bitbay gieldy 710x100

Kolejny były urzędnik na pokładzie Binance

Giełda Binance zatrudniła byłego agenta amerykańskiej IRS, który prowadził dochodzenia w sprawie Silk Road oraz Mt.Gox.

Tigran Gambaryan dołączył do zespołu Binance jako wiceprezes ds. globalnego wywiadu i dochodzeń. Ponadto zgodnie z oświadczeniem giełdy, inny były agent specjalny IRS Matthew Price, obejmie stanowisko starszego dyrektora ds. dochodzeń.

Zespół dochodzeniowy Binance obejmuje teraz najlepszych śledczych na świecie. Ten poziom doświadczenia sprawi, że Binance stanie się liderem w zakresie zgodności, zwiększając zaufanie do Binance i całego ekosystemu kryptowalut.

Dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao

Gambaryan w przeszłości prowadził dochodzenia w takich głośnych sprawach jak afera Silk Road oraz słynne wielomilionowe włamanie na giełdę Mt.Gox. Uczestniczył również w sprawach dotyczących bezpieczeństwa narodowego, finansowania terroryzmu, kradzieży tożsamości i innych.

Zgodność jest pierwszą linią obrony, naszym celem jest zwiększenie zaufania do kryptowalut poprzez ustanowienie Binance jako wiodącego uczestnika walki z handlem ludźmi, oprogramowaniem ransomware i finansowaniem terroryzmu.

Tigran Gambaryan

Natomiast Matthew Price ma doświadczenie w sprawach, w których cyfrowe waluty były wykorzystywane do działalności przestępczej. Uczestniczył między innymi w śledztwie przeciwko Helix, która działała w darknecie zajmując się obracaniem nielegalnymi Bitcoinami.

Dochodzenie zakończyło się postawieniem oskarżenia, a następnie przyznaniem się do winy przez obywatela z Ohio, który potwierdził wypranie 300 milionów dolarów w BTC, pochodzących z handlu narkotykami i innych działalności przestępczych.

Zgodność z przepisami priorytetem dla Binance

Giełda Binance podejmuje ostatnio wiele działań zmierzających do spełnienia wymogów regulacyjnych i przepisów prawa obowiązujących w różnych państwach. Minione miesiące były dla giełdy ciężkie, gdyż regulatorzy z kolejnych krajów oznajmiali, że działania Binance są nielegalne i wymagają uzyskania licencji. Australia, Hongkong, Wielka Brytania czy Sinagapur, to tylko niektóre z miejsc wzywające Binance do podjęcia odpowiednich działań.

Ostatnio pojawiła się również bardzo niepokojąca  informacja o tym, że giełda Binance mogła dopuścić się manipulowania rynkiem. Zarzut amerykańskiej komisji CFTC dotyczy całego holdingu Binance, który rzekomo miał wykorzystywać poufne informacje do manipulowania rynkiem na własną korzyść.

Giełda zgodziła się w pełni uregulować swoją działalność, uzyskać stosowne licencje oraz przeprowadzić weryfikację tożsamości użytkowników platformy i podejmuje w tym kierunku kolejne działania, o czym świadczy rekrutowanie pracowników będących byłymi urzędnikami krajowych agencji.

binance baner do wpisów1

Dodaj opinię