bitbay gieldy 710x100

SHIB od dzisiaj na Krakenie – cena kryptowaluty 30 % w górę

Giełda Kraken dodała na swoją platformę kryptowalutę Shiba Inu (SHIB). W ciągu ostatnich 24 godzin cena SHIB wzrosła o 30 %.

Dzisiaj na giełdzie Kraken otworzony zostanie handel Shiba Inu, trading będzie możliwy w następujących parach handlowych: SHIB/USD oraz SHIB/EUR. Wpłaty kryptowaluty są dostępne od wczoraj, minimalny depozyt to 373 000 SHIB. Handel będzie się odbywał przy minimalnej kwocie 50 000 SHIB i precyzji ceny do 8 miejsc po przecinku oraz dokładności ilości do 5 miejsc po przecinku.

Cena kryptowaluty SHIB zareagowała dużym entuzjazmem, rosnąc przez ostatnią dobę o 30 %. Na ten moment Shiba Inu znajduje się na 11 pozycji w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji, tuż za Dogecoinem, swoim niemal bliźniaczym projektem.

Co to jest Shiba Inu

Projekt Shiba Inu (SHIB) został zbudowany na blockchainie Ethereum i podobnie jak Dogecoin jest kyptowalutą odwzorowującą popularny mem z wizerunkiem psa rasy Shiba Inu. Historia projektu sięga 2020 roku, kiedy to został wprowadzony na rynek przez anonimowego programistę znanego jako Ryoshi.

Projekt podobno miał odpowiadać na zasadnicze pytanie: Co by się stało, gdyby projekt kryptowalutowy był w 100% prowadzony przez jego społeczność?

Podaż tokenów wynosi biliard SHIB z czego aż połowa trafiła do twórcy Ethereum Vitalika Buterina. Sławny programista przekazał około 1 miliard dolarów indyjskiemu funduszowi Crypto COVID Relief. Później spalił pozostałe żetony (szacunkowo 40% podaży).

Duży wpływ na wzrost popularności Shiba Inu miał Elon Musk, publikując na Twitterze wiadomości elektryzujące społeczność kryptowalut, co w konsekwencji sprawiło, że SHIB stał się jednym z największych projektów kryptowalutowych, którego kapitalizacja to ponad 27 miliardów dolarów.

GIF KRAKEN

Dodaj opinię