coinroom_710_100

Wiadomości

Kolejny dwustronny bitomat FlyingAtom – tym razem w Czeladzi

bitomaty flyingatom

bitomaty flyingatom

Polski kantor kryptowalut FlyingAtom dokonał instalacji kolejnego dwustronnego bankomatu Bitcoin. Po automacie w Warszawie (al. Jerozolimskie 123a), nowe urządzenie stanęło w Centrum Handlowym M1 w Czeladzi (ul. Będzińska 80, 41-250).

Bitomat pozwala dokonywać zarówno transakcji kupna jak i sprzedaży BTC. Dostęp do urządzenia jest w godzinach pracy centrum handlowego, od poniedziałku do piątku 9:00 – 21:00, a w niedziele handlowe 10:00 – 20:00. Prowizja transakcyjna przy zakupie BTC wynosi 1,8%, a przy sprzedaży 2,8%. Na stronie internetowej FlyingAtom  można sprawdzić aktualny kurs wymiany w Bitomacie, dokładną lokalizację oraz stan gotówki w urządzeniu. Stan gotówki jest też monitorowany i aktualizowany 2 razy dziennie.

Share

Binance LCX otwiera giełdę fiat-krypto w Lichtensteinie

lcx teaser binance

lcx teaser binance

Binance LCX jest częścią ekosystemu Binance i powstała na zasadzie joint venture pomiędzy Binance a giełdą kryptowalut LCX z siedzibą w Lichtensteinie.

Giełda Binance LCX będzie oferować handel pomiędzy walutami fiat: frankiem szwajcarskim (CHF) i euro (EUR), a głównymi kryptowalutami. Kolejne pary będą dodawane w miarę upływu czasu, po zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne.

I believe Binance LCX will create a sustainable and reliable fiat-crypto gateway for professional and regular investors alike. I hope Binance LCX will drive new standards for usability and compliance for the blockchain industry, and we are very excited to bring the relevant experience and best practices to grow our team in LiechtensteinChangpeng Zhao, CEO Binance

 

binance lcx 1

Share

Nowości na Poloniexie: Status (SNT) i Kyber (KNC)

poloniex status kyber

poloniex status kyber

Platforma Poloniex powiększyła się o dwie kolejne kryptowaluty: Status (SNT) i Kyber (KNC).

Status (SNT)

Handel w parach SNT/USDT, SNT/BTC i SNT/ETH zostanie włączony 15 sierpnia 2018 o godzinie 18:00.

Status to zdecentralizowana aplikacja mobilna (dApp). Status pozwala użytkownikom na uruchamianie węzła Ethereum ze swojego telefonu i interakcję z dApps za pomocą prostego interfejsu komunikatora. Ponadto Status umożliwia szyfrowaną komunikację i przekazywanie wartości innym użytkownikom Statusu i adresom zewnętrznym. Status buduje ważną infrastrukturę dla Ethereum, zapewniając dostęp do sieci z dowolnego urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu na świecie.


Kyber (KNC)

Handel parami KNC/USDT, KNC/BTC i KNC/ETH zostanie włączony 15 sierpnia 2018 o godzinie 18:00.

Kyber Network to zdecentralizowana sieć płynności, która umożliwia natychmiastową wymianę zasobów cyfrowych. Kyber jest zbliżony do zdecentralizowanej giełdy, ale nie ma order book-a; zamiast tego, zestaw inteligentnych kontraktów zarządza konwersją aktywów cyfrowych poprzez łączenie płynności w wielu źródłach (zwanych “dostawcami płynności”), zapewniając płynną, szybką wymianę aktywów. Inne zdecentralizowane aplikacje (dApps), portfele i narzędzia finansowe mogą również wykorzystać tę dobrze połączoną płynność, aby zaspokoić własne potrzeby w zakresie płynności. Kyber Network dąży do zapewnienia interoperacyjności w odmiennych ekosystemach i umożliwia natychmiastową konwersję tokenów i globalny transfer wartości.

Share

Nowości na Bittrexie: Ravencoin (RVN)

ravencoin bittrex

ravencoin bittrex

Na giełdzie Bittrex można od dziś handlować kolejną kryptowalutą: Ravencoin (RVN), dostępną w parze z Bitcoinem.

Ravencoin (RVN)

Ravencoin to cyfrowa sieć typu peer to peer, która ma na celu implementację blockchainu, zaprojektowanego tak, aby skutecznie obsługiwał jedną określoną funkcję: transfer aktywów z jednej strony do drugiej. Ravencoin to fork powstały na Bitcoinie, uruchomiony 3 stycznia 2018 roku i jest projektem prawdziwie open source (bez ICO lub masternodes). Koncentruje się na budowaniu użytecznej technologii, z silną i rosnącą społecznością.

Share

BitBay dodaje do swojej oferty Neumark – token Neufund

neumark bitbay

neumark bitbay

Od dziś na BitBay.net są dostępne tokeny Neumark. Tym samym BitBay staje się pierwszą giełdą kryptowalut z wewnętrzną wymianą walut fiat, na której inwestorzy z całego świata mogą nabyć unikalne tokeny, jednocześnie biorąc udział w sukcesie Neufund.

Po ogłoszeniu 2 sierpnia współpracy z Neufund, giełda kryptowalut BitBay oznajmiła dzisiaj, że umożliwia zakup tokenu Neumark (NEU), stwarzając tym samym możliwość wymiany NEU na złotówki, euro, dolary oraz Bitcoiny.

“Jako przedsiębiorca, widzę ogromny potencjał w projekcie, jakim jest Neufund, ponieważ łączy on zalety IPO, ICO jak i również Venture Capital. Z przyjemnością udostępniamy go naszym użytkownikom, aby mogli go nabyć na naszej giełdzie za waluty fiat.”, mówi Sylwester Suszek, założyciel platformy BitBay.

“Cieszymy się, że nasz token jest dodawany do giełdy BitBay. Dzięki temu NEU po raz pierwszy jest dostępny w parach z walutami Fiat.”, komentuje Piotr Stroiński, VP of Secondary Markets at Neufund.

Neumark to token o standardzie implementacji ERC-20, z maksymalną ilością 1 500 000 000 NEU. Jego obecna cena wynosi około 0,5 USD. Największą dotychczasową wartość osiągnął w styczniu tego roku, kiedy jedna jednostka była warta 2,5 USD. Obecnie jego market cap jest wyceniany na ponad 13 000 000 USD. Warto przy tym zauważyć, że wartość NEU wynika z dwóch obszarów profitów.

Pierwszym jest czerpanie przez posiadaczy NEU korzyści z inwestowania w Equity Token Offering (ETO). ETO to nowy sposób pozyskiwania finansowania, umożliwiający wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwom emitowanie tokenów udziałowych, które dają prawa swoim inwestorom i emitentom podobne do praw udziałowych. Po zakończeniu procesu ETO, platforma Neufund wylicza success fee i dzieli ją między udziałowców tokenu.

Drugim jest silna relacja NEU z Neufund, jego rozwojem, a także z portfolio. Będąc posiadaczem tokenów Neumark, stajesz się w współwłaścicielem platformy (również niewielkiej ilości kiedykolwiek przeprowadzonego ETO), dzięki czemu uczestniczysz w generowanych przychodach Neufund.

Współpraca BitBay i Neufund ułatwi inwestorom dostęp do Security Tokenów i umożliwi im prostą i bezpośrednią wymianę inwestycji na waluty fiducjarne.

“Celem naszej współpracy z Neufund jest sprawienie, aby tokeny udziałowe stały się bardziej osiągalne. Pokazując, że są częścią codziennych operacji, chcemy edukować inwestorów zarówno o ETO jako modelu pozyskiwania funduszy, jak i o możliwościach technologii blockchain.” – podsumowuje Patryk Kadlec, VP i Chief of Business Development w BitBay.

Share

Handel na Coinroom został przywrócony

well done coinroom

well done coinroom

Polska giełda kryptowalut Coinroom przywróciła handel na platformie, po ostatnich problemach z domeną.

Uprzejmie informujemy, że handel na platformie został przywrócony. W chwili obecnej uruchomiliśmy możliwość wymiany na BTC/PLN, LTC/PLN, ETH/PLN, DASH/PLN, BCC/PLN, PIVX/PLN, ZCOIN/PLN, LSK/PLN, ZEC/PLN, BURST/PLN, VIA/PLN, ETC/PLN i VTC/PLN. Wszystkie pozostałe pary walutowe zostaną uruchomione w najbliższym czasie.Coinroom

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie klucze API zostały unieważnione, giełda prosi użytkowników o wygenerowanie nowych kluczy.

Przypominamy, że w piątek 10 sierpnia nastąpił atak na giełdę Coinroom, mający na celu przejęcie domeny. Na szczęście próba została udaremniona i nie ucierpiały w jej wyniku żadne środki użytkowników.

Zhakowany serwis obsługujący domenę Coinroom

Share

Zhakowany serwis obsługujący domenę Coinroom

hacked

hacked

Trwa atak na giełdę Coinroom. Najpierw fałszywa aplikacja a teraz przejęcie domeny.

Z uwagi na to, że serwis obsługujący naszą domenę miał awarię bezpieczeństwa, a ruch przekierowany na inną stronę, prosimy o nie logowanie się na nasz serwis w tym momencie. Wszystkie transakcje zostały wstrzymane z poziomu admina i środki klientów są bezpieczne. Pracujemy nad jak najszybszą naprawą tej awarii.Coinroom
Chcielibyśmy poinformować, że atak na naszą platformę został udaremniony, odzyskaliśmy dostęp do domeny a wszystkie środki klientów są bezpieczne i nie zostały w żaden sposób wypłacone, aktualnie pracujemy nad ponownym uruchomieniem strony.Coinroom
Share
1 2 89