bitbay gieldy 710x100

Kraken otwiera rynki z EthereumPoW (ETHW)

Giełda Kraken ogłosiła rozpoczęcie handlu z forkiem powstałym po Ethereum Merge – EthereumPoW (ETHW).

Kryptowaluta ETHW jest obecnie w trakcie dystrybuowania do uprawnionych użytkowników giełdy Kraken. Mogą oni od teraz handlować ETHW w parach z EUR, USD oraz ETH.

Wpłaty i wypłaty ETHW zostaną uruchomione dzisiaj tj. 16.09.2022 około godziny 17:30 czasu polskiego.

Kraken ostrzega przed dużą zmiennością cen ETHW i zaleca poświęcenie trochę czasu na zbadanie ryzyka związanego z handlem tym tokenem.

GIF KRAKEN

Czym jest fork ETHW?

Nowy token jest kopią łańcucha Ethereum przed jego przejściem na konsensus proof-of-stake. Stanowi on szansę na dalsze czerpanie zysków z wydobywania kryptowaluty za pomącą kart graficznych.

EthereumPoW zachowuje funkcjonalność sieci Ethereum przed przejściem na PoS i jest obsługiwany przez grupy wydobywcze, które nie są w stanie zdobyć nagród za pośrednictwem nowego protokołu Ethereum.

Cena sforkowanego tokena ETHW dramatycznie spada, w ciągu 24 godzin notując aż 70 % na minusie. Niestety niezbyt dobrze na Merge zareagował też oficjalny token ETH, przez minioną dobę jego cena spadła prawie o 10 %.

ethw cena

Bybit i FTX również otwierają handel ETHW

Giełda Bybit już wczoraj ogłosiła otwarcie handlu ETHW w parze z USDT, wkrótce również wpłaty i wypłaty tokena zostaną odblokowane. Podobnie giełda FTX oraz kilka innych platform, w tym wspomniany powyżej Kraken.

eth markets

Na ten moment giełda Binance nie wydała jeszcze żadnego komunikatu w sprawie uruchomienia handlu ETHW oraz dystrybucji tokena. Z wcześniejszych wiadomości wiemy, że token trafi do uprawnionych użytkowników, ale dodanie na platformę będzie zależało od analizy i weryfikacji stabilności tokena.

Dodaj opinię