bitbay gieldy 710x100

Binance spala BNB o wartości ponad 600 mln $

Giełda Binance poinformowała o zakończeniu kolejnego kwartalnego spalenia tokenów BNB, w wyniku którego z rynku zniknęło ponad 1 milion BNB wartych powyżej 600 milionów dolarów.

Po raz 17 giełda Binance dokonała spalenia tokenów Binance Coin (BNB), co oznacza usunięcie z obiegu 1 335 888 BNB, których wartość można na dzień dzisiejszy oszacować na około 639 462 868 dolarów.

Co oznacza spalanie tokenów BNB?

Każdego kwartału Binance dokonuje spalenia tokenów BNB w ilości zależnej od wypracowanej przez giełdę prowizji. Taka sytuacja będzie następować dopóki 50% całkowitej podaży BNB (około 100 000 000 BNB) nie zostanie usunięte z obiegu. Szybkość spalania tokenów BNB jest zależna od ogólnej sytuacji panującej na rynku i od kondycji giełdy Binance.

Spalanie tokenów BNB jest mechanizmem deflacyjnym, ponieważ powoduje zmniejszenie podaży BNB, a w konsekwencji wzrost ich wartości na rynku.

Bolączki regulacyjne

W oficjalnym komunikacie Binance z okazji 17 kwartalnego spalania BNB, przeczytać można dużo o aktualnych kierunkach rozwoju giełdy. Nie sposób nie zauważyć, że głównym elementem na którym obecnie skupia się Binance jest polityka regulacyjna i sprostanie obowiązującym przepisom prawa.

Giełda zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji, która ma pozwolić na bardziej odpowiedzialne działanie i postrzeganie giełdy jako bezpiecznego i regulowanego partnera.

Binance nie ukrywa swoich zamiarów przejścia na model scentralizowany, co będzie się wiązało z założeniem stałej siedziby. Zdaniem CEO Binance CZ, jest to krok niezbędny dla dalszego funkcjonowania giełdy i rozwoju całej branży.

„…krypto nie może istnieć jako wyspa. Dziś zdecydowana większość bogactwa jest nadal w formie fiducjarnej. Aby branża kryptograficzna mogła się rozwijać, musimy budować mosty między tradycyjną gospodarką finansową a nowym światem kryptowalut. Aby te mosty działały, musimy nadal inwestować w integracje z bankami, dostawcami usług płatniczych itp. Chociaż tak się dzieje, nie powstrzymuje nas to przed inwestowaniem w zdecentralizowane projekty. Nie wykluczają się wzajemnie. Mogą współistnieć”. – czytamy w komunikacie.

binance gif

Dodaj opinię