bitbay gieldy 710x100

Komunikat BitBay odnośnie nadchodzących forków

Polska giełda kryptowalut BitBay wystosowała oficjalny komunikat w związku ze zbliżającymi się forkami na Bitcoinie.

Przez wzgląd na to, że forki nie wprowadzają jednoznacznego podziału środków może nastąpić opóźnienie we wprowadzaniu wpłat i wypłat.

Jeśli po forku Bitcoin Gold nowa waluta zostanie zaakceptowana przez użytkowników, na kontach klientów zostaną naliczone dodatkowe środki – podobnie jak w przypadku Bitcoin Cash.

W trakcie forka może nastąpić konieczność wyłączenia wpłat i wypłat Bitcoina na 24 godziny lub dłużej, o czym giełda poinformuje z odpowiednim wyprzedzeniem.

W związku z nadchodzącymi forkami kryptowaluty Bitcoin chcielibyśmy przedstawić wszystkie potrzebne informacje oraz plan działania na najbliższe dni.

Po pierwsze w przypadku obu forków wszystkie środki będą bezpieczne.

Ze względu na to, iż fork związany z Segwit2x nie wprowadza jednoznacznego sposobu na podział środków (tzw. „replay protection” – sytuacja tutaj zmienia się dynamicznie), naszym priorytetem jest odpowiednie przygotowanie się w pierwszej kolejności do tego podziału. W związku z tym mogą pojawić się potencjalne opóźnienia we wprowadzeniu wpłat oraz wypłat Bitcoin Gold. Waluta ta ma domyślnie udostępniać „replay protection”, jest więc bezpieczniejsza.

W przypadku podziału łańcucha i powstania waluty Bitcoin Gold oraz jej wsparcia i akceptacji przez użytkowników, dodatkowe środki zostaną naliczone na saldach naszych klientów – analogicznie do sytuacji z Bitcoin Cash.

Z uwagi na technologię zastosowaną w BitBay 3.0 udostępnienie rynków do handlu będzie możliwe od razu.

W trakcie forka może wystąpić konieczność wyłączenia wpłat i wypłat waluty Bitcoin na 24 godziny lub więcej, o czym poinformujemy ze stosownym wyprzedzeniem. Jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad momentem dostępu do swoich środków, zalecamy wypłacenie ich na własny portfel. Ze względu na niejako doświadczalny charakter forków, nie gwarantujemy konkretnych terminów udostępniania pełnej obsługi walut.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany decyzji związanej z udostępnianiem oraz wspieraniem dowolnego forka, w przypadku potencjalnych problemów generowanych przez nowo powstałą walutą.

Zalecamy również zapoznanie się z komunikatami innych światowych giełd, np. Bitfinex lub Coinbase. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie środków naszych klientów i tylko w przypadku całkowitej pewności, że podzielone łańcuchy bloków działają stabilnie, będziemy wspierać konkretne forki.

BitBay

BitBay zaleca również zapoznanie się z komunikatami innych giełd jak Bitfinex lub Coinbase, w sprawie nadchodzących forków. Pisaliśmy już o tym wcześniej:

Bitfinex będzie wspierał oba bitcoiny po forku

Coinbase zapewni dostęp do obu Bitcoinów po forku

Dodaj opinię