bitbay gieldy 710x100

Crypto.com otrzymuje zgodę na działalność w UK

Giełda Crypto.com została zatwierdzona przez FCA jako firma świadcząca usługi kryptowalutowe w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA) zatwierdził rejestrację Crypto.com jako „Cryptoasset Business” czyli firmę zajmującą się kryptowalutami. Dzięki uzyskanej zgodzie Crypto.com będzie mieć prawo oferowania pakietu produktów i usług klientom w Wielkiej Brytanii, zgodnie z lokalnymi przepisami.

To ważny kamień milowy dla Crypto.com, ponieważ Wielka Brytania stanowi dla nas strategicznie ważny rynek i w czasie, gdy rząd dąży do realizacji swojego planu, aby Wielka Brytania stała się globalnym centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty –  powiedział Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com.

Dnia 16 sierpnia firma „FORIS DAX UK LIMITED” została zarejestrowana w celu prowadzenia „pewnej działalności związanej z kryptowalutami”. FORIS DAX UK LIMITED jest to zarejestrowana w Wielkiej Brytanii nazwa handlowa Crypto.com.

Dokładny zakres działalności nie został jeszcze określony, ani przez FCA, ani przez samą giełdę. Wiadomo natomiast, że zgodnie z definicją FCA, działalność kryptograficzna obejmuje wymianę aktywów kryptograficznych na pieniądze lub pieniądze na aktywa kryptograficzne lub automatyzację tego procesu oraz wymianę kryptowalut na inne kryptowaluty.

Globalne aspiracje Crypto.com

Założona w 2016 roku Crypto.com jest globalną platformą kryptowalutową posiadającą ponad 50 milionów użytkowników. Spowolnienie na rynku kryptowalut nie zatrzymało globalnych dążeń rozwoju Crypto.com.

Giełda ubiega się o zatwierdzenie rejestracji w Kanadzie oraz uzyskanie statusu dostawcy usług wirtualnych aktywów na Kajmanach. Na początku sierpnia Crypto.com otrzymała również rejestrację w Korei Południowej, która pozwala na dostarczanie usług wirtualnych aktywów oraz elektronicznych transakcji finansowych.

Dodaj opinię