bitbay gieldy 710x100

Binance dokona zwrotu środków skradzionych przez projekt XIRTAM

Binance zacznie zwracać środki inwestorom poszkodowanym przez scamerski projekt DeFi o nazwie XIRTAM.

Na początku maja 2023 r. projekt używający nazwy „XIRTAM” ukradł dużą sumę swoim inwestorom, a następnie zdeponował szacunkowo 1909 Etherów (ETH) na koncie Binance.com. Binance natychmiast zamroziło konto i zdeponowane środki, uniemożliwiając oszustom dostęp do nich.

Po tym incydencie zespół ds. bezpieczeństwa Binance pilnie pracował, aby przeanalizować działania projektu i zidentyfikować ofiary, w tym ich straty netto, aby ułatwić zwrot zamrożonych środków. Dzisiaj, kierując się dobrą wolą, rozpoczęliśmy proces odzyskiwania ponad 1750 adresów ofiar – pisze Binance na swoim blogu

Użytkownicy, którzy wzięli udział w oficjalnej sprzedaży tokenów XIRTAM, publicznej lub prywatnej, mogą kwalifikować się do zwrotu pieniędzy. Aby potwierdzić, że się kwalifikujesz i ubiegać się o zwrot pieniędzy, postępuj zgodnie z przewodnikiem przygotowanym przez Binance.

XIRTAM był projektem edukacyjnym, który nie wymagał od użytkowników przechodzenia procesu Know Your Customer (KYC). Zamiast tego użytkownicy mogliby budować swoją reputację, korzystając ze zdecentralizowanego ekosystemu XIRTAM.

Pierwotnie projekt był finansowany przez CultDAO, ale ostatnio zebrał około 2000 ETH z depozytów użytkowników. Krótko po tej rundzie zbierania funduszy założyciele projektu ukradli środki zdeponowane przez użytkowników, usuwając je z kontraktu, na którym były przechowywane.

Dodaj opinię