bitbay gieldy 710x100

Binance zawiesza usługę wpłat i wypłat GBP

Giełda Binance poinformowała, że ze względu na problemy z fiducjarnym partnerem, przestanie umożliwiać wpłaty i wypłaty funta brytyjskiego.

Pośrednik Paysafe, który umożliwiał Binance przyjmowanie depozytów i dokonywanie wypłat w GBP, poinformował że nie będzie w stanie dłużej świadczyć tej usługi. W związku z tym giełda Binance zawiesi wpłaty i wypłaty funta brytyjskiego (GBP) dla nowych użytkowników 13 marca i dla wszystkich użytkowników 22 maja.

„Paysafe, nasz partner fiducjarny, który świadczy usługi wpłat i wypłat GBP za pośrednictwem przelewów bankowych i kart użytkownikom Binance, poinformował nas, że nie będzie już w stanie świadczyć tych usług od 22 maja 2023 r.” – poinformował rzecznik Binance.

Binance twierdzi, że ta niedogodność dotknie mniej niż 1 % klientów giełdy i że aktywnie pracuje nad znalezieniem innego dostawcy.

„W międzyczasie wszystkie metody wpłacania i wypłacania innych walut fiducjarnych, a także kupowania i sprzedawania kryptowalut na Binance.com pozostają nienaruszone” – napisał rzecznik.

Dolary i funty już niedostępne, która waluta kolejna?

Miesiąc temu giełda Binance informowała o zawieszeniu przelewów w dolarach amerykańskich. Zdaniem giełdy taka usługa, podobnie jak w przypadku funta, dotyczy tylko nieznacznej części aktywnych klientów. Do dyspozycji użytkowników pozostały wtedy inne możliwości zakupu i sprzedaży kryptowalut, jak Google Pay, czy Apple Pay.

„W międzyczasie wszystkie inne metody kupowania i sprzedawania kryptowalut pozostają nienaruszone, w tym przelew bankowy przy użyciu jednej z innych walut fiducjarnych obsługiwanych przez Binance (w tym euro), kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pomocą karty kredytowej, karty debetowej, Google Pay i Apple Pay oraz za pośrednictwem naszego rynku Binance P2P” – informował wtedy rzecznik Binance.

Dodaj opinię