bitbay gieldy 710x100

Crypto.com najbezpieczniejszą giełdą zgodnie z audytem Deloitte

Giełda Crypto.com przeszła z powodzeniem audyt zgodności Service Organization Control (SOC) 2 typu II, udowadniając „ najlepsze w swojej klasie praktyki w zakresie bezpieczeństwa i prywatności danych.”

Audyt przeprowadzony został przez znaną na całym świecie firmę konsultingową i audytorską Deloitte, która potwierdziła zgodność praktyk i procedur wdrożonych przez Crypto.com z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i poufności danych.

Uzyskanie certyfikatu SOC 2 Type II to kolejny krok we wzmacnianiu ciągłego zaangażowania Crypto.com w bezpieczeństwo i prywatność danych w fazie projektowania. Dzięki stale zmieniającemu się krajobrazowi zagrożeń będziemy nadal zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności danych, aby nasi klienci mogli czuć się pewnie i ufać naszym produktom. SOC 2 to uznawane na całym świecie kryteria oceny bezpieczeństwa, zgodne z silnie regulowanymi branżami, takimi jak sektor finansowy – powiedział Jason Lau, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w Crypto.com.

Crypto.com spełniania wymogi stawiane tradycyjnym instytucjom finansowym

Uzyskany certyfikat potwierdza aspiracje Crypto.com do spełniania wymogów stawianych podmiotom z tradycyjnego nurtu finansowego. Wcześniej Crypto.com jako pierwsza giełda kryptowalut uzyskała „certyfikat ISO 22301:2019, ISO/IEC 27701:2019, ISO/IEC 27001:2013 oraz zgodność z PCI-DSS v3.2.1 Level 1 i niezależnie oceniana na poziomie 4, najwyższym poziomie zarówno dla NIST Cybersecurity, jak i Privacy Framework.”

Giełda uzyskuje pozwolenia w kolejnych krajach

Wcześniej w tym miesiącu pisaliśmy o uzyskaniu przez Crypto.co zgody brytyjskiej agencji FCA na działalność w Wielkiej Brytanii. Również w tym miesiącu giełda została zarejestrowana przez władze Korei Południowej. Dalsze pozwolenia regulacyjne są rozpatrywane przez organy z Kanady i Kajmanów.

Dodaj opinię