bitbay gieldy 710x100

Bank Pekao wypowiada umowę giełdzie EasyCoin

Polska giełda kryptowalut EasyCoin poinformowała na forum.bitcoin.pl o otrzymaniu wypowiedzenia umowy od dotychczasowego dostawcy rachunku bankowego – banku Pekao. To już kolejny przypadek kiedy bank wypowiada umowę podmiotowi zaangażowanemu w obrót kryptowalut.

Z przykrością informujemy, iż zgodnie z otrzymanym wypowiedzeniem umowy o prowadzenie rachunków z Banku Pekao S. A. jesteśmy zmuszeni do zaprzestania przyjmowania płatności i oferowania naszych usług wymiany walut w ramach w/w banku do dnia 31.01.2018r.
Prowadząc działalność z zakresu wymiany walut i walut cyfrowych w internecie zgodnie z obowiązującym prawem, jesteśmy zobligowani i wykonujemy założenia ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu i ubolewamy nad tym, iż bank w uzasadnieniu powołuje się na fakt, iż nie jest w stanie ustalić źródła pochodzenia środków na swoich rachunkach przez co nie może wykonywać obowiązków w/w ustawy.

EasyCoin

Jako uzasadnienie bank Pekao podał brak możliwości ustalenia źródła pochodzenia środków na rachunku giełdy EasyCoin, a tym samym niemożliwość spełnienia obowiązku przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Bank Pekao poinformował również, że zgodnie z aktualną polityką nie będzie współpracował z podmiotami zajmującymi się handlem walutami wirtualnymi.

easycoin pekao

Przedstawiciel giełdy EasyCoin zapewnił na forum.bitcoin.pl, że giełda posiada rachunki w innych bankach i nie zamierza kończyć swojej działalności.

Dwa dni temu w internecie pojawiła się informacja o tym, że Bank Zachodni WBK wypowiada umowę osobie fizycznej zaangażowanej w obrót kryptowalut. Jako uzasadnienie takiej polityki bank podał niejednoznaczne przepisy polskiego prawa w zakresie walut cyfrowych.

Zamknięte konto w banku WBK z powodu obrotu kryptowalutami

2 opinie o “Bank Pekao wypowiada umowę giełdzie EasyCoin”

  1. KNF wysylal listy do bankow zeby wypowdaly umowy firma oraz ludzia ktorzy inwestuja w kryptowaluty….. chca wojny ale tak naprawde tylko straca. jest wele bankow ktore inwestuja w krypto i nie posluchaja knf. banka uciekaja pieniadze. ludzie wola krypto niz marny 1% na rok odsetek. tutaj banki ostrzegaja inwestorow ze krypro to zlo ze stracicie wszystkie pieniadze – a tak naprawde marwia sie o to ze ludzie przestana uzywac bankow i tak sie stanie. zamiast edukowac ludzi pomagac im to nasze panstwo woli szerzyc propagande i wydawac miliony na straszenie ludzi. ludzie w wiekszosci sa oglupieni mediami naszego kraju. wierza ze panstwo troszczy sie o obywatela. tak samo jak widac w tv reklamy bankow ktore obiecuja super emeryture super zarobki hahaha taaaa daj nam milion my ci damy 1000 zł na rok no k….super 😀 pamietajcie ludzie…co mowi panstwo i co mowia banki robcie odwrotnie. nigdy nie sluchajacie propagandy i uwazajcie na manipulacje w mediach spolecznosciowych. pamietajcie ze pieniadze w banku to juz banku pieniadze. bank wiecej ma dlugu niz pieniedzy od ludzi u siebie. zadnej gwarancji nie ma banku .. jak bank upadnie to nie wierzcie zeby fundusz gwarancyjny oddal pieniadze chyba ze w ratach przez 100 lat. poczytajcie nowe prawo bankowe UE. tak naprawde stworzono je zeby dbac o banki a nie ludzi. w czasie kiedy bank nie radzi sobie na rynku gospodarczym ma prawo zabrac twoje pieniadze. jezeli jestescie inteligentni i potrficie sami dbac o swoj los nie powierzajcie go panstwu czy banka. sami decydujcie i sami analizujcie zycie. ogromne codziennie podatki oddajecie panstwu a panstwo co wam daje? nawet bezpieczenstwa nie daje!

    Odpowiedz

Dodaj opinię