bitbay gieldy 710x100

Binance uruchamia Bluebird Index śledzący ceny BNB, DOGE i MASK

Giełda Binance uruchomiła Bluebird Index śledzący ceny Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Mask Network (MASK).

Przejęcie Twittera przez Elona Muska stało się dla giełdy Binance okazją do uruchomienia kolejnego produktu, indeks o wiele mówiącej nazwie Bluebird, śledzi ceny Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) i Mask Network (MASK). Trzecia z pośród wymienionych kryptowalut może stanowić zagadkę dla przeciętnego użytkownika cyfrowych walut.

Mask Network to protokół, który umożliwia użytkownikom wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości za pośrednictwem Twittera i Facebooka.

Projekt powstał w 2019 roku umożliwiając użytkownikom wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości do znajomych, wysyłanie i odbieranie kryptowalut oraz udostępnianie plików i interakcję z aplikacjami DApps, a wszystko to na zdecentralizowanym poziomie.

MASK działa na blockchainie Ethereum oraz w sieciach Polygon i BNB. Jest to token natywny, który służy do nagradzania aktywnych użytkowników protokołu, a także daje prawo głosu w zarządzaniu.

Cena MASK po ogłoszeniu uruchomienia Bluebird Index, wzrosła o 80% w ciągu około trzech godzin, z najniższego poziomu 2,30 dolara do 4,16 dolara.

mask

Bluebird Index jest obliczany przy użyciu formuły, która uwzględnia średnie ważone cen składowych tokenów w czasie rzeczywistym na Binance Spot. Indeks jest denominowany w USDT.

Uruchomienie indeksu spowodowało natychmiastowe spekulacje co do potencjalnej roli DOGE oraz MASK w przejęciu Twittera przez Muska. Wiadomo na pewno, że cała sytuacja na nowo rozgrzała wzrosty na Dogecoinie, którego cena przez ostatnie siedem dni urosła o 90 %

Kontrakty wieczyste Binance Bluebird Index z 25-krotną dźwignią

Binance Futures dodała również nowy kontrakt USDⓈ-M Binance Bluebird Index umożliwiający handel z dźwignią 25x. Poniżej została przedstawiona specyfika uruchomionych kontraktów.

kontrakt

Handel kontraktami został uruchomiony dzisiaj, tj. 2.11.2022 w południe.

binance futures baner minus 10

Dodaj opinię