bitbay gieldy 710x100

BitMEX przyśpiesza obowiązkową weryfikację użytkowników

  • Użytkownicy mają czas do 5 listopada na przejście weryfikacji
  • Bez potwierdzenia tożsamości użytkownicy nie będą mogli handlować na platformie

Giełda kryptowalut BitMEX poinformowała o zmianie terminu obowiązkowej weryfikacji. Użytkownicy mają czas do 5 listopada aby przejść pełną weryfikację konta, w przeciwnym razie nie będą mogli kontynuować handlu na platformie.

Po 5 listopada niezweryfikowani użytkownicy nie będą mogli otwierać nowych pozycji, a od 4 grudnia 2020 nie będą mogli wypłacać środków ze swojego konta BitMEX dopóki nie przejdą procedury KYC.

Jeśli po 4 grudnia na kontach użytkowników pozostaną otwarte pozycje, BitMEX będzie bezpośrednio kontaktował się z właścicielami kont w celu zlikwidowania tych pozycji.

Proces weryfikacji użytkowników platformy BitMEX został wprowadzony 28 sierpnia 2020 r. i jest to program standardowej weryfikacji tożsamości z jakim można się spotkać na większości giełd kryptowalut. Należy potwierdzić swoją tożsamość poprzez przesłanie dowodu tożsamości, selfie i potwierdzenia adresu zamieszkania a także udzielić odpowiedzi na temat źródła pochodzenia środków i doświadczenia w tradingu.

BitMEX przyśpieszył weryfikację tożsamości użytkowników prawdopodobnie po ostatnich doniesieniach, iż giełda została oskarżona przez amerykańskie organy kontroli o prowadzenie nielegalnej działalności w Stanach Zjednoczonych, co wiąże się bezpośrednio z brakiem procedur KYC. Personalnie zostały również oskarżene główne osoby zarządzające platformą, które w ostatnim czasie ustąpiły ze stanowisk zarządzania giełdą BitMEX.

Dodaj opinię