bitbay gieldy 710x100

BitBay przenosi się do Estonii

bitbay estonia

Malta – blockchainowa wyspa, nie okazała się rajem dla BitBay i giełda po raz kolejny zmienia lokalizację. Tym razem BitBay otrzymał licencję na prowadzenie giełdy kryptowalut w Estonii.

BitBay wybrał Estonię ze względu na to że : „od dłuższego czasu zajmuje miejsce w europejskiej czołówce krajów przyjaznych kryptowalutom. Swoje siedziby otworzyło w Estonii wiele podmiotów zajmujących się kryptowalutami i projektami opartymi na technologii blockchain.”

Dla użytkowników migracja do innej jurysdykcji nic nie zmienia oprócz tego, że od 1 listopada za obsługę platformy będzie odpowiedzialny podmiot zarejestrowany w Estonii.

Użytkownicy, którzy w związku z prowadzoną migracją nie będą chcieli, aby obsługiwał ich operator estoński, mają prawo odstąpienia od umowy świadczenia usługi poprzez zamknięcie konta na giełdzie BitBay i wypłatę środków najpóźniej w terminie do końca dnia 31 października, z tym zastrzeżeniem, że zlecenie wypłaty środków w walucie FIAT powinno nastąpić najpóźniej do godzin 12:00 dnia 31 października. Wypowiedzenie umowy należy przesłać na adres mailowy support@bitbay.net.

Jak będzie wyglądało przeniesienie do Estonii dla użytkowników w praktyce?

1) Migracja kont do Pinewood Estonia OÜ nastąpi automatycznie z końcem dnia 31 października.

2) Najpóźniej w dniu 24 października każdy użytkownik będzie mógł zapoznać się z nowym regulaminem oraz polityką prywatności.

3) W trakcie migracji i po jej nastąpieniu środki wszystkich naszych użytkowników będą bezpieczne – przechowujemy je na niezależnych rachunkach bankowych, a także na zewnętrznych cold walletach, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym regionie obsługuje.

4) Login i hasło oraz 2FA pozostają bez zmian. Stany sald będą w całości przepisane. Wystawione oferty nie zostaną anulowane.

5) Wszystkie zweryfikowane konta po przeniesieniu nadal pozostaną zweryfikowane.

6) Po przejściu do Estonii wpłaty i wypłaty PLN przelewami bankowymi będą nadal dostępne. Planujemy uruchamianie kolejnych operatorów płatności.

7) Wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach dla klientów po przeniesieniu pozostaną dostępne.

8) Po przeniesieniu do Estonii będziemy posiadać nowe możliwości w zakresie uruchomienia alternatywnych opcji dla wpłat i wypłat EUR, GBP i USD.

9) Wszystkie rynki do handlu pozostaną dostępne. Pracujemy nad dodaniem nowych z popularnymi walutami, o które często pytaliście.

10) Program afiliacyjny po przejściu będzie działał bez zmian. Nie zmieni się liczba zarejestrowanych z polecenia.

BitBay

1 opinia o “BitBay przenosi się do Estonii”

Dodaj opinię