bitbay gieldy 710x100

Krzysztof Gonciarz dołącza do platformy Binance NFT

Krzysztof Gonciarz będzie pierwszym polskim artystą, który udostępni NFT na nadchodzącej platformie Binance NFT.

Start platformy Binance NFT został zaplanowany na 24 czerwca. W ramach inaugurującej kampanii „100 Creators” swoje prace zaprezentują artyści z całego świata. Krzysztof Gonciarz jako jedyna osoba z Polski także weźmie udział w tej kampanii, prezentując swoje NFT.

Krzysztof Gonciarz należy do najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce. Od lat tworzy kanał na YouTube, który zgromadził już ponad milion subskrybentów. Udziela się również w akcjach artystycznych, w 2019 roku zaprezentował wystawę “Tokio 24” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha” w Krakowie. Jest także twórcą GonKonu – autorskiego festiwalu artystycznego, składającego się z instalacji artystycznych i happeningów poruszających tematy społeczne.

W ramach uruchomienia platformy Binance NFT, Krzysztof Gonciarz stworzył unikatową pracę cyfrową typu NFT zatytułowaną „Fantazmaty”, opowiadającą o relacjach twórcy internetowego z jego odbiorcami.

„Obecnie w internecie nie da się już być człowiekiem z krwi i kości, za każdym razem jest się tylko jakąś wersją siebie” – mówi Gonciarz.

„Fantazmaty” to praca, która opowiada o procesie projekcji wizerunku współczesnego artysty, która jest echem jego twórczości. Każdy widz tworzy sobie własnego Krzysztofa Gonciarza.

W aukcji będzie mógł wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik Binance. Platforma Binance NFT będzie korzystała z tego samego systemu kont, co Binance.com., co oznacza że nowi użytkownicy będą musieli zarejestrować się na Binance.com.

binance baner do wpisów1

Dodaj opinię