bitbay gieldy 710x100

Kraken szuka partnera do współpracy przy budowie własnej sieci blockchain

Kraken ogłosił, że szuka partnera do współpracy przy budowie swojej własnej sieci blockchain na warstwie 2. Giełda kryptowalut rozważa różnych deweloperów blockchain, takich jak Polygon, Matter Labs i Nil Foundation, aby pomóc w realizacji tego projektu. Konkurencyjna giełda Coinbase już wcześniej zainicjowała podobny krok, wprowadzając własną sieć warstwy 2.

Źródła, które nie chcą ujawnić swojej tożsamości, ponieważ te rozmowy nie są jeszcze publicznie ogłoszone, podają, że Kraken rozważa współpracę z firmami takimi jak Polygon, Matter Labs i Nil Foundation, aby wykorzystać ich technologię jako fundament nowej sieci warstwy 2. Nie można wykluczyć, że w rozmowach uczestniczą także inne podmioty.

Rzecznik Krakena poinformował CoinDesk, że firma zawsze dąży do rozwiązywania nowych wyzwań i możliwości w branży, ale na ten moment nie ma więcej informacji do udostępnienia.

Wiodące firmy kryptograficzne o ugruntowanej pozycji i z rosnącą liczbą klientów starają się poszerzyć swoją obecność w roli twórców blockchain lub źródła nowych przychodów, lub po prostu rozszerzyć swoją bieżącą działalność.

W sierpniu Coinbase wprowadziła swoją sieć warstwy 2 o nazwie Base, korzystając z OP Stack opracowanego przez zespół OP Labs, który również stworzył Optimism, drugą co do wielkości sieć warstwy 2 na Ethereum.

Polygon, znany twórca skalowalnych rozwiązań dla Ethereum, wprowadził zestaw narzędzi programowych, które programiści mogą wykorzystać do tworzenia własnych łańcuchów bloków. Matter Labs, twórca sieci zkSync warstwy 2, również udostępnia swoją technologię początkującym deweloperom.

Niedawno Kraken ogłosił rekrutację „starszego inżyniera kryptografii” z umiejętnościami w dziedzinie nowoczesnej kryptografii, w tym dowodami ZK, co sugeruje, że firma planuje projektowanie i wdrażanie rozwiązań warstwy 2.

„Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do technologii open source, warstwy 2, dowodów o wiedzy zerowej, obliczeń wielostronnych i stale staramy się badać potencjał rozwiązań skalowania w łańcuchu” – czytamy w opisie stanowiska. „Zespół rozpoczął niedawno badanie możliwości zintegrowania większej liczby protokołów i zdecentralizowanych aplikacji z Krakenem”.

Dodaj opinię