bitbay gieldy 710x100

Binance inwestuje 500 mln $ w przejęcie Twittera przez Muska

CEO giełdy potwierdził, że Binance przekazała około 500 milionów dolarów na przejęcie Twittera przez Elona Muska.

Dzisiaj na swoim Twitterze Musk napisał, że „ptak został uwolniony”, co oznacza że prawdopodobnie został zakończony proces przejęcia spółki przez ekstrawertycznego miliardera.

Musk został nowym właścicielem spółki za 44 miliardy dolarów. Binance zgodnie z umową z maja tego roku, przelała na ten cel 500 milionów dolarów stając się jednym z inwestorów kapitałowych, dołączając do innych firm finansowych, w tym Fidelity Management i Sequoia Capital.

„Cieszymy się, że możemy pomóc Elonowi w realizacji nowej wizji Twittera” – napisał CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao. „Chcemy brać udział w rozwijaniu social mediów i Web3 w celu poszerzenia wykorzystania i adopcji technologii kryptowalut i blockchain” – dodał CZ.

Musk w końcu przejmuje Twittera!

W kwietniu tego roku, Musk po raz pierwszy ogłosił, że zamierza kupić Twittera, później wycofał się z propozycji twierdząc, że firma chce go oszukać, podając nieprawdziwe dane o ilości fake’owych kont na Twitterze. Musk twierdził, że zapewnienia iż jest tylko 5% nieprawdziwych kont, są nierealistycznie małe. Niektórzy twierdzą, że była to jedynie próba obniżenia ceny przez Muska.

Koniec końców przejęcie doszło do skutku, a nowy szef zaczął podobno swe rządy od zwolnień. Podziękowano za pracę szefowi Twittera Paragowi Agrawal, dyrektorowi finansowemu Nedowi Segalowi i szefowej ds. prawnych Vijaya Gadde.

Musk twierdzi, że motywacją do przejęcia Twittera nie były pieniądze. „Nie zrobiłem tego, żeby zarobić więcej pieniędzy. Zrobiłem to, aby spróbować pomóc ludzkości, którą kocham”– twierdzi. „Oprócz przestrzegania praw obowiązujących w kraju, nasza platforma musi być ciepła i przyjazna dla wszystkich” – dodał Musk.

Dodaj opinię