bitbay gieldy 710x100

Bybit zawiesza przelewy w USD

Giełda kryptowalut Bybit tymczasowo zawiesiła przyjmowanie wpłat w dolarach za pośrednictwem przelewów bankowych, w tym SWIFT.

Ograniczenia wprowadzone przez giełdę Bybit zostały podjęte „z powodu przerw w świadczeniu usług przez naszego partnera przetwarzającego dane w punktach końcowych.”

Zawieszone zostaną również wypłaty USD za pomocą przelewów bankowych. Wszyscy użytkownicy, którzy chcą dokonać takiej wypłaty powinni to zrobić przed 10 marca 2023 r. przed godz. 12:00 (UTC).

Nienaruszone pozostają inne usługi dostępne na Bybit, w tym kupno kryptowalut za pomocą karty kredytowej, czy wypłaty w kryptowalutach.

Użytkownicy mogą również dokonywać depozytów w USD za pośrednictwem e-portfeli Advcash. Wypłaty za pomocą tej metody mają pojawić się  „w najbliższej przyszłości”.

Advcash to system płatności online, który pozwala użytkownikom wysyłać, odbierać i przechowywać pieniądze w wielu walutach. Oferuje szereg funkcji, w tym wirtualne i fizyczne karty debetowe, międzynarodowe przelewy pieniężne i usługi dla handlowców. Advcash oferuje również użytkownikom bezpieczne portfele do przechowywania ich środków.

Binance również zawiesza przelewy w dolarach

Miesiąc temu giełda Binance poinformowała o takiej samej decyzji. „Tymczasowo zawieszamy przelewy bankowe w USD od 8 lutego” – powiedział rzecznik Binance, dodając że tylko 0,01% aktywnych użytkowników miesięcznie korzysta z przelewów bankowych w dolarach. „Klienci, których to dotyczy, są powiadamiani bezpośrednio”.

Giełda Binance nie podzieliła się powodem podjętej decyzji, ale jak widać jest to trend bardziej globalny, a nie tylko dotyczący jednej platformy.

Ostatnio pojawiło się także dużo niepokojących informacji o kondycji finansowej Silvergate Bank, instytucji która znana jest ze swojego przyjaznego stanowiska względem rynku kryptowalut. Firmy takie jak Coinbase, Circle, Crypto.com czy Bitstamp, zaczęły wycofywać się ze współpracy z bankiem i szukać innych dostawców.

Dodaj opinię