bitbay gieldy 710x100

Crypto.com

crytpo com

Crypto.com – jedna z najpopularniejszych platform kryptowalutowych

Założona w 2016 roku giełda kryptowalut Crypto.com w ciągu kilku lat stała się profesjonalnym i dobrze znanym międzynarodowym centrum kryptowalut. Jej ekosystem składa się z takich usług jak między innymi: aplikacja Crypto.com, Crypto.com Exchange, Crypto.com DeFi swap i Wallet, Crypto.com Pay i wielu innych usług. Crypto.com współpracuje z instytucjami regulacyjnymi na całym świecie i ma na celu zapewnienie najwygodniejszego sposobu kupowania, sprzedawania, handlu i sprzedaży kryptowalut.

Aplikacja Crypto.com pozwala użytkownikom kupować ponad 100 najlepszych kryptowalut po rzeczywistych kosztach, uzyskiwać wysokie odsetki od krypto aktywów, zarządzać kartą Visa Crypto.com i łatwo dokonywać płatności kryptograficznych. Chcecie dowiedzieć się więcej o tej popularnej giełdzie kryptowalut? Zapraszamy do naszego artykułu, w którym przedstawimy najważniejsze informacje o Crypto.com.

Historia Crypto.com

Firma została założona przez Bobby’ego Bao, Gary’ego Ora, Krisa Marszalka i Rafaela Melo w 2016 roku pod nazwą „Monaco”. W 2018 roku firma została przemianowana na Crypto.com po zakupie domeny należącej do profesora Matta Blaze’a, badacza kryptografii. W 2022 roku giełda Crypto.com posiada swoją siedzibę w Singapurze. Na ten moment z platformy korzyst 50 milionów aktywnych użytkowników.
W styczniu 2022 r. Crypto.com padł ofiarą włamania na łączną kwotę 15 milionów dolarów. Po tym, jak niektórzy użytkownicy zgłosili podejrzaną aktywność na swoich kontach, firma wstrzymała wypłaty. Usługi wypłat zostały później przywrócone wraz z oświadczeniem firmy, że żadne środki klientów nie zostały utracone. Był to poważny atak, jednak firma zdołała wyjść z niego obronną ręką, chroniąc jednocześnie środki swoich użytkowników.
Giełda Crypto.com należy do grona 15 najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Zyskała olbrzymią popularność przez takie akcje jak wykup prawa do nazwy Laker’s Staples Center, a także angaż do kampanii marketingowej wartej 100 milionów dolarów aktora Matta Damona.

Jakimi kryptowalutami możemy handlować na Crypto.com?

Wszystkie osoby zainteresowane handlem na giełdzie Crypto.com mają do dyspozycji ponad 250 kryptowalut. Oprócz tych najpopularniejszych jak Bitcoin, Ethereum i Cardano, giełda oferuje całą gamę altcoinów takich jak Polkadot, Basic Attention Token czy Litecoin. Do tej puli altcoinów zaliczyć możemy również popularne memcoiny takie jak Dogecoin czy Shiba Inu.
Crypto.com oferuje również własną monetę, CRO. Jeśli posiadasz znaczny udział w CRO, firma nagrodzi Cię niższymi opłatami transakcyjnymi, wyższymi stopami procentowymi i wyższymi nagrodami za karty kredytowe.

Opłaty za handel kryptowalutami na Crypto.com

Opłaty na Crypto.com są oparte na poziomach. Im wyższy wolumen obrotu, tym niższe opłaty. Inwestorzy na poziomie pierwszym mają miesięczny wolumen obrotu od 0 do 25 000 dolarów. Na tym poziomie opłaty taker i maker wynoszą 0,4%. Na dzień 08.08.2022, Crypto.com oferowało zniżki na opłaty jednak są one zależne od stakowania w swoim portfelu odpowiedniej ilości CRO. Dokładne wartości opłat na każdym poziomie (w przypadku posiadania od 5000 do 9999 CRO) możemy sprawdzić w poniższej tabeli:

crypto.com opłaty

NFT na Crypto.com

NFT (tokeny niewymienialne) to zabezpieczenie finansowe składające się z danych cyfrowych przechowywanych w łańcuchu bloków. W 2021 roku wartość rynku NFT była wyceniana na 47 miliardów dolarów. Część analityków przewiduje, że rynek ten do 2026 roku będzie wart 147 miliardów dolarów. Crypto.com również dodało funkcjonalność NFT do swojej platformy, umożliwiając użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i prezentowanie NFT.
Opłaty za handel NFT na Crypto.com
Crypto.com nie pobiera opłat za zakup NFT, ale jeśli posiadacz NFT będzie chciał je odsprzedać, zapłaci opłatę w wysokości 1,99%. Twórcy płacą również 1,99% opłaty za sprzedaż tokenów na platformie. Obniżone opłaty dla traderów i twórców NFT obowiązują do 30 września 2022 roku.

Bezpieczeństwo na giełdzie Crypto.com

Crypto.com stosuje różne środki bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont klientów. Oczywiście ważne jest również, aby używać silnego hasła i osobistych praktyk bezpieczeństwa online, aby chronić swoje konto. Transakcji kryptowalutowych nie można cofnąć, więc jest mało prawdopodobne, że odzyskamy utracone kryptowaluty, jeśli konto zostanie wykorzystane przez nieuczciwe osoby.

We współpracy z firmą Ledger, giełda Crypto.com wykorzystuje rozwiązanie Ledger Vault klasy instytucjonalnej, które opiera się na technologiach, takich jak sprzętowe moduły zabezpieczeń (HSM) i klucze z wieloma podpisami. Dodatkowo, wspomniana wcześniej chłodnia Crypto.com ma ubezpieczenie w wysokości 500 milionów dolarów, które obejmuje bezpośrednie i pośrednie ubezpieczenie przez opiekunów, uszkodzenia fizyczne i od kradzieży przez osoby trzecie. Jeśli chodzi o ochronę swoich portfeli, Crypto.com używa również HSM i kluczy z wieloma podpisami. Środki przechowywane w portfelach to fundusze korporacyjne i stanowią zaledwie ułamek całkowitych zasobów firmy, które wystarczają na codzienne żądania wypłat od klientów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo waluty fiducjarnej (np. dolara amerykańskiego), depozyty klientów są utrzymywane na ściśle regulowanych rachunkach bankowych powierników na całym świecie, dzięki czemu korzystają z lokalnych przepisów. Na przykład salda USD klientów z USA są chronione przez ubezpieczenie FDIC, które obejmuje kwotę do 250 000 dolarów.

Po stronie użytkowników, Crypto.com pozwala chronić ich konta za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA), a także kombinacji hasła, danych biometrycznych (odcisk palca i identyfikator twarzy), poczty e-mail i weryfikacji telefonicznej. Poza tym portfel DeFi pozwala zachować klucze prywatne, co oznacza, że można samodzielnie zarządzać swoimi środkami zamiast polegać na bezpieczeństwie platformy.

Biorąc pod uwagę wszystkie zabezpieczenia opisane powyżej, Crypto.com bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo danych i funduszy swoich użytkowników. Jest to jedna z najbezpieczniejszych platform kryptograficznych na rynku.

Otwieranie konta na Crypto.com

Aby utworzyć konto na Crypto.com, można pobrać aplikację Crypto.com ze sklepu Google Play lub Apple Store. Następnie należy otworzyć aplikację i wpisać adres e-mail i hasło. Nowe konta Crypto.com są weryfikowane przy użyciu imienia i nazwiska, zdjęcia dokumentu tożsamości ze zdjęciem i selfie. Następnie do konta należy dodać metodę płatności, taką jak konto bankowe. W pełni zweryfikowani użytkownicy mogą wpłacać środki i dokonywać wypłat do dziennych i miesięcznych limitów Crypto.com.

Proces zakładania nowego konta, dzięki szybkiej obsłudze ze strony Crypto.com zwykle zajmuje kilka minut.

Narzędzia dostępne na Crypto.com

Crypto.com oferuje wiele przydatnych narzędzi, które umożliwiają łatwe korzystanie z platformy, jak i możliwość prostego i transparentnego pomnażania ulokowanego kapitału. Oto jedne z najpopularniejszych narzędzi.

Aplikacja Crypto.com

Najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do usług Crypto.com jest pobranie aplikacji mobilnej. Pozwala ona kupować i sprzedawać kryptowaluty, wymieniać waluty fiducjarne, zarządzać kartą Visa Crypto.com, uzyskiwać dostęp do Crypto Earn i Crypto Credit, robić zakupy za pomocą krypto i wiele więcej.

Pozwala także śledzić swoje portfolio, wysyłać monety na giełdę Crypto.com, wypłacać kryptowaluty do zewnętrznych portfeli, a także zarządzać wpłatami na platformę.

Karta Visa Crypto.com

Użytkownicy aplikacji Crypto.com mogą zarezerwować kartę Visa, aby wydawać swoje aktywa kryptograficzne. Chociaż karta Midnight Blue jest bezpłatna, inne poziomy kart wymagają postawienia określonej liczby tokenów CRO, co zapewnia kompozytową kartę metalową z dodatkowymi korzyściami.

Na najbardziej podstawowym poziomie otrzymasz 1% zwrotu z wydatków, a także wypłaty z bankomatów o wartości 200 USD i transakcje wymiany walut. Wyższe poziomy kart cieszą się wyższymi limitami wypłat i wymiany, a także nagrodami, takimi jak rabaty Spotify, Netflix i Amazon Prime. Poniższa tabela zawiera aktualne nagrody dla każdego poziomu kart:

karty crypto.com

Od 19 marca 2021 r. wymagania dotyczące stakingu CRO dla karty Visa Crypto.com wyrażane są w lokalnych walutach fiat zamiast w stałych kwotach CRO. Poniższa tabela prezentuje stawki fiat odpowiadającym ilości CRO:

karty cro staking

Podsumowanie

Dzięki licznym dodatkom i funkcjom, Crypto.com może być szczególnie dobrą opcją dla tych, którzy chcą wejść do świata kryptowalut w sposób łatwy, bezpieczny i przede wszystkim tani. Na przykład duże zasoby CRO, własnej kryptowaluty Crypto.com, oznaczają niższe opłaty transakcyjne i więcej nagród na karcie Visa Crypto.com. Platforma ta jest przyjazna dla początkujących użytkowników. Bardzo ułatwia zdobywanie, wymianę i wydawanie kryptowalut.

Niezależnie od tego czy wybierzesz Crypto.com czy może inną giełdę kryptowalut, należy pamiętać, że kryptowaluty są aktywem o dużej zmienności i można na nich stracić znaczne kwoty szczególnie w krótkim okresie. Należy o tym pamiętać, aby cieszyć się możliwością handlu i pogłębiania swojej wiedzy na temat tradingu.

Lista i opinie o innych giełdach kryptowalut

6 opinii o “Crypto.com”

 1. Witam

  Potrzebuję wsparcia
  Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc wypłacić usdt z crypto. Com na moje konto.
  Proszę o kontakt na 794546320

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Nie polecam!!!
  Jeżeli chcesz stekować pieniądze, to po kliknięciu koniec stakingu, jeszcze 28 dni oni będą trzymać wasze pieniądze za free. A wy nic tym nie zrobicie!
  28 dni mam 1000 USD zablokowanych!
  Niebiawidze ich!

  Odpowiedz
  • To jest najgorszy i niewydajny portfel.
   Do tego crypto.com blokuje twoje pieniądze na 28 dni. Złodzieje !!!

 3. Mają swój token CRO notowany na giełdzie, którego kapitalizacja daje 11 miejsce w rankingu wszystkich kryptowalut. Nie wiem czy to jest jakiś wyznacznik jeżeli chodzi o samą giełdę crypto.com ale cena CRO przez cały czas idzie do góry.

  Odpowiedz

Dodaj opinię