coinroom baner gieldy

Wiadomości

BitBay wysyła list ostatniej szansy do premiera Morawieckiego

bitbay suszek

W przeddzień wyprowadzki z Polski, CEO giełdy BitBay Sylwester Suszek napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego, z apelem o rozważenie czy działanie polskich władz w zakresie kryptowalut, nie spowoduje tylko i wyłącznie eliminacji polskich firm, na rzecz zagranicznej konkurencji.

list2 bitbay

Tymczasem kwestie regulacji i podatków od transakcji kryptowalutowych w Ministerstwie Finansów posuwają się w tempie bardzo mozolnym. Wiceminister Paweł Gruza w wywiadzie udzielonym Business Insider odpowiedział w bardzo sprzeczny sposób na pytanie dotyczące podatku PCC, co może wprowadzać w błąd odbiorców i nadal nie daje jednoznacznej odpowiedzi co dalej z PCC.

Ministerstwo Finansów zaakceptowało irracjonalny efekt podatku PCC od kryptowalut

Share

Nowości na Binance: TrueUSD (TUSD)

trustusd

trustusd

Giełda kryptowalut Binance dodaje kolejną kryptowalutę: TrueUSD (TUSD). Dostępne pary handlowe to: TUSD/BNB, TUSD/BTC oraz TUSD/ETH. Handel rozpocznie się 18 maja 2018 r. o godz. 6:00 czasu polskiego.

TrueUSD (TUSD)

TrueUSD, część platformy tokenizacji aktywów TrustToken, jest stablecoinem opartym na blockchain, powiązanym z wartością USD.

W systemie TrueUSD dolary amerykańskie są przechowywane na rachunkach bankowych wielu firm powierniczych, które podpisały umowy escrow, a nie na rachunku bankowym kontrolowanym przez jedną firmę. Treść wspomnianych rachunków bankowych jest publikowana codziennie i podlega comiesięcznym audytom.

Maksymalna podaż: 11 998 508 TUSD

Ilość monet w obiegu: 11 998 508 TUSD

Data uruchomienia: 2018-03-07

Share

Likwidacja polskiej giełdy Abucoins

abucoins likwidacja

Dzisiaj tj. 14.05.2018 r. giełda Abucoins poinformowała mailowo swoich użytkowników, że 1 czerwca 2018 r. rozpocznie się proces likwidacji giełdy. W związku z tym umowy z użytkownikami zostaną zakończone z 14-dniowym okresem wypowiedzenia.

abucoins likwidacja

Giełda Abucoins w 2017 r. zaliczyła bardzo dynamiczny wzrost, jednak już na początku tego roku coś zaczęło się psuć. Najpierw zamknięty został kantor Abushift, następnie giełda została umieszczona na liście ostrzeżeń KNF-u, a jeszcze później Abucoins przestał obsługiwać waluty fiat. Giełda próbowała się jeszcze bronić przed całkowitym upadkiem dodając nowe kryptowaluty, ale niestety ta strategia okazała się niewystarczająca.

Share

Nowości na KuCoin: Bread (BRD)

bread

bread

Giełda KuCoin zaprezentowała kolejny projekt dostępny na platformie: Bread (BRD) w parach z BTC oraz ETH.

Bread (BRD)

Bread to prosty i bezpieczny portfel Bitcoin. Pozwala natychmiastowo odbierać dowolną ilość Bitcoinów w dowolnym miejscu na świecie. Bez wyznaczonych godzin bankowych, bez ukrytych opłat. BRD daje wolność udziału w globalnej gospodarce, 24/7. Bez loginu i hasła do zapamiętania, BRD jest najprostszym sposobem na rozpoczęcie przygody z Bitcoinem.

Share

Poloniex usuwa Bela (BELA)

bela

bela

Giełda kryptowalut Poloniex usunie ze swojej platformy kryptowalutę Bela (BELA). Pary handlowe z Bela przestaną być wspierane 17 maja, a wypłata środków będzie możliwa do 31 maja 2018 r.

The BELA legacy coin will no longer be supported by the BELA team as of May 31. As a result, we will be delisting all legacy BELA markets on May 17. Trading in BELA pairs will no longer be supported at that time, and you will have until May 31 to withdraw your balance.

Poloniex

 

Share

Nowości na Bittrex: Bloom (BLT)

bloom

bloom

Giełda kryptowalut Bittrex uruchomiła handel kolejną kryptowalutą: Bloom (BLT) w parach z Bitcoinem oraz Ethereum.

Bloom (BLT)

Bloom to kompleksowy protokół potwierdzania tożsamości, oceny ryzyka i punktacji kredytowej, w całości na blockchain. Bloom pozwala zarówno pożyczkodawcom tradycyjnym, jak i cyfrowym na obsługę miliardów osób, które obecnie nie mogą uzyskać rachunku bankowego ani kredytu.

 

Share

Nowości na Binance: Augur (REP)

augur

augur

Na Binance pojawiła się kolejna kryptowaluta, tym razem jest to Augur (REP). Dostępne pary handlowe: REP/BNB, REP/BTC oraz REP/ETH.

Augur (REP)

Augur to otwarta, globalna platforma, na której każdy może tworzyć, monitorować lub handlować rynkami prognoz na każdy temat. Pomyśl o tym, jako o “systemie wczesnego ostrzegania” z najdokładniejszymi prognozami wydarzeń, potencjalną “wyszukiwarką Google”, “Terminalem Bloomberg” lub “Terminalem Reuters” dla prognoz wydarzeń z udziałem crowdsourcingu.

System planuje wykorzystanie “Mądrości tłumów” (“wywiadu zbiorowego”) za pomocą zachęt rynkowych, dynamiki “Long Tail” i technologii blockchain, aby bezpiecznie generować dokładniejsze, solidniejsze i niefiltrowane tablice dynamicznych prognoz zdarzeń niż jakakolwiek alternatywa.

Augur jest zdecentralizowany, samoregulujący, pseudonimowy i autonomiczny. Oferuje obietnicę rynków bez narażania się na ryzyko kontrahenta, problemy z agentem głównym lub centralne punkty kontroli, niepowodzenia lub cenzury. Żadna osoba nigdy nie sprawuje bezpośredniej kontroli nad cudzymi funduszami lub nie jest w stanie samodzielnie zagrozić integralności systemu.

Oprogramowanie składa się z inteligentnych kontraktów nieustannie wdrażanych w sieci typu blockchain, co pozwala aplikacjom być odpornym na lokalne awarie, jednocześnie korzystając z bezpieczeństwa całej społeczności. Wszystkie interakcje z rynkami są przekazywane jako transakcje bazy danych między unikalnymi kontami opartymi na niezmiennych instrukcjach oprogramowania.

 

Max podaż:11 000 000 REP

Ilość monet w obiegu: 11 000 000 REP

Data utworzenia: 2016-10-04

Share
1 2 80