bitbay gieldy 710x100

Binance rejestruje firmy w Irlandii

Największa platforma kryptowalutowa Binance, zarejestrowała trzy swoje spółki w Irlandii. 

Według lokalnego niezależnego dziennika, 27 września zostały zarejestrowane trzy podmioty: Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings i Binance Technologies.

Siedziba firm w dokumentach widnieje jako zwykły lokal na południu Dublina, nad sklepem sportowym. Dokumenty zostały złożone przez irlandzką kancelarię Mason Hayes & Curran. Giełda Binance odmówiła komentarza w tej sprawie.

Presja regulacyjna na Binance

Wysiłki dążące do uregulowania działalności podejmowane są przez Binance od czasu otrzymania negatywnego feedbacku ze strony organów regulacyjnych na całym świecie. Zdaniem władz z Wielkiej Brytanii, Singapuru, czy Tajlandii działalność Binance jest niezgodna z obowiązującymi przepisami i wymaga uzyskania licencji.

Binance zgadza się podążać za wszelkimi wytycznymi i zamierza współpracować ze wszystkim organami regulacyjnymi w celu spełnienia obowiązujących standardów prawnych.

Jednym z pierwszych kroków jakie podjęła giełda jest zmniejszenie limitów transakcji, które można wykonywać bez uprzedniej weryfikacji tożsamości.

Kolejne kroki być może będą prowadzić do założenia stałej siedziby i funkcjonowania podobnie  jak inne podmioty w rynku finansowego.

Niepokojącą wiadomością ostatnio okazało się podejrzenie giełdy Binance o próby manipulowania rynkiem. Amerykańska Komisja twierdzi, że wśród pracowników Binance mogło dojść do wykorzystania poufnych informacji w celu manipulowania rynkiem.

Giełda od jakiegoś czasu powiększa swoją załogę o byłych pracowników agencji rządowych. Ostatnio w szeregi Binance wstąpili byli agenci IRS, którzy mają być odpowiedzialni za prowadzenie globalnego wywiadu i dochodzeń.

binance baner do wpisów1

Dodaj opinię