bitbay gieldy 710x100

Poloniex największą giełdą kryptowalut na świecie

Może trudno w to uwierzyć ale giełda Poloniex jest największą giełdą pod względem wolumenu transakcji, z obrotem za ostatnie 24 godziny 36 016 BTC. Co prawda większy wolumen mają chińskie giełdy ale tam można handlować bez opłat, dlatego nabicie jakiegoś abstrakcyjnego wolumenu nie jest problemem.

Co to oznacza dla użytkowników?

Użytkownicy powinni mieć ograniczone zaufanie do giełdy i nie trzymać tam zbyt dużej ilości środków, ponieważ giełda jest obecnie jeszcze bardziej narażona na ataki hackerów niż wcześniej, ze względu na ilość kryptowalut jakie przechowuje. Dzięki dużemu wolumenowi na Poloniexie na najpopularniejszych walutach mamy bardzo dużą płynność i inwestor nawet ze sporym kapitałem jest w stanie bez problemu handlować na giełdzie.

Na Poloniexie nie ma fiatów, dzięki temu możemy zarejestrować się na niej i handlować bez podawania wszystkich swoich danych osobowych i wysyłania skanów dokumentów tożsamości. Giełda oferuje handel najpopularniejszymi kryptowalutami i powoli staje się wyznacznikiem trendów jakie panują na rynku, poza BTC i LTC gdzie nadal rządzą Chińczycy, pomimo swoich fejkowych wolumenów.

Giełda funkcjonuje i zarejestrowana jest w USA, dlatego trzeba mieć na uwadze, że wszystkie nasze dane podane w trakcie rejestracji lub też późniejszej weryfikacji mogą być wykorzystywane przez odpowiednie służby tego kraju. Dopóki nie zostanie wprowadzony obrót fiatami powinniśmy spać w miarę spokojnie ale w przypadku wprowadzenia do obrotów $ należałoby zwiększyć swoją ostrożność. Już kiedyś jedna amerykańska giełda Cryptsy po wprowadzeniu fiatów zamiast się wybić została zatopiona, nie wiadomo czy przez jej właściciela czy kogoś z zewnątrz.

Dodaj opinię