bitbay gieldy 710x100

Coinbase przejmuje udziały emitenta USDC

Giełda Coinbase i Circle doszły do porozumienia w sprawie dalszej emisji stablecoina USDC.

Odzwierciedlając wiarę Coinbase w fundamentalne znaczenie monet typu stablecoin dla branży kryptowalut, Coinbase przejmuje udziały w kapitale Circle – pisze giełda na blogu.

Coinbase uważa, że w związku z „rosnącą jasnością przepisów dotyczących monet typu stablecoin w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie” warto uściślić i ujednolicić sposób zarządzania emisją USDC.

Circle oraz Coinbase były podmiotami założycielskimi Center Consortium, które zajmowało się emisją USDC. Dziś firmy informują, że doszły do porozumienia, że Circle pozostanie emitentem USDC, natomiast giełda Coinbase przejmuje udziały w kapitale firmy. W artykule nie zostało określone czy giełda będzie mieć 100 % udziałów Circle.

Nowa struktura usprawni operacje i zarządzanie oraz zwiększy bezpośrednią odpowiedzialność Circle jako emitenta, w tym przechowywanie wszystkich kluczy inteligentnych kontraktów, zgodność z przepisami dotyczącymi zarządzania rezerwami i umożliwienie USDC na nowych łańcuchach bloków – pisze Coinbase.

USDT na nowych blockchainach

Jeremy Allaire, CEO Circle i Brian Armstrong, CEO Coinbase poinformowali również, że USDT zostanie uruchomione w najbliższym czasie na sześciu nowych blockchainach. Nowa integracja ma mieć miejsce pomiędzy wrześniem a październikiem i zwiększy ilość łańcuchów na których będzie dostępny USDC do 15. Wsparcie dla nowych sieci pozwala USDC lepiej służyć rosnącej liczbie firm, aplikacji i społeczności programistów, którzy wybierają USDC jako stablecoina.

Dodaj opinię