakościowe kantory internetowe i zestawienie, jakie skonstruowaliśmy, odpowiemy na jedno podstawowe pytanie. Brzmi ono – co możesz zyskać, decydując na wymianę walut online? Podstawową zaletą korzystania z kantorów online jest to, że nie musisz wychodzić z domu, by przeprowadzić całą operację wymiany pieniędzy. To nie tylko wielka wygoda, ale także znaczna oszczędność czasu. Załatwiasz wszystko sprawnie oraz szybko, a dodatkowo minimalizujesz ryzyko kradzieży dzięki temu, że nie musisz poruszać się po mieście z dużą ilością wymienionej lub przeznaczonej na wymianę gotówki. Jako że wszystkie formalności załatwiasz za pomocą przelewu, minimalizowane jest też ryzyko pomyłki ludzkiej. To nie pracownik kantoru będzie przeliczał i wydawał Twoje pieniądze, tylko odpowiednie algorytmy.

Co, jeżeli zależy Ci na czasie? Korzystając z kantorów internetowych, nie jesteś uzależniony od godzin otwarcia danej placówki. Możesz dokonać wymiany waluty nawet w środku nocy. Usługi online są maksymalnie elastyczne, dzięki czemu możesz korzystać z nich siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Kolejną istotną rzeczą obok wygody i bezpieczeństwa transakcji, która przemawia na korzyść kantorów online, są korzystne spready. W przypadku placówek stacjonarnych, o wiele częściej możesz trafić na mało atrakcyjne kursy, które sprawiają, że wymiana gotówki przestaje być opłacalna. Dzieje się tak, ponieważ fizyczne kantory potrzebują większej prowizji, by móc się utrzymać i funkcjonować. Mają one dostęp do mniejszej liczby ludzi (ponieważ ta jest uwarunkowana konkretną lokalizacją) niż kantory internetowe, dlatego muszą sobie to rekompensować, co odbija się przede wszystkim na klientach. W przypadku wymiany gotówki online, zdecydowanie łatwiej znaleźć atrakcyjne kursy, dzięki którym transakcja jest dużo bardziej opłacalna.

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Korzystając ze sprawdzonych kantorów online, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich transakcji. Sprawdzeni usługodawcy korzystają na swoich stronach z protokołów SSL, które zapewniają szyfrowanie danych. Tego rodzaju certyfikaty to standard wykorzystywany od lat w bankowości internetowej.

W kantorach internetowych wszelkie przeprowadzane transakcje wymagają Twojej autoryzacji. Wiąże się to między innymi z dwustopniową weryfikacją, linkami aktywacyjnymi przesyłanymi na podany podczas rejestracji e-mail lub kodami SMS otrzymywanymi na telefon. Dzięki tego rodzaju zabezpieczeniom masz pewność, że żadne działanie nie zostanie wykonane bez Twojej pełnej zgody.

Funkcjonujące w Polsce kantory online muszą spełniać również szereg norm prawnych, aby zostały dopuszczone do działania. W ten sposób jesteś chroniony przed wszelkimi nadużyciami. Najbardziej rzetelne posiadają licencję od Komisji Nadzoru Finansowego. Wszystkie kantory internetowe z rankingu, który przedstawiamy poniżej, działają w pełni legalnie i możesz korzystać z nich bez obaw!

Kantory internetowe – zestawienie od gieldykryptowalut.pl

Przykładamy ogromną wagę do tego, by wszyscy użytkownicy naszego portalu mieli dostęp do rzetelnych i przydatnych informacji. Dlatego poświęciliśmy dużo czasu, by sprawdzić i ocenić popularne kantory internetowe. Dzięki temu stworzyliśmy aktualne zestawienie, które pomoże Ci szybko i sprawnie znaleźć najkorzystniejsze i bezpieczne usługi w kwestii wymiany walut tradycyjnych. Poznaj wytypowane i najlepsze naszym zdaniem TOP 4!

Cinkciarz

Nasz spis kantorów internetowych otwiera platforma Cinkciarz. Od lat jest to jeden z najpopularniejszych serwisów tego typu w polskim internecie. Posiada szereg licencji i pozytywnych opinii międzynarodowych audytorów finansowych, między innymi od międzynarodowej instytucji KPMG (która bada między innymi firmy notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych).

O dużej renomie Cinkciarza decyduje ogrom jego funkcjonalności. Serwis oferuje nie tylko aplikację mobilną, aktualne wykresy notowań, alerty i sprawne przekazy, ale także dostęp do kart wielowalutowych oraz Forex. Dzięki temu ostatniemu można traktować Cinkciarza nie tylko jako platformę do wymiany walut, ale również inwestycji. W porównaniu do konkurencji portal posiada także największy wybór różnego rodzaju walut, również tych mniej popularnych. Ten kantor internetowy oferuje też bardzo korzystne kursy w przypadku dużych transakcji, które przekraczają 50 tysięcy jednostek danej waluty.

Pomimo powyższych, Cinkciarz nie jest serwisem idealnym. Wypłaty środków obciążone są prowizją w wysokości 0,2%.

Internetowy kantor

Internetowykantor.pl cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów, których od 2010 roku obsłużył setki tysięcy. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to Internetowykantor.pl może pochwalić się między innymi wyróżnieniem w tej dziedzinie, przyznanym przez branżowy portal bankier.pl. Dodatkowo podobnie jak i pozostałe serwisy wymienione w naszym zestawieniu, ten kantor online również posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Jest to gwarant wysokiej jakości usług w kwestii ochrony klienta.

Jeżeli chodzi o kwestie transakcyjne, to nie musisz martwić się o dodatkowe koszty. Internetowykantor.pl również zapewnia darmowe i natychmiastowe wpłaty dla posiadaczy kont walutowych w większości popularnych polskich banków. Kantor posiada też korzystne oferty dla stałych klientów, które umożliwiają uzyskiwanie korzystniejszych kursów wymiany walut. Samo założenie i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe, a transakcje nie są obarczone żadną prowizją.

Internetowykantor.pl zapewnia stale aktualizowane wykresy z notowaniami walut oraz alerty, ale niestety nie umożliwia negocjowania kursów. W porównaniu do konkurencji może pochwalić się niskimi spreadami. Posiada również bardzo funkcjonalną aplikację mobilną. Wszystko to sprawia, że należy do zdecydowanej czołówki kantorów online działających w Polsce.

Walutomat

Walutomat jest to największym kantorem online w Polsce, który przeprowadza ponad sto tysięcy transakcji walutowych miesięcznie. Walutomat spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego oraz jest częścią spółki Currency One zrzeszającej również między innymi internetowykantor.pl. Portal może pochwalić się też bardzo sprawną obsługą klienta. Platforma Walutomat działa na rynku internetowym od 2009 roku, posiada więc bardzo duże doświadczenie i wiarygodność. Dużym ułatwieniem w korzystaniu z tego serwisu jest też sprawna aplikacja mobilna.

Niewątpliwą zaletą Walutomatu jest to, że czas oczekiwania na wymianę środków jest bardzo krótki. W przypadku korzystania z portfela elektronicznego na platformie transakcja jest przeprowadzana natychmiastowo. Następnie wystarczy przelać pieniądze na wybrane przez siebie konto walutowe. Dzięki współpracy z wieloma polskimi bankami, większość przelewów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Podobnie jak samo założenie i prowadzenie konta.

Bardzo ciekawą opcją jest to, że korzystając z Walutomatu masz możliwość negocjacji warunków wymiany. Możesz dokonać transakcji po aktualnie proponowanym przez platformę kursie albo zaproponować własny. W tym ostatnim przypadku wpłacasz wybraną przez siebie kwotę, ale wymiana zostanie przetworzona dopiero wtedy, kiedy druga strona zaakceptuje Twoją propozycję. W ten sposób masz pewność, że weźmiesz udział w transakcji dokładnie na takich warunkach, jakich oczekujesz. Warto nadmienić, że podstawowe kursy proponowane przez Walutomat i bez negocjacji często bywają bardzo korzystne w porównaniu do na przykład tych bankowych.

Wadą Walutomatu jest stosunkowo mała liczba dostępnych walut, w porównaniu z innymi kantorami internetowymi.

Kantor Ekspert

Kantor Ekspert to znana marka, która posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Działają online od 2014 roku, a wcześniej funkcjonowali jako kantor stacjonarny. Dzięki sporemu doświadczeniu i tysiącach obsłużonych klientów wypracowali bardzo praktyczne rozwiązania i funkcjonalności, które z pewnością spodobają się ich nowym klientom. Kantor Ekspert posiada bardzo dużo pozytywnych opinii na serwisach branżowych.

Wśród głównych zalet Kantor Ekspert należy wymienić bardzo szybki czas wykonywania przelewów. Średni czas transakcji wynosi około 15 minut. Korzystając z tego kantoru online, nie trzeba martwić się o dodatkowe opłaty. Jeżeli transfery wykonywane są pomiędzy bankami, z którymi Kantor Ekspert współpracuje (a do tego grona zalicza się kilkanaście najpopularniejszych banków w Polsce), to są one realizowane za darmo. Samo utworzenie i prowadzenie rachunku w tym kantorze internetowym również nie wymaga opłat rejestracyjnych. Czyni to Kantor Ekspert bardzo dobrym wyborem dla Ciebie zarówno wtedy kiedy regularnie wymieniasz waluty, jak i w przypadkach, gdy robisz to sporadycznie.

Minimalny próg transakcji, jakie możesz wykonywać, wynosi sto jednostek (czyli na przykład sto euro lub sto funtów szterlingów). Przy pomocy Kantor Ekspert możesz wykonywać zarówno przelewy krajowe, jak i zagraniczne. Strona kantoru jest również pomocna dla wszystkich osób, które dopiero zaczynają przygodę z internetową wymianą walut. Posiada ona dość rozbudowany dział z najczęściej zadawanymi pytaniami, który pomaga początkującym rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie mogłyby się pojawić podczas korzystania z tego rodzaju usług.

Ranking kantorów internetowych - głosowanie na najlepszy kantor

Zachęcamy do oddania głosu na najlepszy wg was kantor internetowy. Można zagłosować tylko raz i oddać głos tylko na jeden kantor.

Dodaj opinię