bitbay gieldy 710x100

Crypto.com radzi jak przygotować się na Ethereum Merge

Giełda Crypto.com przygotowała poradnik jak przygotować się na Ethereum Merge, zarówno na platformie i w aplikacji Crypto.com, jak i portfelu DeFi Wallet.

Spodziewa się, że the Merge nastąpi we czwartek 15 września około godziny 2:00 czasu polskiego. Na czas przeprowadzania aktualizacji, Crypto.com zawiesi wpłaty i wypłaty ETH oraz wszystkich tokenów ERC-20. Dokładne godziny giełda poda w osobnym komunikacie.

Giełda podaje dwa możliwe scenariusze, które mogą nastąpić w związku z the Merge. W pierwszym nie powstają nowe tokeny, a wpłaty i wypłaty tokenów ETH i ERC-20 zostaną wznowione jak tylko sieć osiągnie bezpieczeństwo i stabilność. W drugim zaś scenariuszu, mogą powstać nowe tokeny, które giełda przeanalizuje pod kontem dodania na platformę i otworzenia nowego rynku. Ticker ETH będzie się odnosił do oficjalnego łańcucha PoS.

W przypadku drugiego scenariusza, tokeny rozwidlone zostaną rozdane użytkownikom proporcjonalnie do ich zasobów ETH, a następnie będą dostępne do wypłat.

Co będzie obsługiwać Crypto.com?

W związku z powstaniem nowych tokenów, giełda Crypto.com zamierza podjąć następujące kroki:

  • Rozwidlony token będzie podlegał tej samej rygorystycznej ocenie co każdy inny token przed ewentualnym dodaniem na Crypto.com.
  • Giełda nie będzie obsługiwać rozwidlonego tokena jeśli sieć PoW okaże się niestabilna.
  • Tak zwane wrapped ETH mogą, ale nie muszą skutkować dystrybucją nowych tokenów, w zależności od specyfiki rozwidlonych tokenów
  • Pożyczone ETH nie będą kwalifikować się do otrzymywania tokenów forkowanych
  • Klienci korzystający z Crypto.com Pay for Business nie będą mogli otrzymać rozwidlonego tokena. Sprzedawcy, którzy chcieliby otrzymać potencjalne rozdwojone tokeny, mogą wypłacić swoje ETH ze swojego konta handlowego Crypto.com Pay do zewnętrznego portfela, który obsługuje rozdwojone tokeny.

Jak Merge wpłynie na usługi oferowane przez Crypto.com?

Aktualizacja będzie się wiązać z tymczasowym zawieszeniem wpłat i wypłat ETH i tokenów ERC-20, nie będzie jednak miała wpływu na handel na rynku spot. Nowe pożyczki ETH udzielone z depozytem zabezpieczającym zostały tymczasowo zawieszone od 2 września 2022 aż do czasu zakończenia aktualizacji.

Podobnie nowe pożyczki ETH udzielone w ramach pożyczek i pożyczek P2P zostały tymczasowo zawieszone od 2 września 2022 r.

The Merge nie wpłynie na istniejące usługi Crypto Earn. Obsługiwane tokeny rozwidlone będą proporcjonalnie dystrybuowane do użytkowników z alokacją ETH w Earn.

Dodaj opinię