bitbay gieldy 710x100

Coinbase uruchomi własny blockchain Base

Giełda Coinbase ogłosiła uruchomienia własnego łańcucha bloków Base, który zostanie zbudowany na warstwie drugiej Ethereum.

Base ma być bezpieczną, tanią i łatwą w użytkowaniu platformą warstwy drugiej Ethereum. Programiści mają bez problemu tworzyć na niej zdecentralizowane aplikacje. Całość została oparta na protokole Optymism, powstałym aby zwiększyć skalowalność i wydajność sieci Ethereum.

“Base ma być zdecentralizowane, niewymagające pozwoleń [od nikogo] i otwarte dla każdego” – informuje Coinbase.

Sieć Base, jak sama nazwa wskazuje ma się stać “bazą” dla projektów tworzonych onchain, ale także miejscem otwartym na rozwój całego rynku blockchain. Coinbase nie kryje entuzjazmu związanego z uruchomieniem swojej własnej sieci, podkreślając że zamierza aktywnie pracować nad ożywieniem ekosystemu i przyciągnięciem jeszcze większej społeczności.

“Mamy niesamowitą społeczność, która przyczyni się do uczynienia Base solidnym ekosystemem” – podkreśla Coinbase.

coinbase baner do rejestracji

Base konkurencją dla Binance Chain?

Ekosystem Base będzie miał podobny schemat działania, jak Binance Chain. Na łańcuchu giełdy Binance również powstają rodzime aplikacje giełdy, ale jest on też otwarty dla każdego, kto chce uczestniczyć w rozwoju technologii blockchain. Na dzień dzisiejszy, Binance ma jednak mocno rozbudowany swój blockchain i będzie solidną konkurencją dla rozwiązania Coinbase.

Giełda stawia jednak na prostotę użytkowania, co uważa jest kluczem do globalnej adopcji technologii blockchain. „Przyciągnięcie miliardów użytkowników do kryptowalut, dAppsów” jest powodem dla którego Coinbase zdecydowała się na uruchomienie własnego łańcucha.

Projektujemy Base, aby zapewnić łatwy i bezpieczny dostęp do Ethereum L1, innych L2, a także pozostałych ekosystemów L1, takich jak Solana. Zachęcamy użytkowników, aby zaczynali od Base, ale szli potem wszędzie: postrzegamy Base jako „pomost” dla użytkowników do [świata] kryptowalut. Jest to łatwa w użyciu domyślna usługa onchain z dostępem do produktów w innych sieciach. Wraz z zapewnieniem interoperacyjności Base z innymi łańcuchami, będziemy nadal wspierać jak najwięcej łańcuchów w produktach Coinbase – czytamy w komunikacie.

Dodaj opinię