bitbay gieldy 710x100

Binance.US wstrzymuje bezpośrednie wypłaty w dolarach

Zgodnie z nowymi warunkami użytkowania, Binance.US przestało umożliwiać bezpośrednie wypłaty w dolarach amerykańskich. Depozyty w USD na kontach użytkowników nie podlegają już ochronie ubezpieczeniowej FDIC. Teraz użytkownicy Binance.US, aby wypłacić środki w dolarach amerykańskich, muszą najpierw przekształcić je w kryptowaluty typu stablecoin lub inne aktywa cyfrowe, które można następnie wypłacić. Ta decyzja została ogłoszona po ostatniej aktualizacji warunków korzystania z platformy.

Wcześniej, na początku czerwca, Binance.US zawiesiło możliwość dokonywania depozytów w dolarach, argumentując to presją ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która wywierała nacisk na branżę kryptowalut. To z kolei wpłynęło na niechęć partnerów bankowych do współpracy z Binance.US w sektorze kryptowalut.

W tej samej wiadomości Binance.US poinformowało swoich klientów, że jego partnerzy bankowi przygotowują się do wstrzymania wypłat w dolarach już od 13 czerwca.

Już 5 czerwca SEC wytoczyła pozew przeciwko Binance.US, międzynarodowemu oddziałowi firmy Binance.com, oraz jej współzałożycielowi Changpengowi „CZ” Zhao, zarzucając im prowadzenie niezarejestrowanych platform papierów wartościowych. Od tego momentu SEC bada także praktyki firmy w zakresie przechowywania środków klientów i współpracy w kwestiach prawnych.

Dodatkowo, w ubiegłym miesiącu, Binance straciło swojego partnera zajmującego się płatnościami w euro, a jego następca nie został jeszcze ogłoszony. Poniedziałkowa aktualizacja warunków korzystania ujawniła również, że środki w dolarach amerykańskich na platformie Binance.US nie są już objęte ochroną ubezpieczeniową depozytów FDIC.

Dodaj opinię