bitbay gieldy 710x100

Pierwsze stokenizowane akcje dostępne na Binance

Dzisiaj giełda Binance wprowadziła możliwość handlu tokenami giełdowymi z zerową prowizją.

Każdy token akcji na Binance będzie reprezentował jedną akcję spółki i będzie w pełni zabezpieczony akcjami przechowywanymi w portfelu depozytowym bazowych papierów wartościowych, we współpracy z firmą inwestycyjną CM-Equity AG i platformą tokenizacji aktywów Digital Assets AG.

Pierwsze tokeny giełdowe na Binance będą należały do ​​Tesla Inc., największego producenta samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej. Tokeny akcji Tesli na Binance będą miały minimalną wielkość transakcji równą jednej setnej tokena giełdowego, co stanowi ten sam ułamek akcji Tesli. Tokeny giełdowe są wyceniane i rozliczane w Binance USD (BUSD), regulowanym stablecoinie powiązanym z dolarem amerykańskim i emitowanym przez Paxos Trust Co.

Wprowadzenie tej nowej oferty umożliwia użytkownikom Binance uzyskanie wyjątkowych korzyści, takich jak:

* Płynność. Dodanie tokenów giełdowych do Binance umożliwia inwestorom handel zarówno kryptowalutami, jak i tradycyjnymi aktywami, prosto z największej na świecie giełdy kryptowalut pod względem wolumenu obrotu.

* Elastyczność. Umożliwiamy użytkownikom handel ułamkami jednostek akcji będących w publicznym obrocie, zamieniając je w bardziej przystępne cenowo jednostki, które mają niższe bariery wejścia.

* Dostęp do tradycyjnych przywilejów giełdowych. Posiadacze tokenów akcyjnych kwalifikują się do zwrotu kapitału z kapitału bazowego, w tym potencjalnych dywidend i podziałów akcji, tak jak w przypadku posiadania tradycyjnych akcji.

* Dostęp do Crypto Financial Suite. Oprócz korzyści handlowych Binance oferuje również szeroki wachlarz usług kryptograficznych, które zwiększają doświadczenie handlowe, od pożyczek i produktów oszczędnościowych po pule płynności i platformy uruchamiania tokenów.

„Binance obsługuje wielu użytkowników na całym świecie i cieszymy się, że możemy pomóc im uczestniczyć w rynku akcji. Tokeny giełdowe pokazują, w jaki sposób możemy bardziej płynnie zdemokratyzować transfer wartości, zmniejszyć tarcia i koszty związane z dostępnością, bez uszczerbku dla zgodności lub bezpieczeństwa. Łącząc rynki tradycyjne i kryptowalutowe, budujemy kolejny most technologiczny dla bardziej otwartej przyszłości finansowej ”- powiedział Changpeng„ CZ ”Zhao, dyrektor generalny Binance.

binance baner do wpisów1

Dodaj opinię